Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız ?

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız ? Sağlıklı bir yaşam için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Sağlıklı olmanız için liste hazırladık. Ne yemeniz ne içmeniz gerektiği hakkında bir şeyler öğrenmek ister misiniz sağlığınız için önemli olanın ne olduğunu ve hastalıklardan nasıl korunmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız listemize bir göz atın.3 min


Sağlık Yaşam İçin Neler Yapmalıyız ?
Sağlık Yaşam İçin Neler Yapmalıyız ?

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapmalıyız ?

Sağlıklı bir yaşam için neler yapmalıyız ? Sağlıklı bir yaşam için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Sağlıklı olmanız için liste hazırladık. Ne yemeniz ne içmeniz gerektiği hakkında bir şeyler öğrenmek ister misiniz sağlığınız için önemli olanın ne olduğunu ve hastalıklardan nasıl korunmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız listemize bir göz atın.

Su İçmelisiniz

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız ? Sorusuna en uygun cevap Su içmek olacaktır. Bunun için tabiki de bardak saymaya gerek yok. Su içmek gün içerisinde yediğiniz besinleri sindirmenize yardımcı olacaktır ve midenizi rahatlatacaktır. Gün içerisinde su içmek sizi daha enerjik ve daha sağlıklı yapacaktır. Özellikle sıcak yaz günlerinde veya sıcak bölgelerde yaşıyorsanız su içmek sizi ferahlatacaktır.

Yumurtalar Kalbiniz için İyi mi ?

Yumurta severler için sabah kahvaltısında vazgeçilmez bir öğün olduğunu biliyoruz, Günde bir veya iki yumurta yemek, sağlıklı insanlarda kalp hastalığı riskini artırmaz. Evet, yumurta sarısı kolesterol içeriyor, ama çoğumuz için, herhangi bir gıdada bulunan normal bir miktar, dışarıdan yediğiniz şeyin yağının karışımı kadar kötü değil. Dahası, yumurtalar astaksantin gibi en güçlü antioksidanı ve mutlaka dışarıdan almamız gereken omega 3 gibi kalp hastalığı riskini azaltabilecek besinleri içerir.

Deodorant Kansere Neden Olabilir

Bazı bilim adamları deodorantlar üzerine yaptığı çalışmalarda içlerinde bulunan kimyasalların koltuk altından emilebileceğini düşünüyor. Buradaki fikir, meme dokusuna girmeleri ve tümörleri daha muhtemel hale getirmeleridir. Ancak Ulusal Kanser Enstitüsü deodorantları meme kanseriyle ilişkilendiren bir kanıt bulunmadığını söylüyor.

Soğuk Havalar Hasta Eder mi?

Soğuk Havalar’da hasta olmak pek sık rastlanılan bir durumdur dimi ama tam tersine Soğuk havalar sizi hasta etmez çünkü, soğuk havada çok fazla zaman geçirmek sizi hasta etmiyor. Bir araştırma, donma noktasının hemen üzerindeki sıcaklıklarda birkaç saat geçiren sağlıklı erkeklerin, bağışıklık sistemlerinde sağlıklı, virüsle mücadele aktivitesinde bir artış olduğunu buldu. Aslında, mikropların kolayca geçtiği iç mekanlarda hastalanma olasılığınız daha yüksektir.

İlginizi Çekebilir; Bahar Yorgunluğu

Multivitamin Önemli mi?

Bir multivitamin’in sizin diyetinizde olmayan vitaminleri telafi edebileceğini duymuş olabilirsiniz. Araştırmacıların hepsi bu noktada hemfikir değil. Ancak doktorunuz size vitamin almanızı söylerse, yapın. Hamileyseniz, doğumla ilgili sorunların riskini azaltmak için folik asit almanız gerekir. Yine de, besinlerinizi almanın en iyi yolu meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, fındık ve sağlıklı yağlarla dolu bir diyet yemektir.

Kahvaltı Yaparak Kilo Verin

Kahvaltı yaparak kilo verebilir, açlıktan kurtulabilir ve günün ilerleyen saatlerinde rastgele yemeyi önleyebilirsiniz. Kahvaltı hayranı değilseniz, hala zayıflayabilirsiniz.  Üniversitelerin araştırmaları, kahvaltı dışında ki öğünlerin’de öğle ve akşam yemeklerinde fazla yemek yemediğiniz’de kilo verebilirsiniz daha az kalori aldıklarını tespit etti. Sonuç: Sabah kahvaltısı gün içerisinde sizi tok tutar az yemenize ve midenizi şişirmenizi engel olur bununla birlikte eğer amacınız kilo almaksa eğer; Sabah Kahvaltıyı atlamak bazı sağlıklı insanların kilo almasına yardımcı olabilir.

Tuvaletler’den Hastalık Kapabilirsiniz

Tuvaletler’den hastalık kapabilirsiniz çünkü klozet kısımını mikroptan koruyamazsınız, Lavabolar genellikle oldukça bakterilidir banyo ve kapı kolları, mide gribi ve gibi böceklerle bakterilerin oluşumuna çok uygundur. Kapılara veya kulplara dokunmadan önce elinizi bir kağıt havlu alın ve ardından el dezenfektanı kullanın veya sonra elinizi yıkayın.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir