Connect with us

SAĞLIKLI YAŞAM

İnsanların Karatay Diyetine Bakış Açıları

İnsanların Karatay Diyetine Bakış Açıları Nelerdir ? Karatay Diyetine İnsanların Bakış Açıları nasıldır öğrenmek için listemize bakın…

İnsanların Karatay Diyetine Bakış Açıları

İnsanların Karatay Diyetine Bakış Açıları

İnsanların Karatay diyetine bakış açıları oldukça değişik bir biçimde olmakla beraber hem yaptıklarında olacağını düşünen bir kesimle birlikte hiçbir şekilde bu diyetin işe yaramayacağını düşünen bir kesimde mevcuttur.

Karatay Diyeti Hakkındaki Olumlu Düşünceler

Belli bir kesimi kaplayan bu insan grupları Karatay diyetinin doğru uygulanması koşulu ile yararlı olabileceği fikrindeler. Aslında Karatay diyeti eski zamanlarda yaşayan insanların yaşama stillerinin şu an ki zamana doğru şekilde dayatmaktan başka bir şey değildir. Tereyağının önemini sürekli vurgulayan Sayın Karatay aslında eski zamanlarda ki gibi dedelerimizin ve ninelerimizin de yaptıkları gibi siz de tere yağ tüketin bakın tüketenler ne kadar sağlıklı asıl tüketmeyenler sağlık sıkıntısı çekiyor gibi yaklaşımlarda bulunuyor.

Herkes Böyle mi Düşünüyor ?

Ama herkesin de Karatay diyetiyle aynı düşündükleri fikir ise un tüketiminin olmaması gerektiğidir çünkü bütün diyetlerde un tüketimi kalori bakımından gereğinden fazla olduğu gibi kalorisinin fazla olması da zaten diyet yapan kişinin yememesi için yeterli bir sebep olacaktır. Karatay Diyetiyle Sağlıklı bir yaşama kavuşan insanların yanında tersine düşünenlerde vardır.

Karatay Diyeti İle İlgili Olumsuz Düşünceler

Her fikrin veya düşüncenin olumlu yönde destekleyen belli sevenleri olduğu gibi bu konuyu yanlış bulanlarda mevcuttur. Onların düşüncelerine belli bir açı ile bakılması sonucunda aslında her iki tarafında kendilerince belli konularda haklı oldukları yerler vardır. Tereyağlı çay içmeyi sevmeyen kişilerin, Sayın Karatay’a karşı çıkmaları çok da saçma bir durum olmaması ile birlikte aslında bu Karatay diyeti bir bakımdan da komik bir hal almış bulunmaktadır.

Yağ Tüketimi

Olur mu öle şeyler diyen, bir sürü kişinin olması ile birlikte bu kadar fazla şekilde yağ tüketimi sonucunda nasıl sağlıklı olacağız düşünceli kapılan kişiler de kendilerince haklıdırlar fakat sağlıklı besin tüketmek içinde doğaya sırtımızı yasladığımız da aslında tereyağı da bize dolaylı yollardan doğanın verdiği sadece bazı notlarında bizim aracı olduğumuz bir besin değimlidir. Aslında Karatay diyetini savunmayıp ama diğer diyetlerle ortak olduğu bir nokta daha vardır buda şeker tüketimidir.

İlginizi Çekebilir: Canan Karatay Diyeti

 

Makalemizi Nasıl Buldunuz?

Lütfen Ne Kadar Sevdiğinizi Gösterin

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Çok Şanslısın Senden Önce Kimse Bu Makaleye Puan Vermemiş. İlk SEN OL!

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorumlar İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir