DİYET

Haftalık Diyet

Haftalık diyet listesi kısa sürede kilo vermek isteyen fazla kilosu olmayan kişilerin deneyebileceği diyetler içindedir. Haftalık diyet listelerinin düzenli şekilde uygulanması, fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Haftalık Diyet Listesi

Haftalık diyet listesi kısa sürede kilo vermek isteyen fazla kilosu olmayan kişilerin deneyebileceği diyetler içindedir. Haftalık diyet listelerinin düzenli şekilde uygulanması, fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olacaktır. Diyet yapılırken listeye uygun şekilde olması, istenen diğer kriterlerin diyeti yapan kişi tarafından eksiksiz şekilde uygulanması durumunda zayıflama yani kilo verme mümkün olabilmektedir. Haftalık olarak uygulanan programları inceleyerek siz de zayıflayabilirsiniz.

Haftalık Uygulayabileceğiniz Diyet

Haftalık olarak hangi diyetlerin uygulanması gerekiyor? Herkes aynı haftalık diyet listesinin yapılması ile zayıflar mı? Bunun için en doğrusu, tabiki de bir uzman görüşü almaktır. Kişinin kendi vücuduna uygun şekilde diyet listesi hazırlanması zayıflamanın çok daha kolay olmasını sağlayacak. Haftalık uygulayabileceğiniz diyet için size uygun olması son derece önemli. Diyet sırasında açlık hissini çok fazla problem etmemeniz açısından, mutlaka yapılacak olan diyetin kişiye uygun olmasına dikkat edilmelidir. Dirençli şeklide uygulamayı yapabileceğiniz şekilde bir program üzerinden diyet olmalıdır.

 • Kişinin vücuduna uygun olması
 • Cinsiyetine – yaşına uygun olması
 • Diyet liste içeriğinin diyeti yapacak kişi tarafından beğenilmesi
 • Gün içinde gıdaların enerjiyi azaltmadan vücuda etki etmesi
Haftalık Diyet | 5 Şubat 2023
Protelan kalorisi kısıtlanmış öğün yemeğidir. Süte veya yoğurda karıştırılarak hazırlanır ve tüketilir. Öğün yemeği olarak, örnek kahvaltıda sütle içtiğinizde kahvaltınızı yapmış olursunuz. Yanında başka bir şey yenip içilmez. Yanında gelen kitapçıkta 3 haftalık beslenme programı bulunmaktadır. Bu programda hangi gün hangi öğünde Protelan diğer öğünlerde neler yemeniz gerektiği yazmaktadır. Bu programa uyarak yapacağınız Protelan diyeti size kısa sürede ideal kilonuza ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Tüm sorularınız ve sipariş vermek için 0212 241 11 67-68’i arayabilir veya 0535 366 01 29 Whatsapp hattından yazabilirsiniz.

Gibi pek çok özellik, kişinin diyet listesini uygulayıp uygulayamayacağı konusunda etkili olacaktır. Bunun için mutlaka bu özelliklerin bulunduğu bir liste ile diyete başlamak gerekiyor. Kişinin her şeyden önce bu liste ile kendini tatmin edecek olması, diyetin yapılmasını da mümkün kılacaktır. En önemli avantaj haftalık diyetler ile kısa sürede zayıflamanın olması ve uygulamanın da sebebi ile kolay olacak olmasıdır.

Haftalık Diyetler

Hangi diyetler haftalık olarak programlanmıştır? Bir haftada kaç kilo verilir soruları sıkça soruluyor. Erkeklere özel, kadınlara özel çok sayıda haftalık diyetler olduğunu söyleyebiliriz. Farklı diyet içeriklerinin olduğu listeler sayesinde, zayıflamak sizin için bir işkence olmaktan çıkacak. Siz diyet listelerini inceleyerek, zayıflamak üzere harekete geçebilirsiniz. Kısa süre içinde zayıflamak ve sağlıklı şekilde istediğiniz kiloya gelmek için araştırmanızı yapabilirsiniz.

İşte, haftalık diyet seçenekleri

 • 1 Haftada 3 kilo verdiren diyet
 • 1 haftada 5 kilo verdiren diyet
 • 1 haftalık sağlıklı diyet
 • Haftalık diyet ile 7 kilo vermek
 • 3 Haftada 5 Kilo verdiren diyet

Gibi adını bu şekilde duyurmuş olan listeler vardır. Hangi diyet listesi üzerinden zayıflamak istediğiniz, aynı zamanda bir hafta için kaç kilo vermeyi hedeflediğiniz ile de alakalı bir durumdur. Bunları göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz. Kısa süre içinde kilo vermeniz mümkün olacaktır.

1 Haftalık Diyet Listesi

Kilo vermek isteyen kişiler bir haftalık diyet programını uygulayacak. 1 Haftalık diyet listesi araştırmanız ile kilo verebilirsiniz. Örnek verilen haftalık diyet listesi ile zayıflamanız mümkün. Tamamen uygulamanız ve diyetin beraberinde egzersiz yapmak, bol su tüketmek kriterinin olduğunu unutmayın. Bu kapsamda zayıflamanız sağlanıyor.

Pazartesi;

 • Kahvaltı: Bir Dilim Kepek Ekmeği, Bir dilim beyaz peynir, bol domates, salatalık
 • Öğlen Yemeği: 100 gr yağsız etli salata, bir kase light yoğurt, bir kase çorba
 • Akşam Yemeği: 7 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, salata, bir ince dilim kepek ekmeği, bir kase light yoğurt, salata

Salı;

 • Kahvaltı: Bir kepekli ekmeğe tost, bol domates ve salatalık, 5 adet zeytin, biber
 • Öğlen Yemeği: 6 yemek kaşığı etkili türlü, bol yağsız salata, bir ince dilim kepek ekmeği
 • Akşam: Bir dilim kepek ekmeği, bir kase light yoğurt, 7 yemek kaşığı etsiz taze fasulye, bol salata yağsız

Çarşamba;

 • Kahvaltı: 2 ince dilim kepek ekmeği, bir dilim beyaz peynir, bol domatesi, salatalık, biber ve beş adet zeytin
 • Öğle Yemeği: Bir dilim kepek ekmeği, 6 yemek kaşığı sebze yemeği
 • Akşam Yemeği: Yağsız salata, light yoğurt, 7 yemek kaşığı etsiz kabak yemeği, bir ince dilim kepek ekmeği

Perşembe:

 • Kahvaltı: 1 ince dilim kepek ekmeği, dol domates, salatalık, biber, haşlanmış yumurta
 • Öğle Yemeği: 1 adet sandviç, bir bardak ayran
 • Akşam Yemeği: 1 ince dilim kepek ekmeği, bir kase light yoğurt, 7 yemek kaşığı etsiz türlü, yağsız salata

Cuma – Cumartesi  – Pazar için de yukarıda verilen listenin herhangi biri uygulanabiliyor. Bu durumda kişinin zayıflaması için gereken beslenme düzeni sağlanmış oluyor.

Diyetisyenler, bireysel ve daha geniş halk sağlığı düzeyinde diyet ve beslenme sorunlarını değerlendiren, teşhis eden ve tedavi eden nitelikli ve düzenlenmiş sağlık uzmanlarıdır. Diyetsiyenler insanların uygun yaşam tarzı ve yiyecek seçimlerini…

Mail Listemize Üye Ol

Mail listemize üye olarak sitemizdeki güncellemelerden herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

Üye Ol

Bu İçeriğe Tepki Vermelisin

Benzer Makaleler

Yorum Yap