3 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

6 min


3 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet
3 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 haftada 5 kilo verdiren diyet ideal kiloya erişebilmek için yardımcı olabilecek bir diyet listesidir. Peki bu nasıl bir diyet listesidir? İsterseniz birlikte inceleyelim. 3 haftada 5 kilo verdiren diyet programı için günlük olarak belirlenmiş olan bir çok diyet listesi var. Bu listelere göre hareket etmeniz durumunda üç hafta içinde 5 kilo verebilirsiniz. 5 kilo vermem gerekiyor diyenler için sunulan bu diyet listeleri sayesinde, bir çok kişi kısa süre içinde kilo vermek mümkün oluyor. Sizin yapmanız gereken ise bu listelere göre hareket edip doğru bir uygulama olmasını sağlamak. Kısa sürede incelmek için kilo verdiren diyet, programlı şeklide hareket etmenizi gerektiriyor. Diyetin günlük olarak detayları verilmiştir.

5 Kilo Diyeti

Kilo vermek için hangi gün ne yiyeceğim derdine son. Evet, diyet programları ile kilo vermeniz mümkün olacak. günlük olarak belirlenmiş olan sabah, akşam ve öğle yemekleri doğru bir şekilde tüketildiğinde, sorun yaşamadan kilo vermenin tadını çıkaracaksınız. Size sunulan gıdaları tüketerek, günün tamamlanmasını sağlayın. 3 haftada 5 kilo verdiren diyet ile kilo vermek için örnek bir haftanızın nasıl geçmesi gerektiği aşağıda verilmiştir. Bunlara uymanız isteniyor.

Pazartesi

Evet, diyetinizin ilk günü. Güne kahvaltıyla başlıyoruz. Kahvaltıda kibrit kutusu beyaz peynir, bir kaç zeytin, iyi bir bal veya pekmez, 1 dilim tam buğday ekmeği. Sabah kahvaltınız da şekersiz olmak kaydıyla sınırsız sıcak içecek içilebilir. Peki, öğle yemeğinde ne yiyeceksiniz? 100 gr haşlama veya fırında tavuk yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinizi de bu şekilde tamamlayacaksınız. Akşam için yemeniz gereken bir tabak fırında mantar. Bu şeklide diyetin ilk günü tamamlanıyor. Bol su tüketiminin olması gerektiği ihmal edilmemelidir.

Salı

Diyetin ikinci gününde ne yenecek? Sabah bir dilim kepek ekmeği ve 3 – 4 siyah ya da yeşil zeytin yiyebilirsiniz. Güne bu şekilde başlamanın ardından öğle yemeğinde 1 kase kremasız herhangi bir çorba, 1 tabak mevsim salatası yemeniz gerekiyor. Akşam yemeniz gereken ise bir yine öğlen olduğu gibi 1 kase çorba ve 1 tabak mevsim salatası. Bu şekilde diyetinizin ikinci gününü tamamlamanız mümkün.

Çarşamba

Bir dilim ekmek, bir parça yarım yağlı peynir, 1 adet haşlanmış yumurta ve bir kaç zeytin yiyebilirsiniz. Yanında şekersiz olmak kaydıyla çay tüketmeniz uygun. Şekersiz olması koşulu ile ıhlamur ya da ada çayı, kahve tüketebilirsiniz. Öğle saatlerinde bir kase salata ile yanında yoğurt yiyebilirsiniz. Yoğurdunuz tuz – nar ekşisi – limon ile karıştırılabilir. Akşam yemeğinde ise bir tabak ıspanak ve yoğurt yenmesi uygun olacak.

Perşembe

Güne Yarım yağlı 250ml süte veya 250gr yoğurda 5 çorba kaşığı müsli ile başlıyoruz. Öğle yemeğinizde 1 çorba kasesi dolusu makarna veya spagetti (1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve domates sos kullanabilirsiniz). İstenirse yanında salata ve turşu yenebilir. Asla yoğurt, ayran, et, peynir gibi protein içeren gıdalar ile beraber yemeyin. Akşam 150 gr. tavuk, balık ya da kırmızı et haşlama buğulama, ızgara ya da yağsız tavada az suyla ızgara şeklinde pişirilmelidir.

Cuma

10 adet light çubuk kraker ile güne başlıyoruz. Diyetin beşinci gününde sabah kahvaltınızda bir meyve suyu eşlik edebilir. Sıkma olmak üzere doğal bir meyveden yapılmış olan sıkma meyve suyunu kahvaltıda tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde bir tabak mevsim salatası yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinizde köfte var. 5 adet ekmeksiz hazırlanmış olan köfteleri tüketebilirsiniz.

Cumartesi

Peynirli sandviç güne başlamanız için yeterlidir. Ekmeğiniz tam tahıl, çavdar, yulaf veya buğday ekmeği olmalı. Sonrasında öğle saatlerinde bir simit yanında da çay içebilirsiniz. Çayınızın şekersiz olmasının önemli olduğunu unutmayın. Akşam yemeğiniz için bir porsiyon bonfile ızgara yemek en doğrusu olacaktır.

Pazar

1 dilim tam tahıl, çavdar, yulaf veya buğday ekmeği 60-80 gr beyaz peynir 4-5 yeşil veya siyah zeytin veya 2 yumurta (haşlanmış veya çelik tavada yağsız yapılmış) Domates biber ve diğer yeşillikler istenirse yenebilir. İstediğiniz kadar şekersiz çay veya bitki çayı içilebilir. Tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Şekersiz olmak kaydıyla kahve içilebilir. Diyetinizin 7.gününde son derece enerji dolu bir gün geçmesi için istediğiniz iki meyveyi seçebilirsiniz. Öğle yemeğiniz için tüketmeniz gereken salata ve süzme yoğurt olacak. Akşam yemeğinde ise 2 adet tavuk but ya da 2 adet kanat yenebilir. Bunların yağda kızartılmaması önemli bir detay.

5 kilo diyeti yukarıda verildiği detaylar ile yapılmalı. Haftanın 7 günü için program edilmiş olan örneğe göre üç hafta içinde beş kiloya kadar verebilirsiniz. Bu sayede kısa süre içinde kilo vermeniz mümkün olacaktır. Diyet listesi uyum sağlanması, kilo verilmesinin ilk şartıdır. Mutlaka ara öğünlerde diyeti etkileyecek gıdalardan uzak duracak şeklide hareket etmelisiniz. İmkanınız varsa gün içinde 30-45 dakikalık yürüyüşler diyetinize destek olacaktır. Gün içinde yağsız sınırsız salata yiyebilir, cacık içebilirsiniz. Hazır gıdalardan olabildiğince uzak durmakta fayda var.

5 Kilo Verdiren Diyet Tavsiyeleri

Diyet listesine uymanın yanında kişinin kilo vermek için yapması gerekenler de sunuluyor. Tüm bunlara uyum sağlanması ve eksiksiz şekilde yerine getirilmesi önemli. Bunları dikkate alarak kısa süre içinde zayıflamanız mümkün olacaktır.

Haftada En Az 3 Kere Yürüyüş

Uygulayacağınız diyet programının yanında, yürüyüşün de önemli olduğunu unutmayın. Bunun için belirlemiş olduğunuz üç gün olabilir. En az üç kere yürüyüş yaparak, diyet listenize verdiğiniz özeni gösterin. Bu sayede aldığınız kalorinin az olması yaktığınız kalorinin çok olması matematiği üzerinden kısa sürede kilo vermenin avantajını elde edeceksiniz. Bunu dikkate alarak, kısa süre içinde zayıflayabilirsiniz.

Egzersiz Yapmak

Dilerseniz yürüyüş beraberinde küçük egzersizler de yapabilirsiniz. 5 kilo verdiren diyet sadece yeme içmeye dikkat edilmesi ile avantaj sağlar. Ancak kişinin zayıfladıktan sonra fit bir vücudunun olması da önemlidir. Bunun için mutlaka egzersiz yaparak, kilonuzu vermeyi destekleyin. Yürüyüş yapamadığınız günler için belirlemiş olduğunuz egzersizleri 45 dakika boyunca yapabilirsiniz. Zayıflamak – kalori yakmak için egzersiz yapılması da son derece avantajlı.

Günlük Su Tüketimi

Diyet programınız verilmiş olan detayların yanında, hemen hemen her diyet için geçerli olan su tüketimi var. Peki, su tüketimi ne kadar olacak? Yapmanız gereken, elbette su tüketimini dengeli şekilde sağlamak. Diyetimiz için belirlenmiş olan su tüketimi günde 2 – 3 litreye tekabül ediyor. Bunun için 10 – 15 su bardağı su içilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Buna dikkat etmeniz durumunda 3 haftalık diyet ile beş kilo vermenizin mümkün olduğunu göreceksiniz. Kısa süre içinde kilo vermenizi sağlayan bu diyet sayesinde, ideal kilonuza kavuşmanız sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Canan Karatay Diyeti


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir