Feridun Kunak Diyeti

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Feridun Kunak, yaptığı televizyon programları sayesinde tanınmış ve Feridun Kunak diyeti birçok kişi tarafından uygulanmıştır.7 min


Feridun Kunak Diyeti
Feridun Kunak Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Feridun Kunak

Feridun Kunak diyeti listesini uygulayarak kısa sürede kilo verebilirsiniz. Bu diyet herkes tarafından uygulanabilir. Uzun yıllardır ekranlarda görmeye alışkın olduğumuz Feridun Kunak, hâlihazırda doktordur. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan doktor, yaptığı televizyon programları sayesinde tanınmış ve Feridun Kunak diyeti birçok kişi tarafından uygulanmıştır.

Feridun Kunak Diyeti Nedir?

Feridun Kunak gerek kendi sunduğu programında gerek konuk olarak katıldığı televizyon kanallarında birçok diyet reçetesi vermiştir. Peki, Feriden Kunak Diyeti Nedir ? Feridun Kunak’ın kilo vermek için tarifini verdiği birçok çorbası, kürü, diyeti bulunmaktadır. Feridun Kunak’ın programına uyan kişilerin kilo verdikleri de gözlemlenmiştir. Tüm diyetlerde olduğu gibi bu diyetle birlikte kişiler her gün mutlaka egzersiz yapmaya özen göstermeli ve bol su içmelidir.

Feridun Kunak diyeti yalnızca diyet listesi vermekle kalmaz, metabolizma hızlandırıcı kürlerde vermektedir. Yoğurt kürü bunlardan biridir. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği yoğurt kürü, yaklaşık bir su bardağı kadar yoğurdun içine ( ev yoğurdu) bir tatlı kaşığı pul biber ve birkaç damla limon sıkılıp karıştırılarak elde edilir. Bağırsakları çalıştıran, metabolizmayı hızlandıran bu kür, akşam yemeklerinden yaklaşık 2 saat sonra tüketilebilir.

Feridun Kunak diyeti ve kürleri herkes tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Bundan dolayı doktorunuza danışmanıza gerek yoktur. Feridun Kunak diyetinin bir diğer özelliği, tercih edilen besinlerin mutlaka tüketilmesi gereken, insan vücuduna faydası olan besinlerdir. Bundan dolayı sağlıklı bir yaşam için bu diyet uygulanabilir. Diyet listesi yaşam tarzı haline getirerek birebir olmasa da ufak değişikliklerle yapmaya devam edilebilir niteliktedir. Aynı zamanda her gün mutlaka yeterli miktarda sıvı alınmasına özen gösterilmelidir.

Feridun Kunak Diyeti Nasıl Uygulanır?

Feridun Kunak diyetini yapmaya karar verenler Feridun Kunak diyeti nasıl uygulanır sorusunu merak edebilirler. Doktor Feridun Kunak’a ait diyet listeleri mutlaka birebir uygulanmalı ve yemeklerin, karışımların içerisine giren besinler eksiksiz olarak konulmalıdır. Bununla birlikte her gün mutlaka düzenli olarak egzersiz yapmak Feridun Kunak diyetinin olmazsa olmazıdır. Bundan dolayı her gün en az yarım saat mutlaka egzersiz yapmaya özen gösterilmelidir.

Doktor Feridun Kunak diyeti yaparken yeterli miktarda su içmeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda diyeti uygularken zayıflatan, metabolizma hızlandıran kür ve çay tariflerini de mutlaka denemelisiniz.

Feridun Kunak Diyetinin Zararları

Feridun Kunak bir doktordur aslında diyetisyen değildir. Bundan dolayı besinlerle ilgili hastalarına detaylı bilgi verebilir. Yani diyetin size uygun olup olmadığı hakkındaki sorularınıza mutlaka doğru cevap verecektir. Feridun Kunak diyetinin zararlarına bakacak olursak, bu diyetlerin bilinen herhangi bir zararı yoktur. Feridun Kunak genel olarak programlarında kişiye özel değil herkesin uygulayabileceği, karışımlar ve diyet listeleri vermektedir. Bununla birlikte o karışımı veya diyeti uygulamaması gereken kişiler varsa bunu da belirtmektedir. Dikkatli olarak takip ettiğinizde Feridun Kunak diyetinin zararları olmadığını görürsünüz.

Feridun Kunak Diyeti Yorumları

Uzun zamandır televizyon programı yapan ve televizyon programlarına konuk olan Feridun Kunak, birçok diyet listesi ve zayıflama kürü tarifi vermektedir. Feridun Kunak diyeti yorumlarına baktığımızda birçok kişinin olumlu yorum yaptığı görülmektedir. Aynı zamanda ortopedi doktoru olan Feridun Kunak, hastalarına diyet listesi ve kür tarifi verirken, genel olarak vücudun ihtiyacını karşılayan besinler vermeye özen göstermektedir. Bundan dolayı verdiği hiçbir tarifin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Feridun Kunak diyet ve kürlerinde kullanılan besinlerin kaliteli besinler olduğu görülür. Mutlaka protein, minarel, vitamin ve karbonhidrat içerir. Bununla birlikte verdiği çay tarifleri genel olarak bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayan tariflerdir. Böylece bağırsaklarınızda düzenli olarak çalışacak, vücudunuz normal düzenini koruyacaktır.

Feridun Kunak Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Feridun Kunak katıldığı televizyon programlarında Feridun Kunak diyetinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili de bilgi vermektedir. Aslında bu bilgiler sadece bu diyette değil her zaman dikkat edilmesi gereken hususlardır. Feridun Kunak Diyeti Bu diyet programına dikkat edildiğinde besinlerde herhangi bir kısıtlama yoktur. Yani kişiler her şeyi yiyebilir. Tek yapılması gereken porsiyonlar mutlaka küçültülmeli ve ölçülerek tabaklanmalıdır.

Yalnızca ana öğünlerle beslenmek yerine en az 2 ara öğün bulunmaktadır. bu ara öğünlerde bitki çayı, meyve, süt ve süt ürünleri tüketilmelidir.

Akşam yemeği mutlaka erken yenmelidir. En geç 7’de akşam yemeği yenilebilir. Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey tüketilmelidir. Bir porsiyon meyve veya bir bardak süt tüketilmesinde zarar yoktur.

Ana öğünlerden önce 2 bardak su içilmelidir. Böylece içilen bu su porsiyonları kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Günde en az 2 litre su içilmelidir. Kilosu 80’den fazla olanlar 2,5-3 litreye kadar su içebilirler.

Feridun Kunak Diyet Listesi

Feridun Kunak’tan 1 haftalık örnek diyet listesi

1. Gün

Kahvaltı; bir bardak süt, bir adet kraker ya da bir adet kepekli bisküvi

Ara öğün; bir adet meyve

Öğle; bir tabak haşlanmış sebze ve bir kase yoğurt

Ara; beş adet kepekli bisküvi

Akşam; bir adet ızgara tavuk but, bir ortaboy haşlanmış patates, bir salatalık, bir domates

2. Gün

Kahvaltı; bir muz ve bir elma

Öğle; bir yumurta ile bir porsiyon menemen, 1 adet galete veya kraker

Ara öğün; bir ince dilim beyaz peynir

Akşam; 1 adet dana ızgara pirzola, 1 porsiyon kabaklı, dere otlu ve yoğurtlu karışım, 1 dilim kızarmış ekmek

Ara öğün; 2 adet salatalık

3. Gün

Kahvaltı; Bir su bardağı süt, 2 tatlı kaşığı bal ya da reçel, 3 adet kepekli bisküvi

Öğle; fırında balık ya da et, bir tabak yağsız salatası

İkindi; 4 adet bisküvi ve bir su bardağı süt

Akşam; 1 tabak haşlanmış sebze yemeği( kabak, taze fasülye, patlıcan), 3 adet kepekli bisküvi

Ara öğün; bir kabak patlamış mısır

4. Gün

Kahvaltı; ince dilim beyaz peynir, 1 çay kaşığı reçel, 1 adet galata

Öğle; az yağlı sebze çorbası, 2 adet galeta

İkindi; ince dilim beyaz peynir, 1 adet galeta

Akşam; 1 tabak etli ya da kıymalı sebze yemeği, bir kase yoğurt

Ara öğün; bir adet elma ve bir bardak süt

5. Gün

Kahvaltı; ince dilim beyaz peynir, 5 adet zeytin ve 1 ince dilim tam buğday ekmek

Öğle; 1 kutu ayran, bir dilim fırında börek

Akşam; 1 porsiyon et veya balık, 1 tabak salata, 1 ince dilim ekmek

Ara öğün; 1 adet meyve

6. Gün

Kahvaltı; bir ince dilim ekmek ve bir ince dilim peynir

Öğle; 1 ince dilim ekmek, beyaz peynirli omlet

İkindi; ince dilim beyaz peynir, ince bir dilim ekmek

Akşam; 1 tabak kıymalı sebze yemeği( az yağlı), 1 ince dilim ekmek, 1 kase yoğurt

Ara; 1 adet muz

7. Gün

Kahvaltı; 1 adet domates ve salatalık, bir ince dilim tam buğday ekmek ve bir ince dilim beyaz peynir

Öğle; 1 adet domates, bir adet peynirli tost

İkindi; 2 adet meyve ( elma, armut, şeftali, ayva)

Akşam; 1 porsiyon balık, 1 tabak salata, 1 dilim ekmek

Ara; bir adet meyve.

Feridun Kunak diyet listesini bir hafta yaparak gözle görülür şekilde kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Bir haftadan sonra tekrar başa dönerek diyet listesini tekrarlayabilirsiniz.

Feridun Kunak Kimdir?

Doktor olan Feridun Kunak, doktorluk eğitimini tamamladıktan sonra bir süre devlet hastanelerinde çalışmış daha sonra da kendi muayenesini açmıştır. Ortopedi alanında tanınan doktor, bu alanda tanınan bir isim olmayı başarmıştır. Televizyon programına denk kişiler mutlaka Feridun Kunak kimdir diye merak etmektedir. Kunak önce, tanınırlığı nedeniyle birçok televizyon programına konuk olmuş, farklı konular işlemiş ve bir süre sonra kendi ismiyle bir televizyon programı sunmaya başlamıştır. Birçok alanda farklı ihtisaslar alan Doktor Feridun Kunak, programlarında hemen her şeye dair reçete vermektedir.

İlginizi Çekebilir:

Murat Topoğlu Diyeti

Cana Karatay Diyeti


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir