İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI YAŞAM

Zayıflama Hapları

Zayıflamayı hızlandırmak, zayıflamanın daha kolay şekilde olması, kişinin zorlanmadan zayıflaması gibi durumlarda zayıflama hapları çare olarak gösterilmeye çalışılıyor.

Zayıflama Hapları Hakkında

Zayıflamayı hızlandırmak, zayıflamanın daha kolay şekilde olması, kişinin zorlanmadan zayıflaması gibi durumlarda zayıflama hapları çare olarak gösterilmeye çalışılıyor.

Hem hızlı şekilde kilo vermek hem de aç kalmamak için üretildiğini söyleyen olan zayıflama hapları, kısa süre içinde fazla kilolarınızdan kurtulmayı vaat ediyorlar. Fakat hep söylediğimiz gibi gün içinde aldığınız kalorinin az olması, aynı zamanda yaktığınız kalorinin de fazla olması zayıflamayı getirir. Gün içinde alınan kalorinin azlığı ise insanda açlık hissinin artmasına sebep olur. Bu durumda diyet yapmak çekilmez bir hal alır ve kişiyi zorlar. Bu zorlamanın önüne geçmek içinde zayıflama hapları kullanılıyor. Peki, zayıflama hapları sağlıklı mı?

HER HANGİ BİR SAĞLIK SORUNUNA KARŞI DOKTORUNUZ TARAFINDAN REÇETE EDİLMEYEN ZAYIFLAMA HAPLARINI KULLANMAYINIZ. 

Eczanelerde Satılan Zayıflama Hapları

Öncelikle zayıflama haplarının eczanede satılıyor olması onun gerçekten sağlıklı bir ürün olduğu anlamına gelmez. Bu ürünleri doktorların yazdığı reçeteli zayıflama ilaçları ile zayıflama hapları arasındaki farkı iyi bilmemiz gerekiyor. Bir ürünün eczanelerde satılıyor olması, Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu göstermez. Yinede eczanelerin büyük bir çoğunluğu sattıkları ilaç dışı ürünleri araştırarak raflarına koydukları için eczanelerden alınan zayıflama ürünleri daha güvenlidir.

Zayıflama Hapları | 9 Aralık 2022
Protelan bir ilaç DEĞİLDİR. Kalorisi kısıtlanmış öğün yemeğidir. Süte veya yoğurda karıştırılarak hazırlanır ve tüketilir. Öğün yemeği olarak, örnek kahvaltıda sütle içtiğinizde kahvaltınızı yapmış olursunuz. Yanında başka bir şey yenip içilmez. Yanında gelen kitapçıkta 3 haftalık beslenme programı bulunmaktadır. Bu programda hangi gün hangi öğünde Protelan diğer öğünlerde neler yemeniz gerektiği yazmaktadır. Bu programa uyarak yapacağınız Protelan diyeti size kısa sürede ideal kilonuza ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Tüm sorularınız ve sipariş vermek için 0212 241 11 67-68’den Protelan Müşteri Hizmetlerini arayabilir, 0535 366 01 29 Whatsapp hatlarından yazabilirsiniz.

Zayıflama Hapları

Zayıflama hapları farklı çeşitlerde olabilir. Piyasada çok sayıda zayıflama hapı olduğunu görebilirsiniz. Peki, neye göre seçim yapacaksınız? Aslında seçim yapmanız için kontrol etmeniz gereken çok sayıda kriter olsa bile en önemli kriter doktorunuz tarafından reçete veya tevsiye edilmesidir.

  • Hapın içeriğinin kontrol edilmesi (doğal, mineral – vitamin içerikli)
  • Hapın enerjiyi normal seviyeye getirmesi
  • Hapın Sağlık Bakanlığı onaylı olması
  • Farklı sitelerdeki kullanıcı yorumları

Gibi kriterlere bakarak, kullanmak istediğiniz hap için iyi bir araştırma yapabilirsiniz.

Zayıflama Hapı

Zayıflama hapı nasıl kullanılır? Örneğin, almak istediğiniz zayıflama hapı için belirlenmiş olan bir kullanım olacak mı? Elbette buna göre hareket etmeniz önemseniyor. Aldığınız hapın aç tüketilmesi, tok tüketilmesi gibi seçenekler olabilir. Bunun dışında hapın gün içinde kaç adet alınacağı önemlidir. Mutlaka gün içinde içmeniz gereken hap sayısı belirlenmiş olacaktır. Sınırlanmış olan sayının dışına çıkmamak gerekecektir.

Hapın nasıl kullanılacağına dikkat ederek, ona göre hareket etmeniz son derece önemlidir. Almanız gereken hap sayısı ne ise ona göre alın. Aynı saatte almanız gereken haplar olması halinde, gün içinde buna da dikkat edeceksiniz. Belirlenmiş olan özellikleri dikkate alarak, sizin için üretilmiş olan hapın kullanımının sağlıklı şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.

Etkili Zayıflama Hapı

Zayıflama hapı etkili olur mu şeklinde soruların sorulması olağan. Kullanım öncesinde gerçekten zayıflamanın olup olmayacağı merak edilir. Hapların etki prensibinin sizi tok tutarak yemek yemenizi önlemek olduğunu bilmelisiniz. Genel olarak kilo vermek basit bir matematik ile çözülüyor. Yani kişinin aldığı kalorinin yaktığı kaloride az olması ile kilo verilmesi mümkün oluyor. Bazı durumlarda kişiler farklı sağlık sorunları sebebiyle kilo alabilir. Bu durumlarda doktorlar bu sorunun önüne geçmek için sağlık sorununa uygun ilaçlar reçete ederler. Sorun yaratan hastalık düzelmeye başlayınca kilo vermede olası bir durumdur. Bir çok kişi kilo vermenin kullandığı ilaçtan kaynaklandığını düşünebilir ama aslında olan sağlık sorunun düzelmesi ile metabolizmanın düzene girmesidir.

Zayıflama Hapı Kullananlar

Zayıflama hapı kullanan var mı? Kullanıcı yorumlarının olması, aslında daha önce bu hapları kullanarak zayıflayanların olduğunun en önemli göstergesidir. Bunun için mutlaka onların yorumlarını dikkate alın. Başta söylediğimiz gibi zayıflama ilacı veya zayıflama hapı kullanmadan önce neden kilo aldığınızı veya neden kilo veremediğinizi öğrenmek için konusunda uzman bir doktora başvurarak gerekli kan tahlillerinizi yaptırmanız en doğru karar olacaktır.

İlaç veya hap kullanmadan kalorisi kısıtlanmış sağlıklı bir öğün yemeği olan Protelan ve yanında gelen diyet listesi size yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir: Feridun Kunak Diyeti

Diyetisyenler, bireysel ve daha geniş halk sağlığı düzeyinde diyet ve beslenme sorunlarını değerlendiren, teşhis eden ve tedavi eden nitelikli ve düzenlenmiş sağlık uzmanlarıdır. Diyetsiyenler insanların uygun yaşam tarzı ve yiyecek seçimlerini…

Mail Listemize Üye Ol

Mail listemize üye olarak sitemizdeki güncellemelerden herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

Üye Ol

Bu İçeriğe Tepki Vermelisin

Benzer Makaleler

Yorum Yap