İlginizi Çekebilir

SPOR

Spor ve Diyet

Spor ve Diyet ile Kilo Verme

Sağlıklı şekilde zayıflamak, var olan ideal kilonun korunması; spor ve diyet ile olacak. Kişi kilo vermeyi ve kilosunu korumayı başaracak.

Kilonun dengelenmesi, kilo vermek, tamamen kalori hesabı üzerinden gerçekleşir. Yani kilo vermek isteyen bir kişinin aldığı kalori ile yaktığı kalori arasında fark olmalıdır. Kilo vermek için gün içinde yaktığınız kalorinin spor ve diyet ile daha fazla olmasının sağlamalısınız. Bunun dışında kilonuzu dengede tutmak için ise alınan ve yakılan kalorinin dengesini koruma gayret göstermelisiniz. Bu sayede kilonuz üzerinde etkiniz başarılı şekilde hissedilir.

Spor ve Diyet | 17 Mart 2023
Protelan kalorisi kısıtlanmış öğün yemeğidir. Süte veya yoğurda karıştırılarak hazırlanır ve tüketilir. Öğün yemeği olarak, örnek kahvaltıda sütle içtiğinizde kahvaltınızı yapmış olursunuz. Yanında başka bir şey yenip içilmez. Yanında gelen kitapçıkta 3 haftalık beslenme programı bulunmaktadır. Bu programda hangi gün hangi öğünde Protelan diğer öğünlerde neler yemeniz gerektiği yazmaktadır. Bu programa uyarak yapacağınız Protelan diyeti size kısa sürede ideal kilonuza ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Tüm sorularınız ve sipariş vermek için 0212 241 11 67-68’i arayabilir veya 0535 366 01 29 Whatsapp hattından yazabilirsiniz.

Spor ve Diyet ile Zayıflama

Zayıflamak için en çok tercih edilen yöntem, spor ve diyetin bir arada götürülmesi. Yani alınan kalorinin az olmasına gayret gösterilirken, aynı zamanda spor ile yakılan kalorinin fazla olması sağlanır. Sonucunda ise kişinin kilo vermesi hızlanır. Bunun için yapılması gereken belli. Diyet listenizi oluşturmanız durumunda gün içinde ne kadar kalori alacağınız belli olur. Ayrıca spor yaparak yakacağınız kalori de net şekilde oluşturulur.

Spor ve diyet ile zayıflama kapsamında yapacağınız girişimler, bilinçli şekilde olmalı. Diyet listenizin oluşturulması hususunda uzman desteği alabilirsiniz. Sizin için özel bir liste oluşturulması, spor yapmanız için enerjinizin kalmasını sağlar. Genel olarak az kalori aldığınızda enerjinizin düşecek olduğu düşünülür. Diyet listeniz ile bu durumun önüne geçin ve en iyi şekilde zayıflamanın olmasını sağlayın.

Spor ve Diyet ile Kilo Verme

Spor yapmanız halinde yaktığınız kalori artar. Kişinin diyet ile sporu dengede tutması önemli. Ne zaman spor yapılacağı, ne kadar spor yapılacağı, diyette nelerin tüketileceği, bir günde ne kadar kalori alınacağı, ne kadar protein, ne kadar karbonhidrat alınması gerektiği gibi pek çok husus var. Bunların dikkate alınması durumunda kolay şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır. Spor ve diyet ile kilo verme konusunda profesyonel destek almak avantajlı olabilir. Kişinin kendi vücudunu tanımıyor olması durumunda, kilo verme hızı düşebilir. Ancak sizin için uygun spor programı ve uygun bir diyet programı yapılması istediğiniz şekilde kilo vermenizi sağlar.

  • Kilo verirken kas kaybının yaşanmaması
  • Kilo verirken kas oluşumunun devam etmesi
  • Vücudun kendini salmaması
  • Fit bir vücudun oluşması
  • Kilo verme hızının normal seyrinde ilerlemesi
  • İdeal kilonun dengede tutulması

Gibi özelliklere göre hareket edilmesi son derece avantajlı olacaktır. Bunları dikkate alarak kısa süre içinde en sağlıklı şekilde zayıflamanız mümkündür.

Spor ve Diyet Yaparak Ayda Kaç Kilo Verilir?

Spor ve diyet yaparak ayda kaç kilo verilir sorusu sıkça soruluyor. Bu soruya net bir yanıt vermek mümkün değil. Kişinin nasıl bir diyet programı uyguladığı, sporu gün içinde kaç kalori yakacak kadar yaptığı önemlidir. Ayrıca kişinin kaç kilo olduğu, cinsiyeti, yaşı gibi hususlar da kilo verme hızını etkiler. Tüm bunların bir sonucu olarak ne kadar kilo verecek olduğu sonucu çıkar. Bunları göz önünde bulundurarak bir ay içinde yaptığınız diyet ve spor ile ne kadar kilo verecek olduğunuzun hesabını yapabilirsiniz.

Diyet ve Spor Programı

Farklı programlar ile zayıflamak çok daha kolay olabilir. Sizin için özel oalrak oluşturulmuş olan diyet ve spor programı kısa süre içinde zayıflamanızı sağlayacaktır. Bakıldığında, diyet ve spor için uygun yöntemler sunulur. Sizin kendinizi iyi hissettiğiniz diyet listesi ile sporunuzu dengeli şekilde birleştirebilirsiniz. İkisini dengeli şekilde bir arada götürerek kısa sürede kilo verme avantajını elde edeceksiniz. İstediğiniz kiloya geleceksiniz.

Haftalık Diyet ve Spor Programı

Diyet programları erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı düzenlenir. Sizin için özel olan haftalık diyet ve spor programı ile zayıflamak adına son derece dirençli olacaksınız. Program yapmış olmak, kararlılığınızı da arttırır. Ayrıca ne yapacağınızı bilecek olduğunuzdan, gün içinde planlı şeklide hareket edebilirsiniz. Kilo verilmesini hızlandırması açısından bu durum son derece avantajlı olacaktır. Programa uygun şekilde hareket etmeniz yeterlidir.

Haftalık Diyet Programı

Haftalık olarak diyeti net bir hale getiren program, size yapılan 7 günlük spor ve diyet programlarıdır. Bir yandan yağ yakılmasını sağlanırken, bir yandan da diyet ile ne kadar kalori alacak olduğunuz sınırlandırılır. Bu bağlamda kısa süre içinde kilo verilmesi sağlanacaktır. Haftalık diyet programı oluşturarak siz de düzenli şeklide hem diyet hem de spor yaparak fazla kilolarınızdan kurtulma fırsatı elde edebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Spor Programı

Zayıflamak için spor programı dendiğinde, direkt olarak akıllara yağ yakmak üzere yapılan spor programları geliyor. Bunun için yapılması gereken elbette direkt olarak spor. Evde yapılabilecek spor ve zayıflama hareketleri, düzenli yürüyüş, koşma ile siz de yağ yakılmasını hızlandırın.

Kardiyo Diyet Programı

Diyet programınıza göre bir yak yakma sporu oluşturulur. Yaptığınız kardiyo çalışmalarında yağ yakarsınız. Sonrasında yaptığınız ağırlık çalışmaları ile ise kaslarınızın oluşumunu desteklersiniz. Kardiyo diyet programı sayesinde yağ yakılarak, kilo vermeniz dengeli şekilde sağlanacak.

Merhaba, ben Uzm. Dyt. Ayşenur Aköz. Lisans ve yüksek lisans eğitimimi İstanbul Medipol Üniversitesi'nde tamamladım. Bir çok farklı kurumdave farklı alanda staj yapıp, eğitimim sonrasında yetişkin beslenmesi üzerine çalıştım. Bu alanda güncel…

Benzer Makaleler