SAĞLIKLI YAŞAM

Kalp Hastalığı Nedir?

Kalp Hastalığı Nedir?

Kalp hastalığı vücutta oluşan damarların tıkanması sonucu olur ve diğer organların kalple olan bağlantılarının bozulmasını sağlayan bir hastalık olarak karşımıza çıkar.

Kalp Hastalığı ve Covid

Kalp hastalarının covid süreci boyunca daha dikkatli olmaları gerekir. Çünkü kalp sağlığını tetikleyen bir salgın olduğu için hastaların kendini izole edip koruması gerekir.

Kalp Hastaları Covid Süresince Ne Yapmalı

Kalp hastaları fiziksel aktiviteler yapmalıdır. Çünkü yürümek spor yapmak ve hareketli işlerle uğraşmak kalp için yararlı ve sağlığa faydalı olduğundan bu süreç boyunca evde veya iş yerinde elinizden geldikçe hareket halinde olmalısınız. Kalp hastaları bu süreçte sigara kullanmamalı ve sigara içilen ortamdan uzak durmalı ve bu ortamlara girmemeye özen göstermeleri gerekir. Kalp Hastaları ilaç kullanımlarına özen göstermeli ve ilaçlarını aksatmamalıdır. Aksi takdirde tansiyonlarına dikkat etmeli ve ilaçlarını doktor tavsiyesi üzerine kullanmaları gerekir.

Covid Kalp Hastalarının Yaşını Etkiler mi?

Genellikle 65 yaş üstü insanlar daha risk grubunda oldukları için salgın daha çok kronik hastaları olan kişileri etkiler. Bu nedenle yaşa bağlı olmaksızın bu risk çok büyük nedenler doğurabilir. Onun için yasa bağlı değildir her yaş grubuna etki eder.

Kalp Hastaları Nasıl Ortamda Bulunmalı

Kalp hastaları daha çok havalı alanlar ve havalandırılmış odalarda bulunması kalp riskleri açısından ve nefeslerine iyi gelmeleri nedeni ile bu ortamları tercih etmelilerdir. Yeni ameliyat geçirmiş kalp hastaları temiz ve konforlu ortamlarda bulunmaları gerekir. Enfeksiyon kapmamaları ve bu salgın boyunca kimse ile görüşme sağlamamaları gerekir. Bu nedenle ameliyat olmuş kişiler tür görüşmelerden kaçınmalı ve uzak olmalıdır.

Kalp Hastaları Maske Takmalı mı?

Kalp hastaları bulundukları her ortamda maske takmalı ve hijyenlerine çok dikkat etmelidir. Bu konuda hassasiyet göstermeli ve her ortamdan gidene kadar maskeyi çıkarmamalıdır. Mesafeli şekilde kişiler ile görüşme yapıp oturmalıdır. Zorunlu kalmadıkça bu görüşmeler ertelenmesi gerekir. Son olarak kalp hastaları için covid süreci oldukça dikkatli ve tedbirli şekilde olmalıdır. Aksi takdirde hastalar dikkat etmez ise daha kötü sonuçlar ve kayıplar olabilir.

Diyetisyenler, bireysel ve daha geniş halk sağlığı düzeyinde diyet ve beslenme sorunlarını değerlendiren, teşhis eden ve tedavi eden nitelikli ve düzenlenmiş sağlık uzmanlarıdır. Diyetsiyenler insanların uygun yaşam tarzı ve yiyecek seçimlerini…

Mail Listemize Üye Ol

Mail listemize üye olarak sitemizdeki güncellemelerden herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

Üye Ol

Bu İçeriğe Tepki Vermelisin

Benzer Makaleler

Yorum Yap