Ayça Kaya Diyeti

Ayça Kaya Diyeti, sağlıklı kilo verme ve dengeli beslenmenin anahtarını sunuyor. Bu blog yazısında, Ayça Kaya'nın benzersiz diyet yaklaşımını, sağlığınıza olan olumlu etkilerini ve uygulanışını inceleyeceğiz. Sağlıklı bir yaşam için Ayça Kaya'nın beslenme stratejileri ve ipuçlarına göz atın.
Ayça Kaya Diyet Listesi

Ayça Kaya

Fazla kilolar yani obezite tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ki kadından erkeğe kadar hemen herkesin en büyük problemi haline geldi. Kilolarınıza bundan böyle sağlıklı yoldan dur demek adına ünlü diyetisyen Ayça Kaya diyeti denemeye başlayabilirsiniz.

Ayça Kaya Diyeti Nedir?

Günlük hayatımız içerisinde çoğu kişi her ne kadar pek çok diyet programlarını uygulamış olsa da bir türlü olumlu sonuca ulaşamamış olabilir. Üstelik hem yemekten kesildiğiniz gibi hem de sizlere fazlasıyla ızdıraba dönüşmesi bütün bunların üstüne bir de cabası olacaktır. Ne yazık ki ülkemizde kilo vermek büyük bir sorunlara dönüşmeye başlıyor. Eğer ki kilo bir türlü veremiyorsanız o halde bir şeyler yapmanın zamanı gelmiş de geçiyor olabilir.

Sağlıksız diyet programlarını hayatınıza dahil etmek yerine tam aksine daha sağlıklı yönüyle dikkat çeken diyet programlarına yönelmeye başlayabilirsiniz. Onlardan biri olarak karşımıza çıkanlar arasında ise Ayça Kaya diyeti olduğunu söylemek isteriz. Görüldüğü üzere pek çok kişi artık bu diyeti uygulayarak en kısa süre içerisinde sağlıklı yoldan kilo verme şansını elde ediyor.

Ayça Kaya diyetine göz atıldığı zaman ise tamamen sağlıklı besin gruplarına yer verilmiş olduğu görülüyor. Uzman diyetisyenin özellikle parmak bastığı önemli hususlardan biri olarak ise ana öğünlerde mutlaka salata ya da yoğurt tercih edilmesi. Belki de bir çoğunuz ana öğünle nasıl doyabilirim ki gibi bir düşünce içerisine de girebilir.

Genelde en sık yapılan hatalardan birisi de sofraya ilk olarak çorbanın gelmesidir. Yemeklerin yanında daha çok yoğurt ya da salata tercih ediliyor. Fakat bu son derece hatalı bir çözüm yolu olarak ortaya çıkıyor diyebiliriz. Tam aksine ilk onlarla başlamanız sofraya ana yemek geldiği zaman ise daha az şekilde yemenize neden olmaya başlayacaktır.

Ayça Kaya Diyeti Nasıl Uygulanır?

Ayça Kaya Diyeti Ünlü diyetisyen olarak yakından tanımış olduğumuz Ayça Kaya diyeti nasıl uygulanır en çok sorulan sorular arasındadır. Üstelik ilk defa bu diyeti uygulayacak olan kişilerde tam manası ile neler yapması gerektiğini bilmiyor. Aslında Ayça Kaya diyetini uygularken en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de kesinlikle düzeni bozmamaktır. Bundan kastımız olarak bir gün uygulayım diğer günü es geçeyim gibi bir mantelite söz konusu olamaz. Başarılı diyetisyenin en çok uygulanan popüler diyetinden birisi olarak ise bir hafta da 5 kilo verdiren diyetinin olduğunu söylemek gerekir. Diyet içeriğine göz atıldığı zaman ise kesinlikle sağlığı bozacak besinlere yer verilmiyor.

Ayça Kaya  Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayça Kaya Diyeti Diyetisyenin sunmuş olduğu diyet programı aksatılmadan harfi harfine uyulduğu taktirde ise olumlu yanlarını çok kısa süre içerisinde görmeye başlamış olacaksınız. Fakat Ayça Kaya diyeti dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. İnsanlarımızın en çok hataya düşmüş olduğu konulardan birisi de bazı zamanlar diyetin dışına çıkması denebilir. Bu tamamen önerdiğimiz bir durum değildir. Eğer ki diyetin dışına çıkarsanız ne yazık ki uygulamış olduğunuz diyetten tam manasıyla verim alamazsınız. Bir diğer altını çizmemiz gereken hususlardan birisi de belirtilen süreye mutlaka uyulmalıdır.

Ayça Kaya Diyeti Zararları

Ayça kaya diyeti kendisi tarafından hazırlanmış olan diyetin zararı yoktur. Düzenli şekilde uygulandığı zaman tam aksine faydalarını görmeye başlayacaksınız. Sağlığa büyük yönde  etki eden fazla kilo ve yağlardan kolay yoldan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Tabi ki her şey de olduğu gibi diyet yaparken de bazen önemle durmadığımız hususlar söz konusu olabiliyor.

Ayça Kaya diyeti zararları var mı diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Bu diyetin size zararı dokunabilecek tek yanlarından birisi de size belirtilen günden fazla uygulamaya çalışıyor olmanız diyebiliriz. Eğer ki gün sayısını daha fazla arttırmaya çalışırsanız ister istemez yan etki faktörlerini ortaya çıkarmaya neden olacaktır.

Ayça Kaya Diyeti Yorumları

Çağımızda artık dijital ortamlar hız kesmeden gelişim gösterdiğinden dolayı hemen herkesinde artık bu tür platformlar içerisinde yer aldığını söylememiz gerekiyor. Böylelikle bu diyeti daha önce kişilerin diyet hakkında neler söylediklerine çok kolay şekilde ulaşma fırsatına da sahip olursunuz. Bizden size söyleyebileceğimiz en önemli tavsiyelerden birisi de daha diyete başlamadan önce ilk yapmanız gerekenlerden birisi de Ayça Kaya diyeti yorumları okumanızdır. Zaten olumlu yorumları gördükten sonra da sizlerde diyeti uygulamak için bir an önce can atmaya başlamış olacaksınız.

Ayça Kaya Diyet Listesi

Ayça Kaya Diyeti bir hafta da 5 kilo vermek isteyenler o halde hemen diyeti yapmak adına yerini almaya başlayabilir. Ayça Kaya diyet listesi harfi harfine uyulduğu zaman işe yarar olumlu etkilerinden faydalanmaya başlamış olacaksınız.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kahvaltı, Öğle, Ara Öğün ve Akşam Yemek Alternatifleri

  • Kahvaltınızda mutlaka şekersiz çay ve bir dilim kepek ekmek olmalı. 1 dilim beyaz peynir ve domates salatalık yemelisiniz.
  • Ara öğünlerde yoğurt ya da mevsim salata tercih edilebilir
  • 1 kase çorba, 100 gram yağsız et yemekleri ve yine bir kase salata olmalı
  • Akşama doğru ara öğünlerinizde bir tabak meyve salatası, 2 adet ceviz ve 6 adet fındık yenebilir
  • Akşam yemeklerinde ise mutlaka 7 yemek kaşığını geçmeyecek sebze yemekleri yenmelidir. Sebze yemeklerinin de mutlaka etsiz olmasına dikkat edilmelidir. Aynı şekilde akşam yemeklerinde yoğurt ve salata tercih edilebilir. Bir hafta boyunca sebze yemek alternaiflerinizi değiştirerek uygulamaya çalışabilirsiniz. Fakat kilonuzu vermek istiyorsanız da mutlaka düzenli şekilde uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Ayça Kaya Kimdir?

Ünlü bir diyetisyen olarak ülkemizde tanıdığımız isimlerden birisidir. Başarılı diyetisyen dünyaya gözlerini güzel şehrimiz İstanbul ilinde açmıştır. Diyetisyenin tam adı ise Elem Ayça Kaya olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak eğitim sürecine göz attığımız zamanda Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde okulunu okumuştur. Ardından  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmesiyle birlikte Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde de  İç Hastalıkları ihtisası yapmıştır.

Daha çok şişmanlık ve obeziteyle ilgili olarak çalışmalar sürdürmüştür. Ayrıca çok sayıda da klinik araştırması olan ve işinde uzman olarak ön plana çıkan bir isim olmayı başarıyor. Ayça Kaya ünlü diyetisyeni bu denli fazla duymamızın aslında en önemli etkenlerinden biri olarak dünyada ilk olarak diyebileceğimiz bir çalışmaya imza atmasından kaynaklıdır.

Özellikle şişmanlık kombine ilaç kullanımlarının doğru bir yol olmadığını,  tekli ilaç kullanımına karşı hiçbir şekilde üstün gelmediğini kanıtlamaya çalışmıştır. Bu çalışması hem yurt için de hem de yurt dışında diyebileceğimiz pek çok dergilerde de paylaşıldı. Böylelikle Kaya, hem ülkemizde hem de yurt dışında da yaptığı çalışmaları ile kısa zaman içerisinde adını duyurmayı başarmış oldu. Ayrıca çok sayıda televizyon programlarına da katılarak söyleşiler düzenlemiştir.

Sağlıklı beslenme ve obezite sorunlarına dair olarak kamuoyunu aydınlatacak olan yazılara da yer vermiştir. Evli ve aynı zamanda da iki çocuğu bulunan başarılı diyetisyenin yazmış olduğu oldukça ünlü kitapları da bulunuyor. Bu kitapların neler olduğunu merak eden kişiler içinde Beslenme Saati (2015), Sayarak Zayıfla Mutfakta (2014), Sayarak Zayıfla 5333 (2014) olduğu söylenebilir. Bu sayede Ayça Kaya Kimdir, ne yapar gibi sorulara cevap arayan kişilerinde ünlü diyetisyenin hayatını az da olsa öğrenme şansı doğmuş oldu.

 

Yorum Yap

İlginizi Çekebilir

Takip Et