İlginizi Çekebilir

DİYET

Selahattin Dönmez Diyeti

Selahattin Dönmez Diyeti Nedir Biliyor musunuz Selahattin Dönmez Diyeti ile birlikte sağlıklı beslenerek zayıflayabilirsiniz Selahattin Dönmez Diyeti Listesini sizler için hazırladık listemize göz atın...

Selahattin Dönmez

Diyet yapmak isteyen kişiler için günümüzde en iyi isimlerden biri olarak öne çıkan Selahattin Dönmez diyetini uygulayabilirsiniz. Selahattin Dönmez, kitapları, yazılı ve görsel medyadaki yayınları ile bir çok kişinin sağlıklı yaşam ve kilo problemlerine çözüm olmaktadır. Bu makalemizde Selahattin Dönmez ve diyet listesi hakkında başlıkları bulabilirsiniz.

Selahattin Dönmez Diyeti Nedir?

Doğal olarak ilk defa bu diyeti uygulayacak olan kişiler gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunda sorgulama içerisinde yer alıyor. Bu diyetin en önemli özelliğinden birisi de ne yaparsam yapayım bir türlü kilo veremiyorum diyen kişilerin kurtarıcısı olması diyebiliriz. Ünlü diyetisyen, zayıfamak  için illa ki hiçbir şey yemeyin ya da acılar çekin gibi bir şart ortaya koymuyor. Tam aksine kolay  yoldan hedeflemiş olduğunuz kiloya ulaşmanıza yardımcı olacak bir diyet olarak ön plana çıkıyor. Haliyle ülkemizde kilolarından şikayetçi olan kişilerde zorlanmadan diyeti hayatlarında son derece kolay şekilde uygulamaya devam ediyorlar.

Selahatttin Dönmez diyetinin en önemli özelliği arasında beden ağırlık kontrolünü sağlarken, aldığınız yahut harcamış olduğunuz enerjininde dengede tutulmasına yardımcı oluyor. Sağlıklı ve bir o kadar da kontrollü bir diyet olduğundan dolayı doğal olarak sizleri de hiçbir şekilde zorlamıyor. Yağlar karbonhidrat tarafından yavaş yavaş şekilde sindirilme gösterdiğinden dolayı uzun süre tokluk ihtiyacını ortaya çıkarır. Böylelikle sizlerde kolay kolay açlık hissiyatı içerisinde olmamış olursunuz.

Selahattin Dönmez Diyeti Nasıl Uygulanır?

Selahattin Dönmez Diyeti hem yiyip hem de  kilo veriyor olmak kulağınıza imkansız gibi gelebilir. Fakat Selahattin Dönmez tarafından hazırlanmış olan diyet programıyla bu söylediklerimizin de hiçbir şekilde imkansız olmadığını belirtebiliriz. Sağlıklı zayıflamanın altın kurallarından birisinin de diyet içerisinde yer alan besin çeşitliliği olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Bazı diyet programları 4 gün bazısı da 6 gün düzenli uygulanacak şekilde hazırlanmış oluyor. Bu sayede düzenli şekilde uyguladıktan sonra ise gözle görülür şekilde zayıflamanın olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden birisi de akşam yemek saatinizi mutlaka 19:00 da yemelisiniz. Saatin daha da geç olmamasına dikkat edin. Aksi taktirde diyetin olumlu yönlerinden çok fazla yararlanamayabilirsiniz.

Selahattin Dönmez diyeti nasıl uygulanır, nelere dikkat edilmesi gerekiyor mutlaka bilinmesi gereken önemli bir konu olarak ön plana çıkıyor. Bu diyeti uygulayan kişiler için çay içmek ise tamamen serbest kılınmış diyebiliriz. Ayrıca ana yemeği sonrasında ise her gün mutlaka düzenli bir şekilde bir şişe maden suyu bitirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca su tüketimlerini de kesinlikle ihmal etmemeye çalışmalısınız.

Selahattin Dönmez Diyeti Zararları

Selahattin Dönmez Diyeti diyetle ilgili olarak bilmeniz gereken bazı önemli durumlar söz konusu olduğunu söylememiz gerekiyor. Size belirtilen gün bazının dışına çıkmamak son derece önem arz eden bir konu olarak dikkat çekiyor. Çünkü uzun süre diyet programını yaşamınıza uygulamaya çalışmanız, vücudunuzda mineral ve vitamin gibi eksikliklerinde açığa çıkmasına neden olabiliyor. Bu yüzden dolayı Selahattin Dönmez diyeti zararları ile karşı karşıya kalmamak adına diyeti mutlaka bir hafta boyunca uygulamaya dikkat etmelisiniz. 1 Haftadan fazla uygulamaya çalışmanız ne yazık ki yan etki sorunlarını da beraberinde ortaya çıkarabiliyor. Ülkemizde genel olarak baktığımızda ise bu tür hataya düşenlerin sayısı çok fazla olabiliyor.

Selahattin Dönmez Diyeti Yorumları

Selahattin Dönmez Diyeti ilk defa bu tür diyeti deneyecek olan kişilerin ilk yaptığı yollardan birisi de hemen Selahattin Dönmez diyeti yorumları takip etmektir. Aslına bakılırsa bu gibi yollara başvuruluyor olması oldukça mantıklı bir hareket olduğunu söylemek gerekiyor. Yorumlara bakılarak diyetin gerçekten olumlu mu yoksa olumsuz mu etkiler bıraktığını anlayabilirsiniz. Genelde diyetin olumlu yönleri ile ilgili olarak forum sayfalarında son derece olumlu görüşlere yer verilmiş olduğunu görmekteyiz. Çoğu kişilerin düzenli şekilde uyguladıktan sonra gerçekten işe yarar olumlu sonuçlara kavuştuğunu fark ettiğina şahit oluyoruz.

Selahattin Dönmez Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selahattin Dönmez Diyeti Enerjiyi tetikleyerek kilo kontrolünün ortaya çıkmasına yardımcı olan Selahattin Dönmez diyetinin son zamanda hemen herkes tarafından uygulanmaya  başladığını söyleyebiliriz. Bu diyeti yapan kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken bazı önemli hususları var. Hatta ünlü diyetisyen, halkımıza özel olarak diyet sunumları yaparken bazı önemli noktalara da önemle basıyor. Selahattin Dönmez  Diyetinde dikkat edilmesi gerekenler nedir diye öğrenmek isteyebilirsiniz. En çok üzerinde önemle durulması gereken konulardan birisi de size sunulan günü aşmamaktır. Eğer ki diyetiniz 1 haftaysa daha fazla kilo veririm mantığıyla hareket ederek kesinlikle 8 güne çıkarmayın.  Eğer böyle bir şey yaparsanız sizlere ister istemez geri dönecek ve yan etkiler yaratmaya neden olacaktır.

Selahattin Dönmez Diyet Listesi

Selahattin Dönmez Diyeti adından anlaşıldığı gibi konusunda uzman Selahattin Dönmez tarafından hazırlanmış olan ve 3 günde 3 kilo vermenize yardımcı olacak bir diyet programı olarak lanse edilmektedir.

1. GÜN

Kahvaltı: Badem sütlü yulaf lapası

Öğle: Ekşi maya ekmeğine dere otlu ton balığı

Ara Öğünler:   10 adet kavrulmuş badem, 1 adet portakal,

Akşam : 4 yemek kaşığı kıymalı yeşil mercimek yemeği ve az yağlı mevsim salata

2. GÜN

Sabah: Avakadolu yumurta aklı omlet

Öğle: Ton balıklı kepekli makarna

Ara Öğünler: 1 su bardağı kefir ve yarım avuç ceviz

Akşam: 4 yemek kaşığı az zeytinyağlı nohut yemeği

Bir kase cacık ve salata

3. GÜN

Sabah: Yulaf Sütlü Chia Tohumlu Puding

Öğle: Lorlu ton balıklı köfteli salata

Ara Öğünler: 2 adet mandalina, 15 adet kavrulmuş kaju

Akşam: 4 yemek kaşığı kuru barbunya yemeği

Bir kase cacık ve salata

Yukarı da belirtilen diyet listesi içerisine tercihen cacık yerine bir kase yoğurt tüketebilirsiniz.  Onun haricinde ise kesinlikle diyet listesinin dışına çıkmamaya çalışın. Bu diyeti 3 gün boyunca düzenli şekilde uygulamalısınız. Aynı zamanda gün sayısını da kesinlikle arttırmayın.

Selahattin Dönmez Kimdir?

Kendisini yakından tanımış olduğumuz Selahattin Dönmez kimdir? Diyet programları, kitapları ve katılmış olduğu programlarla adını sıklıkla duyurma başarısı göstermiş olan isimlerden biri olarak kendisini tanıtıyor. Ülkemizde tanınan ünlü diyetisyen, sağlıklı bir yaşama merhaba demek isteyen ve zayıflamayı amaçlayan kişilerin en büyük yardımcılarından biri olmayı başarıyor. Seneler 1973 yılını gösterdiği tarihte İstanbul şehrinde gözlerini açmıştır. Aslen Hatay İskenderunlu olan diyetisyen, sağlıklı beslenme ve kilo kontrolüne yönelik olarak birçok projeleriyle adını günden güne duyurmayı başarmıştır. Ortaokul ve lise eğitimini İskenderun şehrinde başarıyla tamamladıktan sonra ise 1995 senesinde de Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü okuyarak mezun olmuştur. Ardından 1 yıl sonra kadar da American’s Weight Loss Bakırköy hastanesinde çalışma hayatına adım atmıştır. Metabolizma Bilim Dalında Şişmanlık ve metabolik hastalıklar konusunda da eğitim hayatını sürdürmüş ve çalışmalarını da bu doğrultuda hız kesmeden devam ettirmiştir.

Selahattin Dönmez metobolik hastalıklarla ilgilenen ve bu hastalıklarla ilgili olarak çalışma ve poster sunumları hazırlayan başarılı diyetisyenlerden birisidir. Aynı zamanda pek çok dergi de yazı yazarken beslenme ile ilgili içeriğe sahip olan televizyon programlarında da yerini almıştır. Yaşamını İstanbul şehrinde sürdürmeye devam eden Dönmez, İstanbul da ofisi üzerinden sağlıklı beslenme üzerine hizmet vermeye devam ediyor. Selahattin Dönmez şimdiye kadar çıkarmış olduğu eserlere göz atıldığı zaman ise Fark Etmeden Diyet’le Kalıcı Kilo Verme, Dönmez Diyeti, Fark Etmeden Diyet, Fark Etmeden Diyet’le – Sorular, Cevaplar, Sağlığı İyileştiren Formüller gibi kitapları yazarak sunmuştur. Ünlü diyetisyenin kitabını okuyan pek çok kişi de bu konuyla ilgili olarak bilinçlenme şansına sahip olmuştur.

İlginizi Çekebilir Ayça Kaya Diyeti

Yetişkinlerle sağlıklı beslenme ve kilo kaybı üzerine çalışmaktayım. Sen de bu konuda yardım istersen bana ulaşabilirsin. Kulaktan dolma beslenme tavsiyelerini uygulamak yerine senin için hazırlanmış bir programla kolaylıkla kilo verebilirsin.

Mail Listemize Üye Ol

Mail listemize üye olarak sitemizdeki güncellemelerden herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

Üye Ol

Bu İçeriğe Tepki Vermelisin

Benzer Makaleler

Yorum Yap