Dr. Yasemin Bradley Diyeti

Dr. Yasemin Bradley Diyeti Nedir ? Dr. Yasemin Bradley Diyeti İle sağlıklı beslenerek zayıflamak istiyorsanız hazırladığımız listeya bakın...7 min


Dr. Yasemin Bradley Diyeti
Dr. Yasemin Bradley Diyeti

Dr. Yasemin Bradley Diyeti

Dr. Yasemin Bradley Diyeti Alanında iyi bir beslenme ve diyet uzmanı olan Dr. Yasemin Bradley Diyeti  zayıflama, sağlıklı ve doğru beslenme gibi konularda insanlara önemli bilgiler aktaran ünlü bir isimdir.

Dr. Yasemin Bradley Kimdir?

Dr. Yasemin Bradley kimdir diye merak edildiğinde ortaya ilgi çekici pek çok bilgi çıkmaktadır. Kendisi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu olan Dr. Yasemin Bradley çeşitli kitaplar çıkarmış, televizyon programları düzenlemiş ve spikerlik yapmıştır. Tıp doktoru, sunucu, haber spikeri, yazar gibi unvanlara sahip olan Dr. Yasemin Bradley bir dönem Kanal D’de haber spikerliği yapmıştır. 1996 yılında Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri seçilen Bradley araştırmacı, öğrenmeyi seven, azimli ve buna benzer özelliklere sahiptir.

Dr. Yasemin Bradley Diyeti , Ünlü ismin eğitim yaşamı babasının tıp okumasını istemesiyle yönlenmiştir. Disiplinli ve düzenli çalışmalar sonucu tığ öğrenimini başarıyla bitiren Dr. Yasemin Bradley eğitimi esnasında TRT tarafından açılan sınava girerek spikerliği kazanmıştır. Bir dönem spikerlik kendisine doktorluktan daha cazip gelen ünlü isim 1999 depremine kadar bu alanda devam etmiş, yaşanan depremle birlikte olumsuz etkilenen Bradley o tarihten itibaren yeni bir arayış içerisine girmiştir. Bununla birlikte Londra’ya giden ünlü isim orada altı ay boyunca prodüktörlük eğitim almış, İngiliz olan ilk eşiyle bu süre zarfında tanışarak orada kalmaya karar vermiştir. Daha sonra eşinin de teşvik etmesiyle birlikte beslenme ve diyet alanına yönelen Dr. Yasemin Bradley orada aldığı eğitimle birlikte İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden teklif almış ve bu şekilde Türkiye’ye dönmüştür. Yaptığı dönüşle birlikte Bradley o günden bugüne beslenme danışmanlığı yapmaktadır.

Dr. Yasemin Bradley Diyeti Nedir?

Dr. Yasemin Bradley diyeti nedir diye küçük bir araştırma yapıldığında pek çok seçenek olduğu görülebilir. Bu uzmana göre vücuda harcanabilecek kadar kalori girmesi gerekir. Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte yenilen yemek miktarı da azalmalıdır. Bu denge kurulduğu takdirde sağlıklı ve ince bir vücuda sahip olmak mümkün hale gelecektir. Yenilen besinler azaldığı takdirde ömrün daha uzun olacağını ifade eden Dr. Yasemin Bradley yemek yemeye alternatif olarak yeni uğraşlar edinmenin kilo verme sürecini daha kolay hale getirdiğini ifade eder. Özellikle diyet listesine dahil edilen sağlıklı besinler kilo vermeyi daha da zevkli yapacaktır.

Dr. Yasemin Bradley Diyeti Nasıl Uygulanır?

Dr. Yasemin Bradley diyeti nasıl uygulanır diye merak edildiğinde diyetin günlük yaşam içerisinde zorlanmadan yapılabileceği görülür. Her diyet programı kişiye özel olarak hazırlanmakta olup elde edilen etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dolayısıyla bu diyetleri yapmadan önce danışman, danışan görüşmesinin detaylı şekilde yapılması gerekir.

Dr. Yasemin Bradley tarafında hazırlanan bir haftalık diyet listesinde kahvaltıda iki dilim ekmek, light labne, yeşil çay, haşlanmış yumurta, beyaz peynir, kiraz domates, bal, ceviz, üç tane zeytin, domates, salatalık, bir tane simit gibi besinler orantılı şekilde günlere yayılarak tüketilir.

Öğle yemeklerinde ızgara balık, salata, tavuk şiş, birkaç kaşık sebze yemeği, ızgara köfte, haşlanmış patates, ızgara somon, buharda sebze, ızgara et şiş gibi yemekler tüketilebilir. Bunların miktarı ve içeriği diyetisyen tarafından belirlenir.

Dr. Yasemin Bradley Diyeti Zararları

Diyet yaparken ortaya çıkacak zarar genellikle besinlerin tüketilme miktarları ile alakalıdır. Bu durum Dr. Yasemin Bradley diyeti zararları için de geçerlidir. Eğer tüketilen besinler diyet listesinde yazan miktarları aşıyorsa bu durumda kilo almak açınılmaz olacaktır. Ya da bunun tam aksine öğün atlamak, vücudu aç bırakmak gibi durumlar söz konusu ise bu da vücut için zararlı olacak ve bununla birlikte istenmeyen yan etkiler meydana gelecektir. Bu durum her uzman tarafından hazırlanan diyetler için geçerlidir. Dolayısıyla diyet yaparken uzman tarafından verilen önerilere eksiksiz şekilde uyulmalı ve ilgili diyet listesine kesinlikle sadık kalınmalıdır. Bu şekilde kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar elde edilebilecektir.

Dr. Yasemin Bradley Diyet Yorumları

Dr. Yasemin Bradley diyeti yorumları genellikle pek çok insan tarafından merak edilir. Ünlü doktor pek çok kişinin ilgisini çekecek bir yaşam tarzına sahip olduğundan dolayı sağlıklı şekilde kilo vermek isteyen çoğu insan ünlü diyetisyenin önerilerine kulak vermektedir. Bu önerilerle kilo veren kişilerin yorumlarına bakıldığında her biri olumlu yönde olup bunların sayısı günden güne daha da artmaktadır. Bu yorumlara ulaşabilmek için internet üzerinden küçük bir inceleme yapmak yeterli olacaktır. Dr. Yasemin Bradley’in uzun yıllardan bu yana bu alanda faaliyet göstermesi başarısının altında yatan en önemli nedenlerden biri olarak kabul edilir.

Dr. Yasemin Bradley Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dr. Yasemin Bradley diyetinde dikkat edilmesi gerekenler birbirinden önemli bilgiler içerir. Buna göre en sağlıklı olan haftada bir kilo vermektir. Eğer kilo kaybı bunun üzerindeyse biraz daha dikkat edilmesi gerekir. Aksi durumda vücutta halsizlik hissi kaçınılmaz olacaktır.

Diyet listelerinden çıkarılması gereken yiyecekler konusunda son derece titiz davranmak gerekir. Örneğin diyet listelerinden peyniri çıkarmak sağlığı önemli ölçüde tehdit edecektir.

Pek çok insan detoks diyetlerle kısa süre içerisinde kilo vermek istemektedir. Ancak Dr. Yasemin Bradley tarafından yapılan açıklamalara göre detoks diyetler bir nevi oruç olup uzun süreli açlığa yol açar ve bunun kilo verme üzerinde olumlu etkisi yoktur. Normal yeme şekline dönüldüğünde vücut tekrar kilo almaya başlayacaktır.

Kırk yaşının üzerinde olan kişiler beslenme şekline biraz daha özen göstermeli ve az yemelidir. Bununla birlikte günlük hareket miktarı mutlaka artırılmalıdır. Aynı zamanda şekerli içecekleri tüketmek yerine su ya da maden suyu içilmelidir. Bu şekilde vücut biraz daha sağlıklı olacaktır. Bunlara ek olarak günlük tüketilen besinlerin kalori karşılığını bir kağıda not almak beslenmenin daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Bunların her biri Dr. Yasemin Bradley tarafından verilen beslenme önerileri içerisinde yer alır.

Diyet yaparken ilk haftada tatlı ihtiyacı biraz daha fazla olacaktır. Bunu bastırmak adına sütlü tatlı, dondurma, az yağlı sütün içerisine karıştırılmış keçiboynuzu tozu, muz ezmesi gibi lezzetler denenebilir. Diyet esnasında çikolata yasak olup bu besinler ve tariflerle çikolata isteğini bastırmak mümkündür. Özellikle bir muzu çatalla ezip içerisine çekilmiş ceviz ile tarçın dökülüp karıştırıldığında tatlı ihtiyacı fazlasıyla karşılanacaktır. Ancak şeker tadının iyice açığa çıkması içni muz ezildikten sonra yaklaşık üç dört saat boyunca buzdolabında bekletilmelidir.

Dr. Yasemin Bradley Diyet Listesi

Dr. Yasemin Bradley diyeti listesi içerisinde birbirinden sağlıklı besinler yer almaktadır. Uzman diyetisyene göre beslenme programında olması gereken besinler arasında elma, kayısı, ıspanak mutlaka yer almalıdır. Bol ve taze sebze meyveler sağlıklı kilo vermek için büyük öneme sahiptir. Bunun yanı sıra kişiye özel hazırlanan diyet listesine sadık kalınmalı, bu diyet listesi egzersiz programları ile desteklenmelidir. Dr. Yasemin Bradley tarafından verilen öneriler eksiksiz şekilde uygulandığında sağlıklı şekilde kilo verilebilir.

Örnek olması açısından incelenmesi gereken ayda 3-4 kilo verdiren Dr. Yasemin Bradley diyet listesi şu şekildedir:

Sabah;

İki porsiyon meyve, bir bardak az yağlı süt ya da bir kase az yağlı yoğurt, şekersiz açık çay ya da bitki çayı

Ara Öğün;

Bir avuç fındık ya da iki porsiyon meyve

Öğle;

Bir kase çorba diyet ton balığı ya da tavukla hazırlanmış salata ve bol yeşillik, bir porsiyon ızgara et ( balık veya tavuk)salata, 1 – 2 dilim tam çavdar ekmeği (salata olarak lor peynirli salata da tercih edilebilir)

Ara Öğün;

İki porsiyon meyve

Akşam;

Sebze çorbası, 5 ile 7 kaşık arası sebze yemeği, 1-2 dilim ekmek

Not: Bu diyet programından istenilen etkinin elde edilebilmesi için egzersiz programı ile birlikte uygulanması gerekir. Ayrıca gün içerisinde 2 – 3 litre su içilmelidir.

 

İlginizi  Çekebilir: İbrahim Saraçoğlu Diyeti


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir