Bilim Kanıtlı 3 Hızlı Kilo Vermenin Yolları

hızlı kilo vermenin yolları herkes tarafından farklı yorumlansa da bilim tarafından kanıtlı 3 hızlı kilo vermenin yolları listemize hemen bakabilirsiniz.
Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin 3 Adımı

Hızlı bir şekilde kilo vermenin birçok yolu vardır bununla birlikte, birçok diyet planı sizi aç veya tatminsiz hissetmenizi sağlar bunlar bir diyete uymayı zorlaştıran başlıca nedenler arasında yer almaktadır hızlı kilo vermenin yolları nelerdir merak ediyorsanız listemizi okuyabilirsiniz.

Bununla birlikte, tüm diyetlerin bu etkisi yoktur. Düşük karbonhidratlı diyetler kilo kaybı için etkilidir ve diğer diyetlerden daha kolay yapışabilir.

İşte düşük karbonhidrat diyeti kullanan ve aşağıdakileri amaçlayan 3 adımlı bir kilo verme planı:

 • iştahınızı önemli ölçüde azaltın
 • hızlı kilo kaybına neden olur
 • metabolik sağlığınızı aynı anda iyileştirin

1. Karbonhidratları kesin

Hızlı kilo vermenin yolları arasında en önemli kısım şekerler, nişastalar veya karbonhidratları azaltmak yer almaktadır.

Bunu yaptığınızda, açlık hissiniz azalır  ve genellikle önemli ölçüde daha az kalori tüketirsiniz. Enerji için karbonhidratları yakmak yerine, vücudunuz enerji için depolanmış yağları yakmaya başlar. Hızlı kilo vermenin yollar ile ilgili bazı diyetisyenlere göre, bu şekilde kilo vermenin ve yemenin ilk haftasında 10 kiloya kadar (bazen daha fazla) 10 kilo vermek nadir değildir. Bu kilo kaybı hem vücut yağını hem de su ağırlığını içerir.

Obezitesi olan sağlıklı kadınlarda yapılan bir çalışmada, çok düşük karbonhidrat diyetinin kısa süreli kilo kaybı için düşük yağlı diyetten daha etkili olduğu bildirilmiştir.

Hızlı kilo vermenin yolları üzerine yapılan araştırmalar, düşük karbonhidratlı bir diyetin iştahı azaltabileceğini, bu da düşünmeden veya aç hissetmeden daha az kalori tüketmenize neden olabileceğini düşündürmektedir. Basitçe söylemek gerekirse, karbonhidratları azaltmak hızlı kilo vermenin yolları arasında ilk adım ve en basit yöntem olarak yer almaktadır.

2. Protein, yağ ve sebze yiyin

Yemeklerinizin her birinde bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler bulunmalıdır. Hızlı kilo vermenin yolları için genel bir kural olarak, günde iki ila üç öğün yemeyi deneyin. Öğleden sonra kendinizi aç bulursanız, dördüncü bir yemek ekleyin.

Yemeklerinizi bu şekilde inşa etmek, karbonhidrat alımınızı günde yaklaşık 20-50 grama düşürmelidir.

Yemeklerinizi nasıl monte edebileceğinizi görmek için, bu düşük karbonhidrat yemek planına ve 101 sağlıklı düşük karbonhidrat tarifinin listesine bakın .

Protein

Bol miktarda protein yemek bu planın ve hızlı kilo vermenin yolları arasına yer alan önemli bir parçadır. Kanıtlar, çok miktarda protein tüketmenin kalori harcamasını günde 80-100 kalori artırabileceğini gösteriyor.

Yüksek proteinli diyetler ayrıca gıda hakkındaki istekleri ve saplantılı düşünceleri% 60 oranında azaltabilir, gece geç saatlerde atıştırmalık arzusunu yarı yarıya azaltabilir ve kendinizi tam hissetmenizi sağlayabilir. Bir çalışmada, daha yüksek bir protein diyeti kullanan insanlar günde 441 daha az kalori yediler.

Hızlı kilo vermenin yolları söz konusu olduğunda, protein düşünülmesi gereken çok önemli bir besindir .

Sağlıklı protein kaynakları şunları içerir:

Sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin yolları nelerdir ve nasıl hızlı kilo vermenin yolları hakkında bilgi edinebileceğinizi yukarıda yazılarımıza elimizden geldiğince anlattık, şimdi sıra sağlıklı protein kaynaklarının neler olduğu ve bu kaynakların neden önemli olduğu kısıma geldi.

 • Et: sığır eti, tavuk, domuz eti ve kuzu eti
 • Balık ve deniz ürünleri: somon, alabalık ve karides
 • Yumurta: yumurta sarısı ile bütün yumurtalar
 • Bitki bazlı proteinler: fasulye, baklagiller ve soya

Düşük karbonhidratlı sebzeler

Tabağınızı düşük karbonhidratlı sebzelerle doldurmaktan korkmayın. Kilo vermenin yolları için gereken adımlar içerisinde bir çok besin maddeleri ile bir bütündür ve günde 20-50 net karbonhidrat geçmeden çok miktarda yiyebilirsiniz. Çoğunlukla yağsız protein kaynaklarına ve sebzelere dayanan bir diyet, sağlıklı olmanız için gereken tüm lif, vitamin ve mineralleri içerir.

Birçok sebze karbonhidrat bakımından düşüktür:

 • Brokoli
 • Karnıbahar
 • ıspanak
 • domates
 • süs lahanası
 • Brüksel lahanası
 • lahana
 • İsviçre pazı
 • marul
 • salatalık

Düşük karbonhidratlı sebzelerin tam listesine buradan bakın .

Sağlıklı Yağlar

Yağ tüketmekten korkmayın. Aynı zamanda düşük karbonhidrat ve az yağlı yapmaya çalışmak diyete yapışmayı çok zorlaştırabilir.

Sağlıklı Yağ Kaynakları Şunları İçerir:

 • Zeytin yağı
 • Hindistancevizi yağı
 • Avokado yağı
 • Tereyağı

3. Haftada Üç Kez Ağırlık Kaldırma Egzersizi

Bu plan üzerinde kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak ekstra faydaları olacaktır.

Ağırlık kaldırarak, çok fazla kalori yakacak ve metabolizmanızın yavaşlamasını önleyeceksiniz, bu da kilo vermenin yaygın bir yan etkisidir. Düşük karbonhidrat diyetleri üzerinde yapılan çalışmalar, önemli miktarda vücut yağını kaybederken biraz kas kazanabileceğinizi göstermektedir. Ağırlık kaldırmak için haftada üç ila dört kez spor salonuna gitmeyi deneyin. Spor salonunda yeniyseniz, bir eğitmenden tavsiye isteyin. Ağırlık kaldırmak sizin için bir seçenek değilse, yürüme, koşu, koşu, bisiklete binme veya yüzme gibi bazı kardiyo egzersizleri yapmak yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Çiğ Besin Diyeti

Yorum Yap

İlginizi Çekebilir

Ekinezya

Ekinezya

Ekinezya Amerika’da çok popüler bir bitkidir. Ekinezya, kızıl derililer

Bitkisel Diyet

Bitkisel Diyet

Diyet yapmak isteyen kişilerin seçenekleri arasında bitkisel diyette

Kanser Nedir? Kanser Türleri ve Kanser Tedavisi

Kanser

Kanser, vücudumuzdaki hücrelerin kontrolsüz bir şekilde çoğalıp yayılması

A Vitamini

A Vitamini

A Vitamini, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için hayati

Takip Et