Mutluluk Kürleri

Mutluluk Kürleri Nelerdir Biliyor musunuz ? Sağlıklı Yaşam İçin Hazırladığımız Mutluluk Kürleri Listemize Bakmalısınız Her şey tüm detaylarıyla Mutluluk Kürleri Adlı Listemizde...6 min


Mutluluk Kürleri Hakkında
Mutluluk Kürleri ve Çeşitleri

Mutluluk için Kürler

Belki de mutluluğunuz sırrı mutluluk küreleri olacak. Kendinizi iyi hissetmenin yolunu kürler de bulabilirsiniz. Kişinin kendini mutlu hissetmesi, sağlıklı olduğunu bilmesi ile başlar. Sağlık problemlerinin ortadan kaldırılması için kürler dışında mutluluk kürleri ile kendinizi pozitif ve rahat hissedebilirsiniz. Önerilen kürler arasından sizin ihtiyacınızın olduğu bir kürü seçerek, uygulama ile mutlu olabilirsiniz. İşte detaylar…

Bitkisel Kürler den Gelen Mutluluk

Her geçen gün doğal yaşam alanımız zehirleniyor ve doğamızın gereği bu duruma vücudumuzun kayıtsız kalması imkansız. Bu sebeple bitkisel kürler oluşturuluyor. Hem sağlığı hem de mutluluğu doğallıktan alacağımız aşikar. Önerilen mutluluk kürleri ile siz de mutluluğu yakalayabilirsiniz. Bitkiler, özel karışımlar ve çok daha fazlası; aslında hem sağlık hem de mutluluk için önemlidir. Değerlendirmenizi yaparak, kürleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Avantajlarınız dan biri kür yapımının hemen hemen her çeşidinde son derece kolay olmasıdır. Kolay bir şekilde kürlerin yapılmasını sağlayarak, mutluluk için ilk adımları atabilirsiniz. Sizin için sunulan bitkisel kürler, olumsuz durumlarınız karşınızda alabileceğiniz önlemler arasında da olabilir. Bitkisel çok sayıda kür olduğundan, faydalarını inceleyerek kür yapabilirsiniz.

Bitkisel Kürler Nasıl Hazırlanıyor?

Mutluluk kürleri hakkında öncelikle bilmeniz gereken, her kürün hazırlanmasında farklı bir teknik ya da etki olabileceği. Sizden istenen şekilde hazırlığın yapılmasını sağladığınızda, yapılan kürden maksimum oranda etki alabilirsiniz. Peki, nasıl hazırlayacaksınız? Bitkisel kürler nasıl hazırlanır sorusuna verilen yanıt ile direkt olarak ona göre bir uygulama yapabilirsiniz.

Kür çeşitlerine göre yapılış…

Kürleri evde hazırlamak çok kolay. Ancak bunun için istenen size sunulan bilgilere göre hareket etmeniz. Mümkün olduğunca bitkisel kürler için sunulan uygulamaları değerlendirerek, en doğru şeklide uygulamanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Kür malzemelerine göre yapılış…

Genel olarak malzemelere göre de yapılış belirlenebiliyor. Sizden istenen karışımın sırası ile hazırlanması ise buna dikkat ederek hazırlığı yapmalısınız. Hızlı bir şeklide yapabileceğiniz karışımlar için malzemeler önceden belirlenecektir. Bu malzemelere göre direkt olarak yapılışı tamamlayabilirsiniz.

Mutluluk Kürlerine Örnekler

Hangi kürleri yapmak istiyorsunuz? Sizin için sunulan mutluluk kürleri arasından direkt olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Kürlerin faydaları da sunuluyor olduğundan, ihtiyacınızın olduğu kürü seçerek, direkt olarak o kürün uygulamasını yapabilirsiniz.

  • Çörek otu kürü
  • Çil – akne kürü
  • Kuru ciltlere özel kür
  • Deniz tuzu kürü
  • Gül yaprakları kürü
  • Aloevera kürü
  • Ardıç katranı kürü

Ve çok daha fazlası, kür çeşitleri arasında yerini alıyor. Sizden istenen ise hepsi için sunulan özel yapım tekniklerini uygulayarak düzenli bir şeklide yapmak. Örneğin haftada bir gün uygulama sağlayarak, kürlerin sizin için etkili ve faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli uygulamaların sonucunda mümkün olduğunca avantajlı olduğu sonucuna varacaksınız.

Çörek Otu Kürü

Mutluluk Kürleri Arasında Mutluluğunuzu tetikleyecek olan kürler den biri çörek otu kürü olarak biliniyor. Bakıldığında birçok sağlık problemine iyi gelebileceği ifade ediliyor. Ek bir işlem olmadan çörek otunu kullanarak hazırladığınız kürü kullanabilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak çörek otunu bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Ancak ezilmesini sağlayarak cilt ya da alın bölgesine sürerek yorgunluğunuzun ortadan kalkması konusunda faydasını değerlendirebilirsiniz.

Çörek Otu Kürü Faydaları

Genel anlamda çörek otunun sağladığı pek çok fayda var. İlk akla gelen elbette cinsel gücü arttıran kürler arasında ifade ediliyor olması. Sizin için uygun olan bu kür, direkt olarak aslında kişinin bu kür ile kendini iyi hissetmeye başlayacağı yönündedir. Bunun dışında enfeksiyon riski, mantar gibi durumlarında  önüne geçmesi açısından faydalı olabilir.

Aloevera Kürü

Mutluluk Kürleri Tercih edeceğiniz kür seçenekleri içinde aloevera kürü olabilir. Bakıldığında bu kür seçeneği, direkt olarak kişinin gençleşmesi yönünde bir etki iddiası sunuyor. Mutluluğun sırrı genç kalkmakta olduğundan, tercihiniz bu yönde olabilir.

Aloevera Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 1 sap aloevera – 1 adet yumurta akı – bal – zeytinyağı

Bu malzemeleri bir kapta karıştırın. Aloeverayı blender dan geçirmeniz gerektiğini unutmayın. Diğer malzemeleri ekleyerek karıştırın ve direkt olarak bir iki kere yüzünüze göğüs bölgesine sürün. Varsa kırışıklıkların azalması sağlanabilir. Ya da direkt olarak kırışıklıkların önlemesi konusunda etkili olabilir.

Kürü yarım saat bekleteceksiniz. Ayrıca hafta bir ya da iki kere uygulamanız da yeterlidir. Faydalı kürler kapsamında değerlendirilen bu kürü dilediğiniz zaman tercih edebilirsiniz.

Avokado Kürü

Cildi yorgun olanlar, mutsuz gözükenler buraya! Bakıldığında kür çeşitleri içinde çok fazla duyulmamasına rağmen bir mutluluk kaynağı olarak görülebilir. Direkt olarak sizin için kolayca hazırlanabilen bir kürdür.

Malzemeler: Bir avokado, bir yemek kaşığı tuzsuz tereyağı gerekiyor.

Hazırlamak için direkt olarak avokadoyu ezeceksiniz. Ezilen avokado krem haline gelmeli.  Ardından tereyağı gerekiyor. Bu karışımı cildinize sürerek 20 dakika bekletmeniz isteniyor. Bekleme süresi tamamlandığında ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

Keten Tohumu Kürü

Tercih edilen kürler arasında olan keten tohumu kürü, çillerin yok olmasında etkili olacak. Eğer çilleriniz sizi rahatsız ediyor ve sizin bunu bir sağlık problemi olarak görmenize neden oluyorsanız tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. 2 su bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı keten tohumunu atın ve bekleyin. 15 dakika demleyin. Ardından süzün ve çil bulunan bölgeleri silin. Keten tohumu kürü ile çillerinizin gözükmesi dikkat çekmesi azalabilir.

Verilen kürleri değerlendirin. İhtiyaç duyduğunuz bir kür seçiminiz olabilir. Evde yapılan kürler ile pek çok ihtiyacınızın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yemeniz Gereken Tohumlar


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir