Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu Kürü Nedir Sağlıklı beslenmek için Keçiboynuzu Kürü Nasıl kullanılır nasıl hazırlanır Keçiboynuzu Kürü İle yaşamınızın sağlığına dikkat etmeniz gerek ve neler yapacağınızı bilmeniz gerek bunun için hazırladığımız listeye bakın..11 min


Keçiboynuzu Kürü
Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu Kürü Günümüzde özellikle bitkisel tedavi yöntemleri arasında farklı rahatsızlıklara göre tercih edilebilecek çok sayıda farklı öneri bulunmaktadır. Sağlamış olduğu faydalar nedeniyle tercih edilen keçiboynuzu kürü nedir ve nasıl yapılır? En çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Doğru besinlerin tercih edilmesi vücutta oluşan rahatsızlıkların bitkisel olarak tedavi edilmesine yardımcı olabilir. Keçi boynuzun dan hazırlanan ve vücutta olumlu etkiler sağlayan kür özellikle bitkisel tedavi yöntemleri arasında tercih edilebilir.

Son derece basit ve kolay hazırlanabilir olması özellikle sık tüketilmesinin sebepleri arasında yer alabileceği gibi aynı zamanda vücuda sağlamış olduğu faydalardan tüketiminin artmasına neden olabilir. Baklagiller familyasına ait olan keçiboynuzu cinsel gücü arttırma yardımcı olabilir. Pekmez, macun gibi farklı şekillerde tüketimi sağlanabileceğini gibi kür halinde de hazırlanarak tüketimi sağlanabilir.

Keçiboynuzu Kürü Faydaları

Keçiboynuzu Kürü Kullanım amacına uygun şekilde hazırlanacak olan keçiboynuzu kürü düzenli şekilde tüketilmesi halinde istenilen etkinin alınmasını sağlayabilir. Tüketilmesi durumunda özellikle vücutta sağlayacağı faydalar şunlardır;

 • Balgam söktürücü etki sağlayabilir.
 • Enerjinin artmasına yardımcı olabilir. Bu sayede kişinin kendini yorgun, bitkin ya da halsiz etmesi durumunda tüketilmesi halinde daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir.
 • Antioksidan özelliğine sahip olması bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir. Özellikle kişilerde grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi rahatsızlıklara yakalanma riskinin azalmasını destekleyebilir.
 • Öksürük krizlerinin önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Kadınlarda ve erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olabilir.
 • Erkeklerde özellikle düzenli şekilde kullanılması sperm sayısını ve hareketliliğinin artmasına yardımcı olabilir.
 • Astım ve nefes darlığı gibi problemleri olanlar için olumlu etki sağlayabilir.
 • Akciğerlerin temizlenmesi üzerinde olumlu etki sağlayabilir. Özellikle akciğerlerde oluşan ödem probleminin bitkisel olarak çözülmesine yardımcı olabilir.
 • Bağırsaklardaki zararlı bakterilerin oluşumuna engel olabilir.
 • İleri yaşlarda ortaya çıkabilecek olan kemik erimesi problemi sürecinin gecikmesine ve rahatsızlığın yavaşlamasına yardımcı olabilir.
 • İçerisinde yüksek oranda kalsiyum bulunması özellikle kemik sağlığı açısından olumlu etkiler sağlayabilir.
 • Antioksidan özelliğine sahip olması vücuttaki hücrelerin kendisini yenilemesine ve onarmasına da yardımcı olabilir.
 • Düzenli şekilde tüketilmesi halinde cilt sağlığı üzerinde olumlu etkiler sağlayabilir ve aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin azalmasına ve oluşumunun gecikmesine katkı sağlayabilir.

Keçiboynuzu Kürünün Cinselliğe Faydası

Kürün bilinen en önemli faydası, sperm sayısının artışına etki etme ihtimalidir. Sperm sayısının artmasına etki edebilir. Sperm hareketliliğinin artması konusunda da faydalı olabilir. Genel olarak sperm sayısı sıkıntısı yaşayan kişiler, bu kür ile sperm sayısının artmasını sağlamak adına düzenli kullanabilir.

Erkeklerdeki sperm sayısı;

Erkeklerde sperm sayısı 40 milyon ya da yukarısında olmalı. Bu sayının altında spermi olan kişilerde gebelik için yeterli olmaması durumu söz konusudur. Bu sebeple sperm sayısının arttırılması için bitkisel bir çözüm olan keçiboynuzu kürünün yapılması sağlanabilir. Kadının hamile kalma ihtimalini arttırmak açısından sperm sayısı nasıl arttırılır sorusuna verilecek olan yanıt üzerinden hareket edilebilir. Genel olarak sperm sayısının artması için keçiboynuzu kürü önerilen bir kür olduğundan, değerlendirmenizi yaparak dilerseniz tercih edebilirsiniz.

Cinsel performansı arttırıcı bir gücü olduğu da sıkça söyleniyor. Bununla alakalı kesin bir bilgi olmaması ile birlikte, sperm sayısının artması faydası dikkate alınarak ihtiyaç olması halinde yapılan kürün erkekler tarafından düzenli olarak tüketilmesi faydalı olabilir.

Keçiboynuzunun Akciğere Faydası

Kür yapılarak elde edilecek olan faydanın dışında, keçiboynuzu pek çok fayda sağlayabiliyor. Bunun için kür olarak ya da direkt olarak keçiboynuzunun tüketilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. İçeriğine bakıldığında aynı zamanda akciğerlere de faydalı olabileceği sonucu çıkıyor. Nasıl mı? Akciğerlerde balgam sökücü özelliğini gösterecektir. Balgam sökücü olması, akciğerlerin temizlenmesini destekleyebilir.

Nasıl tüketilir?

Keçiboynuzunun tüketilmesi için illa ki kür olarak tüketilmesine gerek olmuyor. Bakıldığında, direkt olarak keçiboynuzu yenen bir besin. Bu sebeple akciğer rahatsızlıklarında düzenli olarak tüketilebilir. Bunun dışında kaynatılıp düzenli olarak suyunun içilmesi de tercihleriniz arasında olabilir.

Detoks Etkisi

Keçiboynuzun bir diğer faydası ise detoks etkisi yaratacak olmasıdır. Vücutta yer alan toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırabilir. Bunun için tercihiniz keçiboynuzu kürleri de olabilir, direkt olarak keçiboynuzunun tüketimi de olabilir.

Detoks etkisinin dışında direkt olarak vücuttaki radyasyonun azalması da sağlanabilir. Genel anlamda radyasyon etkisini de azaltacağı yönünde bir fayda sunuluyor. Düzenli ve doğru tüketim ile vücutta ki toksin ve radyasyon etkisinin azalması sağlanabilir.

Diş ve Diş Eti Sağlığına Etkisi

Vitamin açısından zengin olduğundan diş ve diş eti sağlığına faydalı olabilir. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda diş etlerinde güçlenmesi olabilir. Bunun dışında dişlerin beslenmesini sağlayacak olduğundan, diş çürümesinin de önüne geçebilir.

Diş ve diş eti sağlığı için dilerseniz keçiboynuzu tüketiminin haftada 1 kere olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında kürü yapmanız durumunda, kür tüketimi de dişlerinize faydalı olabilir. Diş ve diş eti sağlığınızın korunması için tercih edebilirsiniz.

Hasarlı Hücrelerin Onarımı

Bakıldığında hasarlı olan hücrelerin onarımına da faydalı olabileceği söyleniyor. Gerek içeriğinde ki vitamin gerekse vücudun bağışıklık sistemini güçlü hale getiriyor olması, direkt olarak hücre onarımını da destekleyebilir.

Hücre onarımının olması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi için keçiboynuzu nasıl tüketilir sorusu sorulabilir. Dilerseniz kür dilerseniz de direkt olarak yiyerek faydalı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kansızlığa İyi Gelir mi?

Merak edilenler sorular arasında keçiboynuzu kansızlığa iyi gelir mi sorusu da var. Kansızlık için iyi gelen gıdalar arasında keçiboynuzunun yer aldığını bilmelisiniz. Bakıldığında anemi için düzenli tüketim gerektirdiğini bilmelisiniz. Kür olarak ya da direkt olarak keçiboynuzu yiyerek kansızlık tedavinize iyi gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kansızlık için düzenli olarak keçiboynuzu kürünün içilmesi, keçiboynuzunun tüketilmesi önemlidir. Haftalık olarak düzenli şekilde keçiboynuzu yiyerek keçiboynuzu faydaları değerlendirebilir. Herhangi bir tedavi görüyor olmanız durumunda ise doktorunuz ile iletişime geçerek, sakınca olmaması onayı alarak tüketebilirsiniz. Faydasını ne zaman görebileceğiniz, etkinin nasıl olacağı gibi hususlar hakkında da uzmandan bilgi alabilirsiniz. Faydaları değerlendirerek, tedavinizde kullanmanız mümkün.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Evde rahatlıkla hazırlanacak olan keçiboynuzu türü için gerekli malzemeler 500 ml içme suyu ve 5-6 adet keçiboynuzu olacaktır. Keçi boynuzunu tedarik etmek isteyenler aktara giderek tamamen doğal şekilde yetiştirilmiş olan keçiboynuzuna sahip olabilirler. Tencere içerisine yerleştirilecek olan su kaynatılarak daha sonrasında suyun içerisine kurutulmuş keçiboynuzu parçalarının ilave edilmesiyle altı kısık bir şekilde ocakta kaynatılmaya bırakılması gerekir. 15-20 dakika kadar demleme işlemi yapılmasının ardından süzülerek suyunun alınması ile içime hazır hale getirilmesi sağlanabilir.

Faydasından yararlanmak isteyenlerin özellikle taze olarak hazırlanması ve bu şekilde tüketmesi gerekir. Uzun süre bekletmek yerine hazırladıktan sonra tüketilmesi içerisinde bulunan vitaminlerin ve besinlerin vücuda geçmesini sağlamaktadır. Hazırlanan kür ılıklaştıktan sonra içilebilir. Bir hafta boyunca her gün aynı şekilde taze olarak hazırlanması ve içilmesi gerekebilir. Bir hafta tüketiminin ardından mutlaka ara verilmelidir. Aynı şekilde bir hafta ara verdikten sonra yeniden uygulama yapılarak içinde sağlanabilir.

Keçiboynuzu Kürü Hazırlama

Keçiboynuzu kürünün hazırlanması son derece kolay. Bunun için yapmanız gereken direkt olarak 6 – 7 adet keçiboynuzu gerekiyor. Temin ettikten sonra yarım litre su ile kürü hazırlayabilirsiniz.

Yapılışı;

Keçiboynuzu kürünü yaklaşık yarım litre suyun içine kırarak atın. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika boyunca kaynatın. Sonrasında ise kaynama süresi tamamlandığında, ocağın altını kapatarak 20 dakika dinlendirin. Dinlenme süresi tamamlandığında direkt olarak keçiboynuzu parçalarını atın. Soğuduktan sonra tüketebilirsiniz.

Nasıl içilir?

Bir hafta boyunca her gün içmeniz öneriliyor. İlk hafta yarısını sabah uyandığınızda aç karın ile diğer yarısını ise akşam yatmadan önce içmelisiniz.

Birinci hafta tamamlandıktan sonra önünüzde ki 3 ay boyunca direkt olarak her gün yatmadan önce içmeniz uygun olacaktır.

3 ay yaptığınız uygulama tamamlandıktan sonra keçiboynuzu kürü nasıl içilir sorusunun yanıtı, bu sürenin tamamlanmasından sonra direkt olarak ara arada birer bardak içilmesinin uygun olacağıdır.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl Tüketilir?

Farklı amaçlar için tüketimi tercih edilecek olan keçiboynuzu kürü nasıl hazırlanır? Diye düşünenler için kolay ve pratik hazırlanabilir olması özellikle kısa süre içerisinde demleme yöntemiyle içime hazır hale getirilmesini sağlamaktadır. Bir hafta boyunca körün uygulanması gerekir. Her gün aynı şekilde taze olarak hazırlanması ve tüketilmesi önemlidir. Bir hafta boyunca tüketildikten sonra mutlaka bir hafta ara verilmesi gerekir.

Faydalı olabilmesi için üç ay boyunca bir hafta uygulama ve bir hafta ara verme şeklinde uygulama yapılması gerekir. Bu sayede vücutta istenilen faydaların elde edilmesi sağlanabilir. Tüketimi sırasında özellikle alerjik durumların oluşması halinde mutlaka dikkat edilmelidir.

Keçiboynuzu Kürü Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keçiboynuzu içerisinde yüksek oranda şeker bulunması nedeniyle özellikle şeker yerine kullanımı sağlanabilir. Kansızlığa karşı faydalı olması nedeniyle de tüketimi sağlanabilir. Kan yapıcı olması özellikle pekmezinin yoğun miktarda tüketimine neden olabiliyor. Eski zamanlardan günümüze kadar özellikle sağlıklı olması nedeniyle tercih edilen besinler arasında yer almaktadır.

Ancak yüksek oranda tüketimi özellikle şeker hastaları için önemli bir noktadır. Günümüzde pek çok farklı amaç için tüketimi sağlanabilir. Tüketiminde özellikle belli bir seviyede kullanımının sağlanması vücut açısından faydalı olabilir. Aşırı derecede tüketiminin sağlanması vücuda olumlu etkilerinin yanı sıra zarar verebiliyor. Bu nedenle sağlıklı olabilmesi için önerilen miktarda tüketilmeli ve özellikle hastalar için tüketimi konusunda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Keçiboynuzu Kürü Kimler Kullanabilir?

Herhangi bir alerjik durumu olmayanlar için özellikle bitkisel çözüm amacıyla tercih edilecek olan keçiboynuzu kürü hazırlama konusunda önerilen şekilde kaynatılarak demlenmesi sağlanabilir. Yüksek şeker içeriğine sahip olması nedeni ile özellikle şeker hastaları tarafından tüketimine dikkat edilmelidir. Önerilen şekilde tüketilmesi halinde buçukta istenilen etkilerini elde edilmesini sağlayabilir.

Düzenli şekilde tüketilmesi gerektiğinden yaşanabilecek her türlü problem de özellikle uzman yardımı alınmalıdır. Beklenmedik şekilde ortaya çıkabilecek alerjik durumlar ya da hastada özellikle olmayan durumların oluşması halinde ara verilmesi veya tüketilmemesi gerekir. Yeterli miktarda tüketilmesi halinde faydalı olacak bitkisel ürünlerin aşırı şekilde tüketilmesi her durumda olduğu gibi vücuda zarar verebilir.

İlgi Çekebilir: Mutluluk Kürleri

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir