Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Yapılır ?

Elma sirkesi diyeti uzmanlar tarafından yapılan çalışmalar da kilo vermede etkili olduğunu görülmüştür elma sirkesi diyeti listesi için yazımıza bakabilirsiniz
Elma Sirkesi Diyeti

Elma Sirkesi Diyeti Nedir ?

Elma sirkesi uzun zamandır var. Kullanımı binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Detoksifikasyon, pnömoni tedavisi ve kilo kaybı için elma sirkesi diyeti geçmişten beri kullanılır. Bazıları eski Yunan hekimi Hipokrat’ın bunu bir dizi rahatsızlığı tedavi etmek için kullandığını iddia ediyor.

Kilo kaybı söz konusu olduğunda, elma sirkesi diyeti piyasadaki diğer pek çok şey gibi değildir. İhtiyacınız olan tek şey, kaliteli bir elma sirkesi diyeti için kararlı olmanız ve gerekli olan kaliteli bir elma sirkesi sahip olmanız gerekiyor.

Uzmanlar şöyle öneriyor yemekten önce bir kaç kaşık veya yemeğin içerisine elma sirkesi koyulabileceğinden bahsetmektedirler.

Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Uygulanır ?

Elma sirkesi  insanların kilo vermesine gerçekten yardımcı olur mu ?

Diyetisyenler şöyle diyor “Elma sirkesi vücudun yağları ve proteinden sindirim sisteminden verimli ve hızlı bir şekilde besinleri parçalama ve elde etme yeteneğini hızlandırır, bu da daha hızlı bir metabolizma ve daha fazla canlılık anlamına gelir” diyorlar. Hem elma sirkesi hem de çiğ elma lif deposu içerir. Elma sirkesi diyeti sizi tok tutabilir ve daha az acıkma hissinden dolayı daha az yemek yiyebilirsiniz.

Elma Sirkesi Diyeti Faydaları Nelerdir ?

Elma sirkesi asidik bir yapıya sahip olduğu bilinse de tam tersi sağlıklı bir etkisiyle vücudunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlıyor “Elma sirkesi vücudun anti-kanser olarak kabul edilen ve genel canlılığı ve refahı destekleyen bir alkalin pH’ı korumasına yardımcı oluyor”

Elma sirkesi cild sağlığı için oldukça faydalıdır. Elma sirkesi tropikal bir yapıya sahip olduğundan uzmanlar şöyle diyor “Topikal olarak uygulandığında cildin pH’ını düzenler ve yaşlılık lekeleri, sivilce ve hatta siğillerle mücadelede büyük bir etkiye sahiptir” 

Asetik asit, vücudunuzdaki asetat ve hidrojene dönüşen kısa zincirli bir yağ asididir elma sirkesi diyeti etkileri ve sonuçları üzerine yapılan çalışmalar da bazı hayvan çalışmaları, elma sirkesindeki asetik asidin çeşitli şekillerde kilo kaybını artırabileceğini göstermektedir.

Kan şekeri seviyelerini düşürür: Elma sirkesi diyeti kan seviyesini düşürebilir bir sıçan çalışmasında asetik asit, karaciğerin ve kasların kandan şeker alma yeteneğini geliştirdi

İnsülin seviyelerini düşürür: Elma sirkesi diyeti aynı sıçan çalışmasında asetik asit, insülinin glukagona oranını azalttı ve bu da yağ yakmayı destekleyebilir.

Elma sirkesi  metabolizmayı geliştirir: Asetik aside maruz kalan sıçanlarda yapılan bir başka çalışmada, AMPK enziminde bir artış görülmüştür, bu da yağ yakımını arttırır ve karaciğerdeki yağ ve şeker üretimini azaltır.

Yağ depolamayı azaltır: Obez, diyabetik sıçanlara asetik asit veya asetat ile muamele etmek onları kilo alımından korudu ve karın yağ depolamasını ve karaciğer yağını azaltan genlerin ekspresyonunu arttırdı.

Yağ yakar: Asetik asit ile takviye edilmiş yüksek yağlı bir diyetle beslenen farelerde yapılan bir çalışmada, yağ yakımından sorumlu genlerde önemli bir artış bulundu ve bu da daha az vücut yağ birikmesine neden oldu.

Elma Sirkesi Diyeti
Elma Sirkesi Diyeti

İştahı bastırır: Elma sirkesi diyeti üzerine yapılan başka bir çalışma, asetatın beyninizdeki iştahı kontrol eden merkezleri azaltabileceğini ve bu da gıda alımının azalmasına neden olabileceğini düşündürmektedir

Elma Sirkesi Diyeti Listesi

Diyet yapmanın kolay ve pek çok sağlıklı yöntemleri arasında yer alan elma sirkesi diyeti listesini aşağıda sizler için hazırladık hazırladığımız yöntem ve önerileri düzenli şekilde uygulayabilirsiniz hedeflediğiniz kiloyu verebilir ve elma sirkesi sayesinde pek çok sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Elma sirkesi diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır öncelikle sağlık uzmanlarına danışmalı daha sonra diyeti uygulamanızı öneriyoruz.

Elma sirkesi diyetini uygulamak o kadar zor değil aslında kolay bir yöntemi var, salata sosu olarak zeytinyağı ile kullanmaktır . Yapraklı yeşillikler, salatalıklar ve domateslerle özellikle lezzetli olduğunu kabul edilmektedir.

Elma sirkesi diyeti farklı bir şekilde yapılabilir sebze turşusu için de kullanılabilir veya sadece suya karıştırabilir ve içebilirsiniz.

Kilo kaybı için kullanılan elma sirkesi miktarı, su ile karıştırılarak günde 1-2 yemek kaşığı (15-30 ml) ‘dir. Bunu gün boyunca 2-3 doza yaymak en iyisidir ve yemeklerden önce içmek en iyisi olabilir.

Elma sirkesi diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır öncelikle sağlık uzmanlarına danışmalı daha sonra diyeti uygulamanızı öneriyoruz. İlaç etkileşimleri veya diş minesinin erozyonu gibi daha yüksek dozlarda potansiyel olarak zararlı etkiler nedeniyle bundan daha fazlasını almak önerilmez . Nasıl tolere ettiğinizi görmek için 1 çay kaşığı (5 ml) ile başlamak en iyisidir. Elma sirkesi diyeti uygularken bir seferde 1 çorba kaşığı (15 ml) fazla almayın, çünkü bir oturuşta çok fazla almak bulantıya neden olabilir.

Elma sirkesi sahip olduğu asidik yapıdan dolayı dikkat etmeniz gerekmektedir basit önlemler almanız önemlidir su ile karıştırmak önemlidir, çünkü seyreltilmemiş sirke ağız ve yemek borusunun içini yakabilir.

Elma sirkesi diyeti uygularken az miktarda almanız gerekmektedir diyeti uygulamadan önce sağlık uzmanlarına danışmanız önem taşımaktadır.

İlginizi Çekebilir: 7 Günlük Paleo Diyeti Listesi

Yorum Yap

İlginizi Çekebilir

kafein

Kafein

Kafein Nedir? Kafein, bir uyarıcı maddedir ve genellikle

Omega 11

Omega 11

Omega 11, dünyada pek bilinmeyen fakat bulunduktan sonra bilimsel

Dukan Diyeti

Dukan Diyeti

Dünya çapında popülerliğiyle bilinen Dukan Diyeti, kilo verme

Takip Et