Kalça Eritme Diyeti

Kalça bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak, pek çok kişinin ortak hedefidir. 'Kalça Eritme Diyeti' yazımızda, bu özel bölgeye odaklanan diyet stratejilerini, etkili beslenme önerilerini ve sağlıklı yaşam tarzı değişikliklerini ele alacağız. Kalça bölgesini şekillendirmek ve sağlıklı bir vücut elde etmek için bu etkili diyet planına göz atın.
Kalça Eritme Diyeti

Kalça Eritme Diyeti

Kalça Eritme Diyeti Kalçadan biriken yağlar, pek çok insanın problemi. Özellikle kadınlarda bu sorun aşılması güç hal alabiliyor. Kalça eritme diyeti ile sorunu çözebilirsiniz.

Fazla kiloların toplanmış olduğu bu alan için kalça eritme diyeti öneriliyor. İlk olarak kilo verilmesini desteklemek açısından beslenmenin programlanması gerekiyor. Sonrasında ise bu bölgedeki yağları eritmek için bölgesel eritme hareketleri yapılması şart. Diğer faktörler ile bu bölgenin erimesini hızlandıracak olan gıdaların tüketilmesi ya da direkt olarak farklı öneriler ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün olabilir.

Kalça Eritme Diyetine Örnekler

Kişinin diyet programı mutlaka beslenme düzenini kontrol altına alabileceği şekilde olmalıdır. Bu da gün içinde neler tüketecek olduğunuzu sınırlandırdığınız bir uygulamadır. Verilen diyet programı önerileri nasıl bir beslenme düzeniniz olması gerektiği konusunda fayda sağlayacak. Bunun için sizin için uygulamada daha rahat olacak ve vücudunuza uygun olan bir diyet programını seçebilirsiniz.

Örnek Bir Gün;

Yapılacak olan diyette örnek bir gün veriliyor. Kişinin sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ara öğünleri diyet programı ile düzenleniyor. Diyet uygulamasının düzenli olması, kalça eritme için faydalı olabilir.

 • Sabah Kahvaltısı: Sabah kahvaltısı ile güne başlayacaksınız. Bunun için önerilen şekersiz bir bardak yeşil çay. Yanında ise ince bir dilim kızarmış çavdar ekmeği yiyebilirsiniz. 2 adet olmak üzere küçük ve sivri biber yiyebilirsiniz. Bunun yanında üç dört adet yağsız taze dil peyniri verilmiştir. 3 4 adet ise sapları ile birlikte olmak üzere maydanoz tüketmeniz öneriliyor.
 • Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde ton balıklı peynirli yeşil salata yiyebilirsiniz. Bir kase ise brokoli yemeniz öneriliyor. Ayrıca yeşil sebzelerden az yağlı olan ve krema katılmamış olan bir çorba içebilirsiniz.
 • Ara Öğün: Sizin için ara öğünde bir adet kivi olabilir. İki üç adet ise ceviz tüketebilirsiniz. 2 tane ise yumurtanın beyazı tercih edilebilir.
 • Akşam Yemeği: Akşam yemeğinde bir dilim çavdar ekmeği yemenizde sakınca yoktur. Sonrasında 3 4 kaşık bulgur pilavı tüketebilirsiniz. Bir kase salata ile akşam yemeğini tamamlayacaksınız. Bol limon ve soğan olması isteniyor.
 • Gece Yemeği: Yarım çay bardağğı leblebi, 1 küçük bardak yağsız süt tüketmeniz gereken yiyecekler arasında.

 

Yukarıda verilen kalça eritme diyeti örneği ile kalçanızı eritmek üzerine bir günlük program yapabilirsiniz. BU şekilde bir diyet programı ile aynı zamanda spor da yaparak inceltmek istediğiniz, bölgesel kilo problemi olan alanın incelmesini sağlayabilirsiniz.

Basen Eritmeyi Kolaylaştıracak Olan Ek Gıda

Basen eritmek için belirlemiş olduğunuz diyet programı dışında, bu isteğinizin hızlanması için dikkat etmeniz gerekenler arasında basen eritmenin kolaylaşmasını sağlayacak olan ek gıdalar olacak. Size önerilen çay, basenlerinizin erimesine faydalı olabilir. Yak yakılmasını hızlandırabilir. Bunu göz önünde bulundurarak zayıflamak adına ilk adımı atabilirsiniz.

Bitki Çayı Tarifi;

 • Bir çay kaşığı yeşil çay
 • Bir bardak su
 • Bir tutam biberiye
 • Bir tutam funda yaprağı
 • 2 3 adet saplarıyla olmak üzere maydanoz
 • Bir tutam mısır püskülü
 • Bir parmak kadar rendelenmiş kök zencefil

 

Sizin için verilen bu malzemeleri temin edin. Ardından kalça eriten çay adı altında faydalı olabileceği söylenen bu çayı hazırlayın. Hazırlama aşaması bir bardak suya malzemeleri koyup 1 2 dakika kaynatmak olacak. Ardından 3 dört dakika kadar da demlenmesini bekleyeceksiniz. İçine ince bir dilim limon ekleyerek, şekersiz olarak günde 2 defa içmeniz öneriliyor. Bu çayın çok tüketilmesi ya da aşırı tok ya da açken tüketilmesi önerilmiyor.

Kalça Eritme Diyeti Boyunca Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bölgesel kilo problemi olan kişiler, direkt olarak bu süreçte nelere dikkat edecek? Diyeti yaparken içinde küçük bir şişe doğal modan sodası, 3 – 4 fincan yeşil çay ve en az altı yedi fincan ılıktan biraz daha sıcak olan bir sıcak suyun içilmesi gerekiyor. Bu uygulamanın unutulmadan, günlük olarak yapılması öneriliyor.

Tuz tüketimi;

Ayrıca dikkat etmeniz gerekenler arasında tuz tüketiminin dengeli halde olması var. Diyet sırasında tuz tüketimi sizin için dezavantaj olacaktır. Bunun önüne geçmek için mutlaka tuzu dengelemeye gayret edin. Fazla tuz iştah açar ve ödem oluşumuna neden olur. Sonucunda ise kilo verme çalışmalarınızın boşa gitmesi söz konusu olabilir.

Zencefil – Zerdeçal;

Yemeklere ekleyerek, hem lezzetli olmasını hem de direkt olarak yemeklerin bir yandan kalori yakılmasını hızlandırmasını sağlayabilirsiniz. Kalça eritme diyetinde dikkat edilecekler arasında mutlaka bunlar vardır. Uygun hareket ederek, direkt olarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Önerilenler kilo vermenize faydalı olabilir.

Kalça Eritmede Spor

Mutlaka kalça eritmek isteyen kişilerin bölgesel olarak bunu başarması açısından spor yapması da gerek. Yani direkt olarak kalçanın erimesi için belirlenmiş olan hareketleri günlük olarak ya da haftada 1 – 2 gün uygulayarak, direkt olarak kalçanın erimesi sağlanabilir.

Egzersizler;

Farklı çok sayıda hareket yapılabilir. Ancak çökme hareketinin yapılması, yerde ayaklar ve kollar birbirine dik şekilde oturulup bacakların kaldırılması hareketi ile kalçanın en iyi şekilde çalışması sağlanabilir. Bunu kontrol altında tutarak, spor ile de kalça bölgesinde ki yağların erimesi sağlanabilir. Kalçayı eriten egzersizler o bölgede kalıcı hale gelmiş, inatçı yağların erimesine destek olabilir. Bunu kontrol ederek, direkt olarak zayıflamak için anında verilen önerilere göre hareket edebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilir

Hiperhidroz: Aşırı Terleme

Hiperhidroz

Hiperhidroz, hava sıcaklığı veya egzersizle ilgili olmayan sürekli

Duygusal Yeme ve Fiziksel Açlık

Duygusal Yeme

Bireyler olumsuz duygu durumları ile karşı karşıya kaldıklarında

E Vitamini

E Vitamini

E Vitamini, sağlık ve wellness dünyasında sıklıkla öne

Takip Et