Bel İnceltme Diyeti

6 min


Bel İnceltme Diyeti
Bel İnceltme Diyeti

Bölgesel kilo problemi bel bölgesinde olabilir. Ülkemizde genelde erkeklerde görülen bu sorun, bel inceltme diyeti ile yaşanan bölgesel kilo sorununa son verilebilir. Peki, bel inceltme diyeti nasıl yapılabilir? Genel anlamda kilo vermek için beslenme düzeninizi en iyi şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Bunun için diyetisyenden yardım almak en iyisi olabilir. Profesyonel anlamda zayıflamanın gerçekleşmesi, hızlı olması, size özel yapılan diyet programları ile olabilir. Diyet programını yaparak, doğru uygulama ile bel bölgenizin incelmesini sağlayabilirsiniz.

Bölgesel Kilo Alma Nedenleri

 • Genetik
 • Fiziksel aktivitenin yetersiz olması
 • Hormonal
 • Sağlıksız beslenme
 • Hızlı ve kontrolsüz yemek
 • Gece atıştırmalıkları ve geç saatte sağlıksız beslenme

Bel İnceltme Diyeti Nasıl Olur?

Yapılan bazı araştırmalar, belli besin gıdalarının belde incelme etkisi yarattığı sonuçlarını doğurmuştur. Bu durumda yapılan açıklamalar ve çeşitli dergilerde yayınlanan sonuçlar, bel incelmesine etki eden gıdaların açıklanmasını sağlamıştır. Uygulanacak olan diyet programında mümkün olduğunca bu yiyeceklerin de tüketilmesi ile bu bölgede incelmeye faydalı olabilir.

Diyet Programları;

Zayıflama aslında direkt olan kişinin tam anlamıyla, vücudundan dengeli şekilde kilo vermesi demek. Bunun için uygulanan çok sayıda diyet listesi olduğundan, direkt olarak düzenli uygulamalar ile kilo verebilirsiniz. Beslenmenin düzenli hale gelmesi, zayıflamak adına oluğunda mutlaka gün içinde alınan kalorinin az olması gerekiyor. Bunun için gün içinde yaktığınız kaloriyi de göz önünde bulundurarak diyet programınızı yapabilirsiniz. Uzman desteği almanız durumunda ise kısa süre içinde zayıflamak mümkün olabilir.

Özel Diyetler;

Bel bölgesi gibi yani bölgesel bir kilo problemi varsa, diyet programının tamamen bel bölgesini inceletecek şekilde oluşturulması sağlanabilir. Bu durumda direkt olarak kişinin bel bölgesinde incelenme olması için bu özelliklerde bir diyet seçmesi mümkün. Bölgesel kilo probleminizi alanında uzman olan doktor ile paylaşabilirsiniz. Akabinde uygun şekilde bir program yapılacak ve diyetiniz başlayacaktır.

Sizin için sunulan özel diyetler ve diğer seçenekler sayesinde, zayıflamak adına ilk adımı atabilirsiniz. Bel bölgenizin incelmesini sağlayacak olan diyet çeşitlerini tercih ederek, bel bölgesi nasıl incelir sorusunun yanıtına göre hareket edebilirsiniz.

Bel Bölgesini İncelten Yiyecekler

Be bölgesinin incelmesi için yapacaklarınız arasında tercih edeceğiniz yiyecekler olacak. Uzun yıllardır sağlıklı olduğu kabul edilmiş besin gıdaları içinde bel bölgesinin incelmesini sağlayacak olanlar olduğu söyleniyor. Yaptığınız diyete artı olarak etki eden, bel bölgenizde incelmeyi en iyi şeklide sağlama etkisi olan gıdalar ile kilo verebilirsiniz. Peki, bu yiyecekler hangileridir?

 • Zaytinyağı: Genel anlamda bel bölgesinin incelmesi konusunda faydalı olabilir. Tekli doymamış yağların faydaları kapsamında etki edecek ve kişinin kilo vermesine faydalı olabilecektir.
 • Fındık: Bel bölgesinin incelmesine faydalı olduğu söylenen gıdalar arasında fındık da var. Fındık yiyerek de bel bölgenizde incelmenin olması faydalı olabilir. Tüketimin doğru ve dengeli olması bu kapsamda önemlidir. Günde 1 avuçtan fazla tüketmemelisiniz.
 • Avokado: Meyvelerin de bel bölgesinde ki kalınlığın incelenmesi için faydalı olabileceği sonucu çıkarılmıştır. Bu meyveler arasında ilk akla gelen avokadodur. Bakıldığında bel bölgenizin incelmesine faydalı olabileceği sonucunu çıkaracaksınız.
 • Yeşil çay: Günde 2 bardak tükettiğiniz yeşil çay metabolizmanızın çalışmasını sağlayacak, sindirim sisteminizin aktif ve düzenli çalışmasını sağlayacak.
 • Ananas: Ananas içerdiği bromelan özellikle bel bölgesi olmak üzere yağ yakımına yardımcı oluyor.
 • Su: Düzenli su tüketimi yağ yakımına olumlu etki sağlayacak, acıkmanızı ve gece atıştırmalarınızı önleyecektir.

Belli bölgelerde biriken kiloların verilmesi için mutlaka ayrıca bir şey yapılması gerekiyor. Sebebi ise bu bölgelerde inatçı yağların birikmiş olması. Bu yağların yakılması için önemli olan direkt olarak hem beslenme düzeni ile hem de diğer faktörler ile bel bölgesinde ki yağların erimesini sağlamaktır. Bir arada sağladığınız çok sayıda faktör ile bel bölgesinin incelmesi sağlanabilir.

Bel Bölgesini İncelten Spor

Elbette bel bölgesini inceltmek için ayrıca önemli bir girişim, mutlaka bel bölgesinin spor yapılarak incelmesi. Bu durumun nedeni ise o bölgede yer alan inatçı yağların spor ile yakılmasını sağlamak. Bunu gerçekleştirmek için mümkün olduğunca karın bölgesini çalıştıran hareketleri yapmanız gerekiyor. Bu hareketleri gün içinde tekrar ederek, direkt olarak bel bölgenizin incelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca cardioda yapmalısınız ki genel incelmenize katkıda bulunsun.

Bel bölgesi inceltme hareketleri;

Karın çalışmak, bel bölgesini inceltmede faydalı olur. Fakat bunun dışında bel bölgesinin yan kısımları için de hareketler yapmalısınız. Bunun için bacakların bel bölgesinde doğru kaldırılması, yan kısımların erimesi için bir harekettir. Spor yaparak doğal şekilde bel bölgesinin incelenmesini isteyen kişiler için mutlaka buna dikkat etmek gerekiyor. Bölgede incelmenin gerçekleşmesi için farklı hareketleri de deneyebilirsiniz. Yarım şekilde bel bölgesinin sabit olarak arkaya doğru dönme hareketi aynı şekilde yan bölgelerin erimesi konusunda faydalı olabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak direkt olarak bel bölgesinin erimesi için fayda sağlayabilir.

Bel bölgesinde incelme olması için beslenme düzenini kontrol altında tutmak, yani diyetisyen yardımı almak dışında mutlaka bu durumun spor ile desteklenmesi gerekiyor. Spor yaparak, bel bölgenizin incelenmesini desteklemek önemlidir.

Bel Bölgesini İnceltirken Nelerden Uzak Durulmalı?

Farklı çok sayıda etki ile bel bölgenizde ki kalınlığı inceltmek istiyorsunuz. Peki, bunu yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ne? Nelerden uzak durmanız gerekiyor? Bel bölgesi incelmesi için dikkat edilmesi gerekenler arasında mutlaka uzak durmanız gerekenler var. Bunlara göre hayatınızı şekillendirmeniz faydalı olabilir.

 • İşlenmiş Gıdalar – Tuz: Su sodyum ile tutulur. Bu sebeple incelmeye olumsuz etkisi vardır. Aşırı miktarda su tutulduğunda, şişman ve halsiz hissedebilirsiniz. Belinizi inceltmeye çalıştığınız bu dönemde uzak durun.
 • Fazla Karbonhidrat: Muz, simit, makarna gibi yüksek karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmanız da faydalı olabilir.
 • Gazlı Yiyecekler: Karnınızı şişirecek olan gazlı yiyeceklerden uzak durmanız önemlidir.

Yukarıda verilen hususlar, uzak durmanız gerekenler arasında. Bel inceltme diyeti yapmak bu şekilde faydalı etkili olabilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir