Kışın Nasıl Kilo Verilir ?

4 min


Kışın Nasıl Kilo Verilir ?
Kışın Nasıl Kilo Verilir ?

Yaz ayı geldiğinde herkes rutin yemek planından kopup farklı lezzetleri tatmaya bakar böyle olunca da istenmeyen kilolarla yüzleşmek zorunda kalırız. Yaz aylarının sonlarına doğru geldiğimiz dönemlerde kışın nasıl kilo verilir diye merak ediyorsanız her şey hazırladığımız yazımızda.

1.  Sık Sık Yürüyüşe Çıkın

Yaz ayları geldiğinde sıcaklardan dolayı evlerimize kapanıyoruz ancak kış ayı geldiğinde bunaltıcı havaların yerini serin havalar alıyor bu havalarda yürüyüşe çıkmak sizin için faydalı olabilir. Sağlıklı yaşam için en önemli olan şey doğru beslenmek fakat spor yapmanın büyük bir önemi bulunmakta bunun için yürüyüşe çıkmak kışın nasıl  kilo verilir sorusunun en kolay cevabı olabilir.

2. Soğuktan Titreme

Fevkalade soğuk hissetmek En Kötü iken, gümüş bir astar vardır özellikle kış havası sizi spor salonuna gitmekten caydırdıysa. Cell Metabolism dergisinde yayınlanan 2014 tarihli bir araştırmaya göre, 10 ila 15 dakika titreme, bir saatlik ortalama egzersiz kadar kalori yakıyor 

3. Mutlu Olmaya Dikkat Edin

Yeni araştırmalar, mutluluk hormonu olan serotoninin aslında vücudunuzu nasıl daha fazla yağ yaktırdığını ortaya koyuyor. Kışın nasıl kilo verilir diye uzun uzun düşünmek yerine keyif aldığınız şeyleri yapabilir ve kilo verebilirsiniz!.

4. Soğuk Su İçin

Suyunuzu mevsime bakılmaksızın soğuk alırsanız iyi haber: 2003’e göre, iç vücut sıcaklığınızdan daha soğuk sıvıları tükettiğinizde, vücudunuzun onu ısıtmak için çalışması gerekir ve bu süreçte fazladan kalori yakar.

5. Karda, Kumda Koşun 

Karda (veya kumda) yürüdüğünüzde, aksi takdirde sağlam bir yüzeyden çıkarken yararlanacağınız zıplama kuvvetini kaybedersiniz , bu da bacaklarınızın daha çok çalışması gerektiği anlamına gelir. Kar ne kadar derinse, bacaklarınızı kaldırıp bir ayağınızı diğerinin önüne koymak o kadar zor olur. Bunun da ötesinde, kaygan veya kaygan karda yürümenin dengesizliği de var ki bu da ekstra çaba gerektiriyor. Koşu bandı yürüyüşünün enerji çıktısını çeşitli kar derinliklerinde yürümeyle karşılaştıran 2007 kışın nasıl kilo verilir çalışmasına göre, tüm bunlar sabit bir yüzeyde deneyimlediğinizden daha fazla kalori yakımı ile sonuçlanıyor.

6. Hareket Edin

Kış ayı geldiğinde soğuk havalardan dolayı daha sıkı giyinmek durumunda kalıyoruz aslında bur avantaj olabilir bu ağırlıkları kaldırıyor olmamız daha çok kalori yakmamızı sağlıyor ve kışın nasıl kilo verilir sorusunun en basit cevabı daha sıkı giyindiğinizde daha sık hareket etmeyi denemelisiniz.

7. Yemeğe İlk Olarak Çorba veya Salatadan Başlayın

2007 Penn State Üniversitesi araştırmasına göre, kışın temel besin maddesi midenizde o kadar çok yer kaplıyor ki, kelimenin tam anlamıyla sizi doyuruyor, bu nedenle, 2007’de Penn State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, bir öğünün başlangıcında çorba veya salata yediğinizde genel olarak daha az kalori tüketiyorsunuz .

8. Kışın Sebze Yiyin

Lahana, brokoli, brüksel lahanası ve karnabahar gibi düşük kalorili yiyecekleri yedikten sonra açlık hissetmek imkansızdır ve çok fazla dolgu lifi içerdikleri için, tabağınıza bu mevsimlik malzemelerle ekledikten sonra daha sağlıklı beslenmeniz için yardımcı olacaktır. Kışın nasıl kilo verilir sorusunun en önemli cevabı bu besinleri yemekten geçiyor mutlaka deneyin.

9. Dışarıda yemek yemek yerine sipariş verin. 

Kilo verme üzerine yapılan araştırmalarda dışarıdan yenilen yemeklerde alınan kiloların evde yapılan yemeklerden elde edilen kiloya göre daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Dışarıdan sipariş ettiğiniz yemeklerden aldığınız kalori miktarı oldukça fazla olacaktır bunun yanında sağlıksız beslenmenize yol açabilir. Kış ayı geldiğinde kilo vermenin en basit yolu yemeklerinizi evde yapmanız olacaktır hazırladığınız yemeklere eklediğiniz malzemelerle alacağınız kalori miktarınıda belirleyebilirsiniz.

 

Kışın Nasıl Kilo Verilir Yazımızı Beğendiyseniz İlginizi Çekebilir: Yoğurt Diyeti Nedir ? Yoğurt Diyeti Listesi

Facebook: Zayıflamagentr

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir