Connect with us

Diyet

Acil Diyet

Acil Diyet

Hemen kilo vermeniz mi gerekiyor? Acil diyet ile kısa sürede kilo vererek ideal kilonuza ulaşmak ister misiniz? İşte, acil diyet listeleri ve kısa sürede zayıflamanızı sağlayacak olan programlar. Yapmanız gereken sadece verilen diyet listesine göre hareket etmek. Bu durumda kilo vermek kolaylaşır. Sizin için verilmiş olan diyet listesinin eksiksiz şekilde uygulanması, spor ile diyetin desteklenmesi sayesinde kısa sürede zayıflamanız mümkün olacaktır.

Acil Zayıflama

Acil şekilde zayıflamak isteyenler için önemli diyet programları var. Eğer diyet programlarını uygularım ve kısa süre içinde zayıflamayı başarırım derseniz, direkt olarak sunulan programları inceleyerek diyetinizi yapabilirsiniz. Programlar günlük olarak neleri tüketmeniz gerektiğini gösterir. Buna göre hareket ederek, kısa süre içinde zayıflarsınız.

Diyetin 1.Günü;

Evet, diyetinizi ilk günü. Acil zayıflama için yapmanız gereken ne? Üç günde 4.5 kilo vermek, acil şekilde zayıflamak için son derece uygun. Bunun için ilk gün programınız şu şekilde…

 • Kahvaltı: Bir dilim kızarmış ekmek – kepekli olmalı. 2 çorba kaşığı fıstık ezmesi ve greyfurt yarısı. Bir bardak çay ya da kahve şekersiz şekilde içilebilir.
 • Öğle Yemeği: Bir dilim kızarmış ekmek, bir fincanın yarısı kadar ton balığı, çay ya da kahve.
 • Akşam Yemeği: Kaynar su ya da buharda pişirilmiş olan 85 gr et. Bir kase yeşil fasulye akşam yemeğiniz için yeterli olacak.
 • Ara Öğün: Bir tane elma, bir bardak vanilyalı dondurma ile ara öğün geçiştirilebilir.

Diyetin 2.Günü;

Diyetinizin ikinci gününde aynı şekilde kahvaltı – öğle yemeği ve akşam yemeği programlanmış şekilde verilecektir. Uygulamanızı eksiksiz şekilde yapmanız yeterlidir.

 • Kahvaltı: Bir dilim kızarmış ekmek – bir muzun yarısı ve bir adet haşlanmış yumurta tüketilebilir.
 • Öğle Yemeği: Bir kase süzme peynir, 5 bardak tuzlu su ve bir adet fazla pişmiş yumurta.
 • Akşam Yemeği: 2 tane sosis sandviç, bir muzun yarısı, bir tane çörek, yarım kase havuç, bir fincan brokoli.
 • Ara Öğün: Vanilyalı yarım bardak dondurma yenebilir.

Diyetin 3.Günü;

3 günlük diyet programının üçüncü gününde de uygulamalar çok basit. 4.5 kilo vermenizi sağlayacak olan bu diyette yemeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

 • Kahvaltı: Bir dilim kaşar peyniri ve bir tane yeşil elma. 5 su bardağı tuzlu su ile sabah kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz.
 • Öğle Yemeği: Bir dilim kızarmış ekmek (tavsiye dilen kepek ekmeği olması), bir tane yumurta.
 • Akşam Yemeği: Bir fincan orkinos, bir muzun yarısı ve bir bardak vanilyalı dondurma olabilir.

Yukarıda verilen diyet seçeneğine uyarak, acil şekilde zayıflama talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için uygun bir diyet olması halinde, uygulamaların gerçekleşmesi son derece kolay olacak.

Acil Diyet Listesi

10 günlük bir diyet programı ile 10 kilo vermek ister misiniz? Acil şeklide zayıflamanızı sağlayacak olan bu diyet ile kilolarınızdan kurtulun. Acil diyet listesi detayları aşağıda verilmiştir. Bunun için yapmanız gereken, direkt olarak listenin uygulanmasını sağlayarak, kalorilerden kurtulmak.

1. Gün: Kahvaltıda bir kase yoğurt, öğle yemeğinde 150 gr süzme peynir ya da kaşar yenebilir. Akşam yemeğinde ise mevsim salatası yiyebilirsiniz. 1 orta boy elma, lahana, kereviz ve elmadan oluşan salata olabilir. Zeytin yağı ve limon ile yiyebilirsiniz.

2. Gün: Kahvaltıda bir kase yoğurt, öğle yemeğinde ise bir adet haşlanmış yumurta ve 1 tane greyfurt tüketebilirsiniz. Akşam yemeği için ise haşlanmış et, tavuk ya da balık yenebilir.

3. Gün: Kahvaltı için bir bardak şekersiz çay, küçük bir avuç kuruyemiş yenebilir. Öğle yemeğinde 150 gr süzme peynir tüketin. Akşam yemeği için ise mevsim salatası, lahana, kereviz ve elmadan oluşan, zeytin yağı limon greyfurt suyu ile soslanabilir.

4. Gün: Kahvaltıda bir kase yoğurt, öğle yemeğinde 8 adet erik, akşam yemeğinde ise bir yumurta ve bir orta boy greyfurt.

5. Gün: Kahvaltıda bir bardak şekersiz olmak üzere çay, bir avuç kuru yemiş yenir. Öğle yemeğinde bir elma ile 150 gr havuç yiyebilirsiniz. Akşam yemeği için ise 1 yumurta ve 1 orta boy greyfurt.

6. Gün: Bir kase yoğurt kahvaltıda yenecek. Öğle yemeği için derisin 100 gr tavuk ve 2 dilim portakal yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde bir kase yoğurt yeterli olur.

7. Gün: Güne bir kase yoğurt ile başlayın. Öğlende derisin 100 gr tavuk ve 1 küçük pancar yenebilir. 3 tane kuru erik ile öğle yemeğinizi tamamlayabilirsiniz. Akşam yemeğinde ise haşlanmış et ya da tavuk olabilir.

8. Gün: Kahvaltıda bir kase yoğurt, öğlende bir portakal ya da armut, akşam yemeğinde ise bir yumurta ve 1 orta boy greyfurt yenecek.

Advertisement

9. Gün: Bir bardak çay ve küçük bir avuç kuru yemiş ile güne başlayın. Öğle yemeğinde portakal, akşam yemeğinde ise bir yumurta ve bir greyfurt yiyebilirsiniz.

10. Gün: Bir kase yoğurt sabah yiyeceksiniz. Bir elma ve bir orta boy havuç öğle yemeğiniz içindir. Akşam yemeğinde ise haşlanmış et yenebilir.

Yukarıda verilen günlere göre yiyecekleriniz verilmiştir. Buna uygun şekilde hareket etmeniz durumunda kısa süre içinde acil şekilde zayıflamanın avantajını elde etmiş olacaksınız.

Acil Kilo Verme

Acil kilo verilmesi için oluşturulan diyetler var. Bunların yanında dikkat etmeniz gerekenler olacak. Eğer eksiksiz şekilde acil kilo verme için uyguladığınız diyet programı varsa, aynı zamanda bu programı destekleyecek olan yürüyüş – egzersiz gibi düzenli şekilde kalori yakmak üzere yaptıklarınız da olsun. Ancak bu şekilde hem diyet yapıp hem de sporla istediğiniz kiloyu hızlı şekilde verme şansınız olacaktır. Buna dikkat ederek, direkt oalrak zayıflamanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Spor;

Sadece diyet yapmak sağlıklı bit zayıflama için yeterli olmaz. Bunun için mutlaka zayıflamak için sporu ihmal etmeyin. Spor yaparak vücudunuzun fit olmasını da sağlayacak olduğunuzu unutmayın. Kısa sürede zayıflamak bu şekilde mümkün olacaktır.

Acil Diyet Programı

Acil diyet programı farklı şekilde yapılabilir. 3 günlük, bir haftalık, 10 günlük, 3 haftalık, aylık diyet programı gibi pek çok seçeneğiniz olacak. Diyet türleri üzerinden nasıl bir diyet yapmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

 • Günlük
 • Aylık
 • Haftalık
 • Diyetler ile acil şekilde zayıflayın.

Acil Kilo Verdiren Diyet

Verilen programlar üzerinden acil kilo verdiren diyet yapabilirsiniz. Diyetin desteklenmesi için günlük su tüketimini de göz önünde bulundurarak siz de kısa süre içinde zayıflayabilirsiniz. Detaylı şekilde uygulamaya dikkat edin.

Merhaba, ben Uzm. Dyt. Ayşenur Aköz. Lisans ve yüksek lisans eğitimimi İstanbul Medipol Üniversitesi'nde tamamladım. Bir çok farklı kurumdave farklı alanda staj yapıp, eğitimim sonrasında yetişkin beslenmesi üzerine çalıştım. Bu alanda güncel kaynakları takip etmekte ve gerekli gördüğüm alanlarda kurslar alarak kendimi geliştirmekteyim. Yetkin olduğum konular üzerinde çalışmaya ve üretmeye devam ediyorum. Şu anda Beşiktaş'ta bulunan ofisimde danışan kabul etmekteyim.

Son Eklenenler

Troid ve Gluten Troid ve Gluten
Beslenme3 ay ago

Troid ve Gluten

Troid bezinin fonksiyonları, metabolik süreçler, protein sentezi, vücut sıcaklığı ve daha fazlası gibi vücuttaki bir dizi önemli işlevi düzenler. Troid...

Cilt Sağlığına Faydalı Besinler Cilt Dostu Besinler Vitamin ve Mineraller Cilt Sağlığına Faydalı Besinler Cilt Dostu Besinler Vitamin ve Mineraller
Sağlıklı Yaşam3 ay ago

Cilt Dostu Besinler

Cilt sağlığınız için gerekenler, her biri özenle seçilmiş ipuçları ve taktiklerle bir tık ötenizde. Şimdi okuyun ve cilt sağlığınızı en...

Obezite Hangi Hastalıklara Neden Olur? Obezite Hangi Hastalıklara Neden Olur?
Sağlıklı Yaşam3 ay ago

Obezite Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Obezite ve Hastalıklar Bir yemek kültürüne sahip olan toplumumuzda, yemek sadece bir ihtiyaç değil, aynı zamanda bir neşe kaynağı, bir...

Glisemik İndeks ve Glisemik Yük Glisemik İndeks ve Glisemik Yük
Beslenme3 ay ago

Glisemik İndeks (GI)

Glisemik indeks (GI), yiyeceklerin kan şekerini yükseltme yeteneğini ölçen bir sistemdir. Bir besinin glisemik indeksi, o besinin içindeki karbonhidratların kan...

MS (Multipl Skleroz) Hastalığı MS (Multipl Skleroz) Hastalığı
Sağlıklı Yaşam3 ay ago

MS (Multipl Skleroz) Hastalığı

Multipl skleroz (MS), merkezi sinir sistemi olan beyin ve omurilikteki sinir liflerini etkileyen kronik bir hastalıktır. Multipl skleroz, bağışıklık sisteminin...

İnflamatuar Bağırsak Hastalığı İnflamatuar Bağırsak Hastalığı
Sağlıklı Yaşam3 ay ago

İnflamatuar Bağırsak Hastalığı

Yaygın olarak görülen İnflamatuar bağırsak hastalığı (IBD) otoimmün hastalıklar sınıfında yer alan kronik bir sağlık sorunudur. Ülseratif kolit ve crohn...

İltihaplı Romatizma İltihaplı Romatizma
Sağlıklı Yaşam3 ay ago

Romatoid Artrit (İltihaplı Romatizma) Nedir?

Romatoid artrit, bağışıklık sisteminin vücudun kendi hücrelerine saldırması sonucu oluşan kronik bir enflamatuar hastalıktır. Bu durum, özellikle eklemleri etkiler ve...

Cinsel İsteksizlik Cinsel İsteksizlik
Cinsel Sağlık3 ay ago

Cinsel İsteksizlik

Cinsel isteksizlik, cinsel dürtü eksikliği veya libidoda azalma olarak tanımlanır ve birçok erkek ve kadını etkileyebilir. Cinsel isteksizliğin nedeni fiziksel,...

Penis Eğriliği Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Penis Eğriliği Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?
Cinsel Sağlık3 ay ago

Penis Eğriliği Nedir?

Penis eğriliği, ereksiyon halinde penisin yana, yukarı veya aşağı doğru bükülmesi durumudur. Bu durum, Peyronie hastalığı olarak da bilinir ve...

Kolesterol Nedir Kolesterol Nedir
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

Kolesterol

Bu makale, HDL ve LDL olmak üzere iki farklı kolesterol türünü ve bunların diyabetle olan ilişkisini anlatır. Kolesterol seviyelerinin önemini...

Diyabetik Ketoasidoz Diyabetik Ketoasidoz
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

Diyabetik Ketoasidoz

Diyabetik Ketoasidoz (DKA), yüksek kan şekeri seviyeleri ve vücutta asidin birikmesi ile karakterize bir durumdur. Genellikle tip 1 diyabetli kişilerde...

Şeker Hastalığı Diyabet Şeker Hastalığı Diyabet
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

Şeker Hastalığı (Diyabet)

Şeker hastalığı (diyabet), vücudun kan şekerini (glikoz) düzgün bir şekilde kullanamadığı bir durumdur. Glikoz, vücudun enerji kaynağıdır ve yiyeceklerden elde...

Panik Atak Nedir? Nasıl Teşhis Edilir? Belirtileri ve Tedavisi Panik Atak Nedir? Nasıl Teşhis Edilir? Belirtileri ve Tedavisi
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

Panik Atak

Panik ataklar, beklenmedik bir anda yaşanabilen, yüksek seviyede korku ve rahatsızlık hissiyle karakterize durumlardır. Bu durumlar genellikle belirli bir tehlike...

Messi’nin Diyet ve Antrenman Programı Messi’nin Diyet ve Antrenman Programı
Spor4 ay ago

Messi’nin Diyet ve Antrenman Programı

Lionel Messi, dünya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilir. Ancak, Messi'nin üstün yetenekleri sadece doğuştan gelen...

Futbolcular Neler Yememeli Futbolcular Neler Yememeli
Spor4 ay ago

Futbolcular Neler Yememeli?

Futbolcular Neler Yememeli: İdeal performans için hangi gıdalardan kaçınmanız gerektiğini öğrenin. Futbolcuların diyetinden çıkarılması gereken gıdalar hakkında bilgi edinin ve...

Ezekiel Ekmeği Ezekiel Ekmeği
Diyet4 ay ago

Ezekiel Ekmeği

Ezekiel ekmeği, tam tahıl ve baklagillerin birleşimiyle oluşturulan sağlıklı ve besleyici bir ekmek çeşididir. Yüksek lif, protein ve sağlıklı yağlar...

Veganlık ve vejetaryenlik Veganlık ve vejetaryenlik
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

Veganlık ve Vejetaryenlik

Veganlık ve vejetaryenlik, sağlık, etik ve çevre konularında bilinçli beslenme tercihleridir. Bu makalede, veganlık ve vejetaryenliğin faydaları, beslenme önerileri ve...

D Vitamini ve Bağışıklık Sistemi D Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
Vitaminler4 ay ago

D Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

D vitamini, bağışıklık sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahip olan güçlü bir vitamindir. Bağışıklık sistemi hücrelerinin aktivasyonunu artırır, aşırı bağışıklık...

Kalp Sağlığını Destekleyen Besinler Kalp Sağlığını Destekleyen Besinler
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

Kalp Sağlığını Destekleyen Besinler

Sağlıklı bir kalp için beslenme çok önemlidir. Bu makalede, kalp sağlığını destekleyen en iyi besinleri keşfedin. Omega-3 yağ asitleri içeren...

En İyi Uyku Alışkanlıkları ve Uykunun Önemi En İyi Uyku Alışkanlıkları ve Uykunun Önemi
Sağlıklı Yaşam4 ay ago

En İyi Uyku Alışkanlıkları ve Uykunun Önemi

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek ve gün içinde enerjik olabilmek için kaliteli bir uyku almak önemlidir. Bu makalede, size en iyi...

Etiketler

Zayiflama.Gen.TR editörleri tarafından hazırlanan bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye yerine geçmemesi gereken bilgileri sağlar. Tıbbi tavsiyeler konusunda uzman sağlık hizmeti sağlayan doktor, kayıtlı diyetisyen, eczacı vb. kişiler tarafından verilmelidir. Diyet, zayıflama veya genel sağlık sorunlarınız hakkında tıbbi desteği konusunda uzman kişilerden almalısınız. Ayrıca sitemizde yayınlanan ürün, hizmet veya kuruluşlar zayiflama.gen.tr tarafından onaylanmaktadır anlamına gelmez. Sitemizi ziyaret eden tüm kullanıcılar bu uyarılarımızı dikkate almış olarak kabul edilir.

© 2023 Zayiflama.GEN.TR. Web Tasarımı SEOLOG SEO Ajansı