Altın İğne

2 min


altın iğne

Altın İğne

Kırışıklık sorunu olan hastalar için şimdilerin en popüler ve işe yarar tedavi yöntemlerinden biridir. Çevresel koşullar havanın kirliliği, yaşadığımız ortam dolayısı ile yüzümüzde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu kırışıklıklar zamanla moral bozucu bir hal alabiliyor. Cildinin çok daha genç güzel pürüzsüz ve kırışıklıklarda arınmış bir şekilde görünmesini isteyenler hemen bir güzellik salonu arayışına giriyor.

Günümüzde Kullanılan Yöntemlerle İlişkisi Nedir? Altın İğne Nasıl Yapılır?

Aslında hemen hepsinin ana kaynağı lazer ışınları ve radyo dalgalarından oluşuyor. Altın iğne uygulaması da yarattığı etki ile son yıllarda oldukça tutulan yöntemler arasına giriyor. Bu yöntem ile cilt yüzeyine etki etmeden deri altına etki sağlanıyor ve çok daha güzel parlak, gergin görünümlü bir yüz elde ediliyor. Tedavinin en güzel yanlarından bir tanesi ameliyatsız ağrısız kesiksiz bir şekilde yapılabiliyor olması.

Bıçak altına yatmadan ağrısız şekilde güzel bir cilde sahip olmak isteyen hastaların tercih edebileceği güzel bir yöntem. Altın iğne Fraksiyonel radyo frekans uygulaması diye de bilinir. Fraksiyonel radyo frekans uygulaması güçlü etkisiyle ciltte meydana gelen kırışıklığı, lekeleri, yaşlılık belirtisi olan izleri gerdirerek ve parlatarak güzel bir etki yaratıyor, yaşlı görünüm azaltılıyor.

Altın İğne Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Bu yöntem herkeste aynı seans uygulanarak sonuç vermiyor. Hekimler tarafında altın iğne uygulanacak bölgeler belirleniyor, inceleniyor. Nasıl bir çalışma yapılacağına karar veriliyor. Seans sayısı ona göre belirleniyor. Zaten ameliyatsız bir yöntem olduğu için seansların yapılması çok kısa sürüyor. Altın iğne kullanılmasının sebebi ise cilde zarar vermeden uygulamayı kısa sürede enerji kaybetmeden yapabilmek.

Altın İğne Uygulaması Ne Gibi Durumlarda Uygulanabilir?

Yara lekelerinin, ağır yanıkların izlerinin kaldığı bölgelerde, sürekli kilo alıp vermek ile oluşan çatlak bölgelerdeki çatlağın giderilmesinde, yaşlı yüz görünümünün giderilmesinde genç bir görünüm sağlamada kullanılabilir. Bunun dışında ergenlikten kalma yüzde oluşan akne, sivilce izlerinin giderilmesinde, Boyun, gıdı bölgelerinin kötü görünümünün giderilmesinde uygulanır. Ayrıca sarkık, deforme vücut bölgelerinde de uygulanabilir. Yüze ve vücuda rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Fiyat bilgisine ise her hastanın cilt tipi, uygulanacak seans sayısı farklı olabileceği için doktorunuza sorarak en güncel ve doğru şekilde ulaşabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir