Rejim Listesi

Nasıl bir rejim listesi ile zayıflamak kolay olur? Kişiye özel olan listeler daha hızlı zayıflama sağlar mı? Merak ettiğiniz soruların yanıtını bu makalemizde bulabilirsiniz.
Rejim Listesi

Nasıl bir rejim listesi ile zayıflamak kolay olur? Kişiye özel olan listeler daha hızlı zayıflama sağlar mı? Merak ettiğiniz soruların yanıtını bu makalemizde bulabilirsiniz. Çok sayıda rejim listesi olduğundan, sizin nasıl bir rejim listesini uygulayacağınız önemli. Uygulama sırasında sporun yapılması, kalorilere dikkat edilmesi, bol su tüketilmesi gibi hususların da dikkate alınması durumunda zayıflamak son derece kolay olacaktır.

Rejim Listeleri

Haftalık olarak, üç gün olarak ya da belirlenmiş olan programın aylık olarak uygulanması ile zayıflama yoluna gidiliyor. Kişinin uzman desteği alması, kilo vermesini kolaylaştırabilir. İlk etapta mutlaka kişinin zayıflaması için psikolojisini hazırlaması şart. Kilo vermek adına dirençli olan kararlı olan kişiler için zayıflamak çok daha kolay olacak. Bunu dikkate almanız durumunda kolay şekilde zayıflayacaksınız.

 • 3 günlük rejim listeleri
 • Bir haftalık rejim listeleri
 • Hızlı kilo verdiren rejim listeleri
 • Aylık rejim programları

Gibi farklı şekilde uygulanan, içeriği farklı olan listeler var. Bunların uygulanması sizin için ne kadar kolay olursa, o kadar çok diyetin yapılması konusunda kararlılık olacaktır. Uygulamanın yapılması ve sonrasında zayıflamanın gerçekleşmesi mümkündür. Duruma göre ya da verilen kiloya göre listenin değiştirilmesi de söz konusu olabilir. Rejim listeleri arasından sizin için uygun olanı seçerek, kısa süre içinde zayıflamak adına harekete geçebilirsiniz.

Kişiye Özel Rejim Listesi

Elbette kişiye özel listelerin oluşturulması çok daha avantajlı. Neden mi? Kişinin özellikleri, kilosunu nasıl vereceğini etkileyecektir. Bunların göz önünde bulundurulması ile oluşturulmuş olan bir diyet listesi ile zayıflamak çok daha kolay olacak. Kişiye özel olan listeler sayesinde, uygulamaların daha avantajlı sonuçlar vermesi mümkündür.

Diyet yapacak olan kişinin;

 • Kilosu
 • Cinsiyeti
 • Yaşı
 • Kilo vermesi konusunda son derece önemli.

Yapılacak olan diyet listesi için kan değerlerine bakılır. Bunlara dikkat edilerek, alanında uzman olan doktor – diyetisyen tarafından listenin oluşturulması söz konusudur. Kişiye özel listelerde diyet yapacak olan kişinin talepleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Neden mi? Çünkü zaman zaman kişinin talepleri olacak. Vücudunun alışmış olduğu gıdaları da zaman zaman alması, örneğin tatlı – çikolata gibi ürünlerin belirlenmiş olan diyet ürünleri kapsamında alınması da avantajlıdır. Kişiye özel rejim listesi oluşturulmasında bu husus son derece önemlidir. Farklı diyet yemekleri, diyet tatlıları ile zayıflamanın daha kolay hal alması sağlanacaktır.

Rejim Yapmak

Kilo vermek isteyen kişilerin ilk etapta rejim yapmayı istemesi önemli. Hızla kilo vermek, kişinin kendi dirayeti ile alakalıdır. Doktorunuz size uygun listeyi verecek ve gün içinde yapmanız gerekenler hakkında bilgi verecektir. Peki, rejim yapılması nasıl olacak? Elbette listeye uygun hareket etmeniz, belirtilmiş olan hususlara uygun şekilde davranmanız son derece önemli.

 • Düzenli – dengeli beslenme
 • Alınan kalori ile yakılan kalori arasındaki farkı ayarlama
 • Gün içinde yürüyüş yapma
 • Zayıflama Hareketleri ve Egzersizler ile vücudu diyete hazırlama
 • Sağlıklı şekilde kilo verme

Rejim yapmak tam olarak bu süreçlerin en iyi şekilde atlatılmasını sağlamaktır. Hayatınızın bir parçası haline getirmiş olduğunuz sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ile kilo vermeniz kolay olacaktır. Buna dikkat etmeniz durumunda, kısa süre içinde kilo vereceksiniz.

Nasıl Rejim Yapılır?

Peki kilo vermek isteyen kişiler nasıl rejim yapacak? Belirlenmiş olan listeye uyum sağlamak, aslında rejiminizin ilk aşaması. Beslenme düzeninizi o listeye göre düzenlemeniz gerektiğini unutmayın. Bu sayede zayıflamak son derece sistematik şekilde ilerler. Verilen listeler arasından size uygun olanının seçilmesinden sonra, uygulama başlayacak. Belirlenen süre kapsamında kilo vermek üzere uygulamaların olması önemlidir.

Rejim listesine göre hareket etmek;

Kilo vermek istediğiniz süre boyunca bunu hayatınızın bir parçası haline getirmek son derece önemli. Bunu dikkate alarak kısa süre içinde zayıflayabilirsiniz.

Spor ve Egzersizler;

Sadece rejim değil, spor ve egzersizleriniz ile sağlıklı şekilde kilo verilmesini destekleyeceksiniz. Mutlaka doğru şekilde spor yaparak, uyguladığınız listeye göre kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Nasıl rejim yapılır? Sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz durumunda herhangi bir şekilde sağlık açısından problem yaşamadan kilo vermeniz sağlanacaktır. Mutlaka kilo vermek adına rejim listesine göre hareket edin ve listesinin eksiksiz şekilde uygulanmasını ihmal etmeyin. Spor ile desteklemiş olduğunuz rejiminiz sayesinde kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün olacak.

 

Yorum Yap

İlginizi Çekebilir

Göbek Eritme Nasıl Olur?

Göbek Eritme

Göbek bölgesindeki inatçı yağlarla mücadele ediyor musunuz? Bu

kafein

Kafein

Kafein Nedir? Kafein, bir uyarıcı maddedir ve genellikle

Takip Et