Connect with us

DİYET

Diyet Yaparken Sporda Ağırlık Kaldırmak

Diyet Yaparken Sporda Ağırlık Kaldırmak ve yararları zararları hakkında sağlığınıza faydalı şeyler öğrenmek için her şey hazırladığımız listemizde…

Diyet Yaparken Sporda Ağırlık Kaldırmak

Diyet Yaparken Sporda Ağırlık Kaldırmak

Diyet Yaparken Sporda Ağırlık Kaldırmak, Diyet yaparken spora gitmek hem kilo vermenizi hem de vücudunuzu şekillendirmenizi kolaylaştırır. Diyette iken yapılacak olan spor kişilerin yaşına ve sağlık durumuna uygun olmalıdır. Kimileri spor yaparken zayıflamayı, kimileri daha kaslı olmayı kimileri de daha sıkı ve daha düzgün bir vücudu olmasını ister. Sadece spor yaparak bu hedeflerimize ulaşabileceğimizi zannederiz. Spor yapmak önemlidir ancak daha önemli olan dengeli ve yeteri kadar beslenmektir. Diyet, spor programlarının vazgeçilmezidir. Ağırlık antrenmanları ile diyeti birlikte yürütürseniz sonuçtan kesinlikle memnun kalacaksınız.

Ağırlık Antrenmanları Hakkında Bilgi

Diyet Yaparken Sporda Ağırlık Kaldırmak, Ağırlık antrenmanları kişilerin doğru duruşu ve doğru nefes alıp vermeyi öğrenmek, vücudunuzun yağ ve kas kütlesini değiştirip geliştirmek, kişinin gücünü hızını arttırmak ve kas kütlesini geliştirmek için yapılan anaerobik egzersizlerdir. En iyi sonuçlar için serbest ağırlıkla çalışılmalıdır. Ağırlık antrenmanlarını bitirdikten sonra metabolizma daha hızlı çalışır. Ağır ağırlıklarla az tekrarlı egzersiz yapmak hafif ağırlıklarla çok tekrarlı egzersiz yapmaktan daha çok metabolizma hızını artırır. Elbette bu çok tekrarlı egzersizi yapmayın anlamında değil; ara sıra çok tekrarlı egzersizlerle daha çok kalori harcayabilirsiniz.

Ağırlık Kaldırarak Kilo Verilir mi ?

Hedefinizi ne olarak belirlerseniz belirleyin ağırlık antrenmanı estetik bir görüntüye kavuşmanız için kesinlikle gereklidir. İlk hedefiniz kas inşa etmek olmasa da antrenman programınıza ağırlık çalışması kesinlikle eklemelisiniz. Ağırlık çalışmaları yağ yakımının artmasına, hormonların düzenli salgılanmasına, kas kütlesi ekleyerek vücudunuzun daha güçlü görünmesine, sağlığınızın ve duruşunuzun düzelmesine çok yararlı olacaktır.

Ağırlık kaldırarak kas kütleniz zaman içinde artacak, yağ kütlesi ise azalmaya başlayacaktır. Kas kütlesinin artması ile vücudunuz daha sıkı ve düzgün olacaktır. Kişisel antrenörün yardımıyla ağırlık kaldırarak yağ yakmaya başlamak en iyisidir. Ağırlık antrenmanları için basit sporekipmanları ve ayıracağınız zaman yeterlidir. Siz yeter ki ne yapacağınızı bilin.

Egzersizlerinizi ister evde veya sokakta yalnız başınıza yapmak istiyorsanız, squat veya şınavla başlayabilirsiniz. Squat ve şınav egzersizleri vücudumuzun alt ve üst taraflarının büyük bir kısmını çalıştırır. Bu hareketleri yapabileceğiniz tekrar sayısı kadar yapın ve mutlaka dinlenin. Zaman geçtikçe kendinizdeki gelişmeyi göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Hızlı Kilo Verdiren 3 Spor

 

50 Görüntülenme

Makalemizi Nasıl Buldunuz?

Lütfen Ne Kadar Sevdiğinizi Gösterin

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Çok Şanslısın Senden Önce Kimse Bu Makaleye Puan Vermemiş. İlk SEN OL!

Okumaya Devam Et
Yorumlar İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir