Yağ Yakan Çaylar

Zayıflama çayı veya yağ yakan çay olarak adlandırılan çaylar içlerindeki bitkiler ile genelde metabolizmaları hızlandıran, kabızlığı çözen çaylardır.
Yağ Yakan Çay

Yağ Yakan Çaylar

Öncelikle bilinmesi gereken bir gerçek var. Hiç kimse sadece çay içerek zayıflayamaz. Zayıflama çayı veya yağ yakan çay olarak adlandırılan çaylar içlerindeki bitkiler ile genelde metabolizmaları hızlandıran, kabızlığı çözen çaylardır. Evet çay içerek zayıflayan çok sayıda kişi var ama bu kişiler bir diyet listesi ile sağlıklı bir diyet yaparken çaylar metabolizmayı hızlandırmak için içilen destek ürünleridir.

Zayıflamanın gerçekleşmesi için kalorinin yakılması gerekiyor. Bu durumda kalori yakılmasını arttırmak, metabolizmayı hızlandırmak için yağ yakan çay tüketimi olabilir. Yaptığınız diyete ek olarak çay kullanmanız halinde, kısa süre içinde beklemediğiniz oranlarda kilo verebilirsiniz. Kilo vermeyi hızlandırmak açısından çay tüketimini sağlayabilirsiniz.

Gece Yağ Yakan Çay Tarifi

Peki, hangi çayı içeceksiniz? Yağ yakan çay tarifleri veriliyor mu? Geceleri içtikten sonra, sizi hem uykuya hazırlayacak hem de yağ yakılmasını hızlandıracak olan çay hangisi? Çay ile yağ yakmak son derece kolay olacağından, verilen tarife göre hareket ederek siz de kilo verin.

Gece yağ yakan çay tarifi hakkında verilen bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

İçindekiler;

 • Enginar kurusu
 • Limon

Yapılışı;

Bir tatlı kaşığı kuru enginar çayını su bardağı kaynar suyun içinde demlemeye bırakın. Lezzet katması açısından limon ilave edebilirsiniz.  1 – 2 dilim limon yeterli olacaktır. 10 dakika bekletilmesinin ardından sıcak bir şekilde tüketebilirsiniz.

Verilen bilgilere göre çayın yapılmasını sağlayarak, geceleri tüketebilirsiniz. Bu sayede gece yağ akımı artacak ve güne zinde başlamanız sağlanacak. Sizin için tüketilmesinde herhangi bir sakınca olmaması durumunda her akşam içebilirsiniz. Bu sayede son derece keyifli şekilde yaptığınız diyete ek olarak tükettiğiniz çay ile zayıflama şansınız olacak.

Yağ Yakmak İçin Çay Tarifi

Farklı çay tarifleri ile de zayıflayabilirsiniz. Çok sayıda metabolizmayı hızlandıran çaylar var. Bu çayların tarifleri ile de zayıflamak mümkün oluyor. Dilerseniz direkt olarak zayıflamak için verilen çaylar arasından sizin damak zevkinize uygun olanını seçebilirsiniz. Çayla zayıflamanın mümkün olduğunu göreceksiniz. Eğer tüketmekten hoşlandığınız bir çay olursa, çok daha rahat şekilde çayın düzenli olarak içilmesi mümkün olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak çay yapabilirsiniz.

Örnek Yağ Yakan Çay Tarifleri;

 • Kırmızı Biber Çayı: Kırmızı biber vücudu ısıtıp, metabolizmayı hızlandıracaktır. Bir tatlı kaşığı kırmızı biber ile bir su bardağı kaynar suyu karıştırın. Limon ilave ederek için.
 • Tarçın Çayı: Bir tatlı kaşığı tarçın ve bir su bardağı kaynar su ile çayı yapın. Dilerseniz içine limon da ilave ederek içebilirsiniz.
 • Zencefil Çayı: 2 dilim taze ya da tatlı kaşığı şeklinde toz halde olan zencefili karıştırın. Bir su bardağı kaynar su ile karıştırmanız durumunda, lezzetlendirmek için limon ilave de ederek, düzenli şekilde için.

Yukarıda verilen yağ yakmak için çay tarifleri arasından, sizin için uygun olanını seçebilirsiniz. Sizin damak zevkinize hitap eden çaylar ile kısa sürede zayıflamak mümkün olacaktır. Farklı çok sayıda çay olduğundan, zayıflamak sandığınızdan çok daha kolay olacaktır.

Gece Çayı

Çay çeşitleri arasında sıkça duyduğunuz gece tüketilen çay da zayıflama konusunda yardımcı olan çaylar arasında. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi, çözümü tüketmiş olduğu çaylarda buluyor. Direkt olarak çay tüketiminin olması, zayıflamanızı hızlandırır. Tek başına zayıflamak için yeterli olmadığını bilerek, tükettiğiniz gıdalara da özen gösterin.

 • İçeriği vitamin açısından son derce zengindir.
 • Kiraz sapı – tarçın içeriğinde olan etkileri gösterir.
 • Doğal çaylardır.
 • Zayıflamayı hızlandıracaktır.
 • Düzenli tüketimde bağırsak problemini çözer.
 • Enerjinizin düşmemesini sağlar.

Yukarıda verilen faydaları ile gece çayı içmeniz halinde, zayıflamanın hem sağlıklı hem de hızlı olacağını göreceksiniz. Bunu değerlendirerek kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Zayıflamak istiyorum diyen kişiler, çayların bu faydalarını göz önünde bulundurup değerlendirmeye alabilir.

Kilo Verdiren Çay

Doğal çaylar ile zayıflamak mümkün. Bir haftada kilo verdiren çay tarifi, hızla kilo verdiren çay tarifi gibi pek çok arama yapmış olabilirsiniz. Kilo vermek için birebir olan çaylar, metabolizmanızın hızlı şekilde çalışmasını sağlar. Akabinde ise direkt olarak yaktığınız kalorilerin beraberinde kilo verirsiniz. Çay ile kilo vermeniz, doğal çaylar ile olduğundan sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Yaptığınız diyete eşlik etmesi açısından ve kilo verilmesini hızlandırması açısından çayları tercih edebilirsiniz. Kilo verdiren çay ve diğer çay tarifleri ile çay tüketimini alışkanlık haline getirebilirsiniz. Kilo vermeniz bu sayede hem kolay hem de sağlıklı şekilde olacağından, siz de memnun kalacaksınız.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilir

Bavim Nedir?

Bavim Nedir?

Bavim Nedir? Türkiye’nin bir hastalık konusunda birçok merkezden

altın iğne

Altın İğne

Altın İğne Kırışıklık sorunu olan hastalar için şimdilerin

Likopen

Likopen

Güçlü bir antioksidan olan likopen en çok domates, karpuz ve

Takip Et