Connect with us
Protelan Zayıflama Ürünü

ZAYIFLAMA ÇAYI

Yağ Yakan Çay

Published

on

Yağ Yakan Çay

Yağ Yakan Çaylar

Öncelikle bilinmesi gereken bir gerçek var. Hiç kimse sadece çay içerek zayıflayamaz. Zayıflama çayı veya yağ yakan çay olarak adlandırılan çaylar içlerindeki bitkiler ile genelde metabolizmaları hızlandıran, kabızlığı çözen çaylardır. Evet çay içerek zayıflayan çok sayıda kişi var ama bu kişiler bir diyet listesi ile sağlıklı bir diyet yaparken çaylar metabolizmayı hızlandırmak için içilen destek ürünleridir.

Zayıflamanın gerçekleşmesi için kalorinin yakılması gerekiyor. Bu durumda kalori yakılmasını arttırmak, metabolizmayı hızlandırmak için yağ yakan çay tüketimi olabilir. Yaptığınız diyete ek olarak çay kullanmanız halinde, kısa süre içinde beklemediğiniz oranlarda kilo verebilirsiniz. Kilo vermeyi hızlandırmak açısından çay tüketimini sağlayabilirsiniz.

Gece Yağ Yakan Çay Tarifi

Peki, hangi çayı içeceksiniz? Yağ yakan çay tarifleri veriliyor mu? Geceleri içtikten sonra, sizi hem uykuya hazırlayacak hem de yağ yakılmasını hızlandıracak olan çay hangisi? Çay ile yağ yakmak son derece kolay olacağından, verilen tarife göre hareket ederek siz de kilo verin.

Gece yağ yakan çay tarifi hakkında verilen bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

İçindekiler;

 • Enginar kurusu
 • Limon

Yapılışı;

Bir tatlı kaşığı kuru enginar çayını su bardağı kaynar suyun içinde demlemeye bırakın. Lezzet katması açısından limon ilave edebilirsiniz.  1 – 2 dilim limon yeterli olacaktır. 10 dakika bekletilmesinin ardından sıcak bir şekilde tüketebilirsiniz.

Verilen bilgilere göre çayın yapılmasını sağlayarak, geceleri tüketebilirsiniz. Bu sayede gece yağ akımı artacak ve güne zinde başlamanız sağlanacak. Sizin için tüketilmesinde herhangi bir sakınca olmaması durumunda her akşam içebilirsiniz. Bu sayede son derece keyifli şekilde yaptığınız diyete ek olarak tükettiğiniz çay ile zayıflama şansınız olacak.

Yağ Yakmak İçin Çay Tarifi

Farklı çay tarifleri ile de zayıflayabilirsiniz. Çok sayıda metabolizmayı hızlandıran çaylar var. Bu çayların tarifleri ile de zayıflamak mümkün oluyor. Dilerseniz direkt olarak zayıflamak için verilen çaylar arasından sizin damak zevkinize uygun olanını seçebilirsiniz. Çayla zayıflamanın mümkün olduğunu göreceksiniz. Eğer tüketmekten hoşlandığınız bir çay olursa, çok daha rahat şekilde çayın düzenli olarak içilmesi mümkün olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak çay yapabilirsiniz.

Örnek Yağ Yakan Çay Tarifleri;

 • Kırmızı Biber Çayı: Kırmızı biber vücudu ısıtıp, metabolizmayı hızlandıracaktır. Bir tatlı kaşığı kırmızı biber ile bir su bardağı kaynar suyu karıştırın. Limon ilave ederek için.
 • Tarçın Çayı: Bir tatlı kaşığı tarçın ve bir su bardağı kaynar su ile çayı yapın. Dilerseniz içine limon da ilave ederek içebilirsiniz.
 • Zencefil Çayı: 2 dilim taze ya da tatlı kaşığı şeklinde toz halde olan zencefili karıştırın. Bir su bardağı kaynar su ile karıştırmanız durumunda, lezzetlendirmek için limon ilave de ederek, düzenli şekilde için.

Yukarıda verilen yağ yakmak için çay tarifleri arasından, sizin için uygun olanını seçebilirsiniz. Sizin damak zevkinize hitap eden çaylar ile kısa sürede zayıflamak mümkün olacaktır. Farklı çok sayıda çay olduğundan, zayıflamak sandığınızdan çok daha kolay olacaktır.

Gece Çayı

Çay çeşitleri arasında sıkça duyduğunuz gece tüketilen çay da zayıflama konusunda yardımcı olan çaylar arasında. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi, çözümü tüketmiş olduğu çaylarda buluyor. Direkt olarak çay tüketiminin olması, zayıflamanızı hızlandırır. Tek başına zayıflamak için yeterli olmadığını bilerek, tükettiğiniz gıdalara da özen gösterin.

 • İçeriği vitamin açısından son derce zengindir.
 • Kiraz sapı – tarçın içeriğinde olan etkileri gösterir.
 • Doğal çaylardır.
 • Zayıflamayı hızlandıracaktır.
 • Düzenli tüketimde bağırsak problemini çözer.
 • Enerjinizin düşmemesini sağlar.

Yukarıda verilen faydaları ile gece çayı içmeniz halinde, zayıflamanın hem sağlıklı hem de hızlı olacağını göreceksiniz. Bunu değerlendirerek kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Zayıflamak istiyorum diyen kişiler, çayların bu faydalarını göz önünde bulundurup değerlendirmeye alabilir.

Kilo Verdiren Çay

Doğal çaylar ile zayıflamak mümkün. Bir haftada kilo verdiren çay tarifi, hızla kilo verdiren çay tarifi gibi pek çok arama yapmış olabilirsiniz. Kilo vermek için birebir olan çaylar, metabolizmanızın hızlı şekilde çalışmasını sağlar. Akabinde ise direkt olarak yaktığınız kalorilerin beraberinde kilo verirsiniz. Çay ile kilo vermeniz, doğal çaylar ile olduğundan sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Yaptığınız diyete eşlik etmesi açısından ve kilo verilmesini hızlandırması açısından çayları tercih edebilirsiniz. Kilo verdiren çay ve diğer çay tarifleri ile çay tüketimini alışkanlık haline getirebilirsiniz. Kilo vermeniz bu sayede hem kolay hem de sağlıklı şekilde olacağından, siz de memnun kalacaksınız.

185 Görüntülenme

Makalemizi Nasıl Buldunuz?

Lütfen Ne Kadar Sevdiğinizi Gösterin

Ortalama Puan 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Çok Şanslısın Senden Önce Kimse Bu Makaleye Puan Vermemiş. İlk SEN OL!

Okumaya Devam Et
Yorumlar İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ZAYIFLAMA ÇAYI

Kilo Verdiren Yağ Yakan En Etkili 7 Çay – Zayıflama Çayları

Published

on

Zayıflama Çayları

Zayıflamak İçin Çay

Bir çok kişiden ay canım kilo aldım, ne yesem yarıyor, su içsem şişiyorum vs vs gibi cümleler duymuşsunuzdur. Aslında şöyle bir gerçek var ki insan vücudu dikkat edilmediği durumda kilo almaya çok müsait ve gerçekten bazı bünyeler su içse yarıyor. İşte özellikle bu tarz kişiler diyetlerine destek olması açısından zayıflamak için çay tüketmektedir. Bizde bu konuyu biraz araştırdık ve en çok tercih edilen zayıflama çayları listesini çıkardır. İşte zayıflamaya yardımcı 7 çay

Çaylara geçmeden önce belirtmekte fayda var ki dikkat etmeden tükettiğiniz yiyeceklerin üzerine içeceğiniz zayıflama çayları pek faydalı olmayacaktır. Zayıflama çayları uygulanan diyet listelerine destek olmak için tüketilmelidir ve çok fazla tüketim faydadan çok zarar verebilir.

Zayıflamak İçin Çay

Bitki çaylarının vücuda olan etkisi çok konuşuluyor. Popüler olan ise zayıflamak için çay tercih edildiği. Kilo vermenin kolaylaştığı…

Peki, çay içerek zayıflamak mümkün mü? Hangi çaylar zayıflamak için avantajlı olacaktır? Evet, sizin için sunulan zayıflamak için çay önerileri var. İçerikleri inceleyerek, bu alanda değerlendirmenizi yaparak dilerseniz uzman desteği alarak zayıflamaya çay ile destek olabilirsiniz. İşte çay çeşitleri…

1- Maydanoz Çayı

Zayıflamak isteyen kişilerin zayıflamasına destek olması açısından ilk önerilenler arasında maydanoz çayı geliyor. Bu çayın içeriği, vücutta ki ödemi atmak için idealdir. Genel olarak maydanoz söktürücü olarak da ifade edilir. Vücutta ki ödemi, regl olmama sorununu ortadan kaldırabilir. Kilo vermek isteyen kişiler ise vücudun bu anlamda kendini rahatlatması açısından maydanoz çayını tüketebilir.

Nasıl yapılır?

Zayıflamak isteyen ve iyi geleceğini düşünen çay için yapmanız gereken, yarım demet maydanozu blender ile küçük parçalara ayırmak. Ardından bir bardak su ile demleyerek içebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu çaya limon damlatarak, daha etkili bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Faydalı olduğu söylenen bu çayı deneyebilirsiniz. Zayıflamak isteyen kişilerde çayın etkisi olabilir. Daha hızlı ve kolay şekilde zayıflamanın gerçekleşmesi mümkün olabilir.

2- Tarçın Çayı

Özellikle kilo vermek isteyenlerin gün içinde bir iki kere tükettiği çay çeşitleri arasında tarçın çayı da var. Bu çayın termojenik etkisi olduğundan, vücut sıcaklığı yükselecektir. Bu da kalori yakılması, yağ yakılması konusunda etkili olabilir. Fazla kalorilerin ortadan kalkması için tarçın çayının tercih edilmesi mümkün olabilir. Ayrıca kan şekerini dengeleme özelliği de var. Bunun için bit çaylarının tercih edildiği sağlıklı kilo vermek açısından önemlidir.

Demlemiş olduğunuz bitki çayında tarçın kullanmanız, direkt olarak kuru tarçın ile çayın demlenmesini sağlamanız da mümkün. Çayı demleyerek gün içinde 1 ya da 2 bardak içebilirsiniz. Zayıflamanıza faydalı olabilir.

3 -Pu – Erh Çay

Adını belki de ilk defa duyduğunuz puerh çayı da var. Bu çay tüketiminde yapılan araştırmalara göre yağ hücrelerini küçültme – azaltma gibi bir etkinin olduğu sonucu çıkarılmıştır. Çayın bu etkisi sayesinde, kişinin vücudunda yağ hücrelerinin azalmasına destek olabiliyor. Çayı tercih ederek, zayıflamaya olumlu etkisi görülebilir.

Genel anlamda vücuttan atılmasını istediğiniz yağ hücreleri, inatçı olduğunda zayıflama zorlaşır. Bu şeklide hücrelere olan küçültme etkisi avantajlı şekilde zayıflama sağlayabiliyor. Zayıflamanın hızlı ve güvenli olmasını sağlamak açısından önerilen sağlıklı çayları tercih etmek avantajlı olabilir. Değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

4- Beyaz Çay

Zayıflamak için çay içen kişiler, aynı zamanda beyaz çayın da etkisinden faydalanabilir. Çoğu zaman beyaz çay, diyetisyenler tarafından da önerilebiliyor. Popüler olan bu çayın etkisi, vücutta kalori yakılmasını hızlandırmanın ötesinde, boşaltım sistemine de olumlu etkisi olacağıdır. Bakıldığında kişinin beyaz çay tüketimini sağlayarak, zayıflamaya olumlu etki yaratması söz konusu olabiliyor.

Nasıl yapılır?

Beyaz çayın yapılması, direkt olarak normal demleme gibi olabilir. Kuru olan beyaz çayın demlenmesi ile çay tüketilebiliyor. Bakıldığında sizin için sunulan bu çayda, zayıflamanın etkisi görülebilir. Düzenli tüketim önerilecektir. Bunun için yapmanız gereken gün içinde iki bardak çay içmektir. Dilediğiniz gibi çay tüketimini dengeli hale getirip, çay içebilirsiniz.

5- Mate Çayı

Metabolizmayı hızlandırma özelliği ile bilinen mate çayı zayıflamak isteyenlere sunulan öneriler arasında yerini almıştır. Bakıldığında bu çayı tercih edilenlerde metabolizma hızının artması gibi bir fayda ortaya çıkabiliyor. Bu durumda kişinin gün içinde yaktığı kalorinin artması sağlanabiliyor.

Çay tüketiminin göstereceği düşünülen diğer bir faydası ise fazla suyun da vücuttan atılmasıdır. Bu durum aynı zamanda varsa vücutta ki şişkinliğin vücuttan atılmasını da sağlayabilir. Kişinin sağlıklı şekilde kilo vermesini destekleyecek olan pek çok özellik sayesinde, zayıflama mümkün olabilir.

6- Yaban Mersini Çayı

Yaban mersini çayının tüketimi yemeklerden önce olmalıdır. Kişinin açken vücuduna besin girecek olmasına uygun bir hal almasını sağlar. Bu durumda yaban mersini çayının gün içinde bir bardak içilmesi faydalı olarak gösterilir. Yemek sırasında aşırı yemekten uzak durmak açısından kan şekerini dengeleyen bu çayı tercih edebilirsiniz.

Yaban mersini çayı nasıl yapılır?

Yaban mersini çayının doğal şeklide yapılması için satılan paketler var. Demleyerek direkt olarak zayıflamak için çay çeşitleri arasında yer alan bu çayı tercih edebilirsiniz. Düzenli şeklide tüketmenizin zayıflamaya etkisi olabilir. Sizin için mümkün olduğunca sağlıklı bir etki yaratması sağlanabilir.

7- Biberiye Çayı

Diyet yaparken ihtiyaç duyulan mineral ve vitaminler olacak. Kişinin vücudunun aynı zamanda dirençli olması açısından, direkt olarak çay tüketimi ön plana çıkacak. Sizin için uygun şeklide sunulan biberiye çayı düzenli şekilde içilebilir. Biberiye çayının demlenmesi diğer çaylar gibi son derece kolay olabilir. Zayıflamak istiyorum diyen kişilerin içmesi gereken çaylar arasında göreceğiniz, öneriler listesinde olan çaylardandır.

Biberiye çayı içilmesi kişinin vücudunun metabolizma olarak hız kazanmasını da sağlayacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak direkt olarak zayıflamak adına adımınızı atabilirsiniz. Verilen zayıflama çayları içinden sizin için uygun olanı doktor kontrolünde de seçebilirsiniz. Bazı durumlarda çay tüketimini doktorlar da önerebilir. Sağlıklı olması sebebi ile yeşil çayların hayatımızda yer alması önemlidir. Zayıflamaya da etkisi olabileceği söylenen bu çayların tüketimini düzenli şekilde yapmanız önerilir.

Çay içerek zayıflamaya siz de destek olabilirsiniz…

 

1.049 Görüntülenme

Makalemizi Nasıl Buldunuz?

Lütfen Ne Kadar Sevdiğinizi Gösterin

Ortalama Puan 3.8 / 5. Oy Sayısı: 5

Çok Şanslısın Senden Önce Kimse Bu Makaleye Puan Vermemiş. İlk SEN OL!

Devamını Göster

Popüler Makaleler