Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek

Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek Doğru Diyet listesini uygulayarak kilo vermek istiyorsanız hazırladığımız Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek Yazısına Bakın5 min


Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek
Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek

Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek

Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek Diyet yapmanın en verimli yolu amacını doğru belirlemektir. Bundan kasıt, sağlıklı bir ömür sürmektir. Dönemsel zayıflama yöntemleri insan sağlığını ciddi oranda tehdit ederken, çabalarında boşa çıkmasına veya istenilen kiloda düzenli kalamamaya sebep olabilmektedir.

Yemek İçin Mi Yaşıyorum? Yaşamak İçin Mi Yiyorum?

Bu sorunun cevabı ne olursa olsun, sağlıklı ve fit kalmak mümkün. Dünyadaki bedensel zevklerin başını çeken yemek yeme eylemini küçümsemenin gerçekçi bir tarafı yok. Ancak hiç bir sebepten değilse bile yemek yemekten zevk alabilmek adına sağlıklı olmamız gerekmekte.

Sağlıklı Kilo

Sağlıklı kilo olarak değerlendirilebilecek kilo kriterleri omurgamızın zarar görmeden taşıyabileceği ağırlığı, iç organlarımızın çalışma düzenini sekteye uğratmayacak değer aralığıdır.

Bu kişiden kişiye değişebilmekle beraber fazla ya da az kilodaki insanın vücut sinyallerine kulak vererek anlayabileceği bir değerdir.

Bu değerin altına düşmek veya üstüne çıkmak insanı psikolojik açıdan yıprata bileceğinden kişinin yemek yerken suçluluk hissetmesine sebep olabilir. Bu tür buhranlar insanda yeme bozukluğuna sebep olabileceğinden yedikçe suçluluk duymaya, suçluluk duydukça yemeye sebep olup sizi istemeyeceğiniz bir kısır döngüye sokabilir.

Bu durum tersi içinde geçerlidir. Aşırı zayıflık moral bozukluğu yüzünden iştahsızlığa, iştahsızlık aşırı kilo kaybına neden olabilir.

Sağlıklı Yeme Alışkanlığı Ekolleri

Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek sağlıklı beslenme adına birçok doktor ve diyetisyenin birçok görüşü var. Hakka bu görüşler birbirinin zıttı içeriklere sahip bile olabiliyor.

Bu kadar farklı görüşün muhtemel sebebi bu kadar çok metabolizma olması. Ve yeme alışkanlığının, sağlıklı beslenme şekillerinin oldukça kişiye özgü olmasıdır.

Diyetisyen Desteği

Diyet Yaparken Hakkını Verebilmek Diyeti hak ettiği gibi yapmak bizim gözlem gücümüzü aşabileceğinden, bir diyetisyenle çalışarak, kronik hastalıklar, alerjik olunan maddeler, metabolizmamız hakkındaki bilgiler derlenip, kişilere uygun egzersiz hareketleriyle birlik bir yaşam şekli oluşturulmalıdır.

Diyetisyenlere devlet hastanelerinde ulaşmak mümkün olduğundan ve sigortası olmayan vatandaşlarında sağlık hizmetlerinden yararlandığından diyetisyen hizmetlerinin artık lüks olmadığı malumunuzdur.

 

Diyet Yaparken Hakkını Vermek

Kısacası diyet yaparken hakkını vermenin yolu, canınızın istediğini yemek, hayattan zevk almak ve mutlu bireyler olarak hayatımızı idame ettirmekten geçiyor. Ancak unutmamalıyız ki, her şeyin fazlası zarar ve tek zevk yemek yemek değil.

İlginizi Çekebilir: Hentbolcular İçin Diyet Programı

Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Besinler

1. Bazı Alkol Türleri (Özellikle Bira)

Alkol, karbonhidrat ve proteinde daha fazla kalori vardır size 7 kalori verir. Ancak, alkolün kilo aldırdığına dair kanıtlar kesin değildir. Aşırı olmadıkça ölçülü alkol içmek iyi görünmektedir. Öte yandan, çok içmek artan kilo alımı ile ilişkilidir. Alkol tipi de önemlidir. Bira kilo almaya neden olabilir, ancak ölçülü olarak şarap içmek gerçekten yararlı olabilir.

2. Dondurma

Dondurma inanılmaz lezzetli ama çok sağlıksız. Kalorisi yüksektir ve çoğu çeşidine şeker eklenir buda onu sağlıksız yapan temel sebeplerdendir. Her seferinde ve sonrasında küçük bir miktar dondurma gayet iyi, ancak sorun şu ki bir oturuşta büyük miktarlarda tüketmek çok kolay. Daha az şeker ve tam yağlı yoğurt ve meyve gibi daha sağlıklı malzemeler kullanarak kendi dondurmanızı hazırlayın. Ayrıca, kendinize küçük bir parça hazırlayarak dondurmanın tadına bakın unutmayın fazla dondurma size fazla kilolar olarak geri dönecektir.

3. Pizza

Pizza çok popüler bir fast food . Ancak, ticari olarak yapılan pizzalar da çok sağlıksız oluyor. Kalorileri oldukça yüksektir ve sıklıkla rafine un ve işlenmiş et gibi sağlıksız besinler içerirler. Bir dilim pizzanın tadını çıkarmak istiyorsanız, daha sağlıklı malzemeler kullanarak evde bir tane yapmayı deneyin. Ev yapımı pizza sosu da daha sağlıklı, çünkü süpermarket çeşitleri çok miktarda şeker içerebilir. Diğer bir seçenek ise daha sağlıklı pizza yapan bir pizzacı aramak.

4. Doğal Olmayan Şeker İçerisinde Yüksek Gıdalar

Doğal olmayan şeker muhtemelen modern diyetteki en kötü şey. Aşırı miktarlar bugün dünyadaki en ciddi hastalıklardan bazıları ile ilişkilendirilmiştir. Şeker oranı yüksek yiyecekler genellikle tonlarca boş kalori sağlar, ancak fazla doyurmazlar. Çok miktarda ilave şeker içerebilecek yiyeceklerin örnekleri arasında şekerli kahvaltı gevrekleri , granola barlar ve az yağlı, aromalı yoğurt bulunur. Yiyeceğiniz besinleri seçerken yağlı olup olmadığına ve içerisinde ki şekerin ne olduğuna dikkat edin

5. Yüksek Kalorili Kahve İçecekleri

Kahve , biyolojik olarak aktif birkaç madde, en önemlisidir ve kafein içerir. Bu kimyasallar metabolizmanızı artırabilir ve en azından kısa vadede yağ yakımınızı artırabilir. Bununla birlikte, yapay krema ​​ve şeker gibi sağlıksız içerikler eklemenin olumsuz etkileri bu olumlu etkilerden ağır basmaktadır. Yüksek kalorili kahve içecekleri aslında sodadan daha iyi değildir. Bütün yemeği dengeleyebilecek boş kalorilerle dolu. Kahveyi seviyorsanız, kilo vermeye çalışırken sade siyah kahveye sadık kalın.

 


What's Your Reaction?

love love
0
love
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir