Diyet Zayıflama

6 min


Diyet Zayiflama
Diyet Yaparak Zayıflama

Diyet Zayıflama

Beslenme yanlışları nedeniyle diyet zayıflama kelimeleri insanların kafasını sürekli meşgul etmektedir. Diyet zayıflama denildiğinde çoğu insanın aklına üzüntü verici besinler gelir. Bu tehlikeli durumun en büyük nedeni, şüphesiz zehir saçan şekerli gıdalara bağımlı hale gelmesidir. Şeker bağımlılığı uyuşturucu madde bağımlılığından farksızdır. Bu tür besinler beyindeki reflektörlerde sürekli tüketme ihtiyacını uyarır. Kişi sürekli bir şeyler tüketmek, acıkmak gibi durumlarla karşılaşır.

Beslenme hatalarının yaşanması çok kereler kişinin sağlığını riske atar. Metabolik hastalıkların tamamı beslenme yanlışlarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle gerçekleşmiştir. Bu yanlışlardan dönebilmek için birçok yöntem vardır. Özellikle zayıflamak istediğinizde kilolardan kurtulmanın yanında bu şekilde beslenmeyi de tercih etmeniz gerekir. Sağlıklı beslenmek istediğiniz zaman kilo verme yöntemlerinin kullanılmasıyla birlikte otomatik olarak kilo kaybı yaşamanız mümkün olacak, bu şekilde beslendiğiniz için kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.

Sadece kilo vermek değil, sağlıklı beslenmek, ideal kiloya ulaşmak ve cildin güzelleşmesi için de diyet son derece önemlidir. Kilo sorunu yaşadığınızda sadece kilonuzda eksilme yaşanmaz. Aynı zamanda enerji seviyenizde yükselme söz konusu olur. Kilo kontrolünün sağlanması için ihtiyacınız olan her türlü desteğin verilmesi, sürekli sürdürülecek diyet ile zayıflama yönteminin yaşam felsefesi olarak belirlenmesi gerekir. Bunu sağladığınızda hiç zorlanmadan kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Hakiki zeytinyağı ve tereyağını yakmadan tüketmeniz mümkün olurken aynı zamanda gereksiz abur cuburları da yememeniz şarttır. Yağ tüketilmesi, yağ yakımını hızlandırır ama şekerlerin alınması vücudunuz ve cildiniz için son derece zararlıdır.

Diyet ile Zayıflama

Elbette bir diyet listeniz olacak! Ama 3 zeytin 5 gram peynir şeklinde değil, neleri tüketip neleri tüketmemeniz hususunda olacak. Yani kesinlikle satın almamanız gereken yiyecekler, ara sıra almanız gerekenler ve kesinlikle tüketmeniz gerekenler olmak üzere birçok besin grubunun size ne tür etkilerinin olacağını bilmelisiniz. Kilo kontrolünün yaşam boyu sürdürülmesi gerektiğini bilerek hareket ederseniz, kilo alımının da önüne geçmiş olursunuz. Özellikle aşırı kilo sorunu olanların dikkat çektiği Amerika’da bu konuda çok sayıda araştırma yapılıyor.

Kilo verdikten sonra sağlıksız beslenmeye devam edenlerin 6 ay içinde yeniden kilo aldıkları ortaya çıkıyor. Son derece önemli olan sağlık sorunlarının yaşanmaması için paketlenmiş gıdalar, yağlı kızartmalar ve şekerli yiyeceklerin kesinlikle yaşamdan çıkarılması gerekiyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yaşam boyu sürdürülmesi gerektiğini bilirseniz, zayıfladıktan sonra kilonuzu rahatlıkla korumuş olursunuz.

Diyet Yaparak Zayıflama

Belirttiğimiz gibi diyet yaparak zayıflama sonrası gene diyetinizi rejim şekline dönüştürerek sürdürmeniz gerekir. Kilo almak istemiyorsanız son derece önemli olan sağlıklı beslenme sürecinin kontrolünün sağlanması gerekir. Uzun süre kilo sorunu yaşayan ve ekonomik açıdan herhangi bir kısıtlaması olmayan bireylerin daha zor kilo verdikleri biliniyor. Bunun nedeni ise dışarıda yeme kültürünün artması ve sağlıksız atıştırmalıkların daha fazla tercih edilmesi oluyor. Abur cubur türü gıdaları temin edemeyen kişiler ise daha sağlıklı besleniyor. Çünkü kilo sorunlarının giderilmesi, ideal kilonun daha kolay korunabilmesi için besinlerin olabildiğine çiğ olması gerekir.

Bol bol salata tüketilmesi gereği lif alımının yanı sıra, sağlıklı beslenmeyi de sağladığı içindir.  Kilo kayıplarının başlıca nedenleri arasında bulunan ve sağlıklı beslenmeyi sağlayan yiyecekler, bol C vitamini ve besin takviyesi içeriğiyle tüketilmelidir.

Protelan Diyeti ile Zayıflama

Protelan diyet Dr. Murat Topoğlu tarafından üretilen bir protein desteğidir. Kalorisi kısıtlanan bir öğün yerine geçen bu yöntem sayesinde sorunsuz bir yaşam sürdürülmesi mümkün olur. Tıpkı sporcuların kullandığı protein tozlarına benzeyen bu ürün onların aksine zayıflamaya yardım ederken kas kaybının önüne geçmeye çalışmaktadır. Öğün yerine kullanılan bu besin, sabah ya da akşam tercih edeceğiniz beslenme aralıklarında tercih edilir. Mesela sabah süt ya da yoğurtla tüketeceğiniz protein tozu sizi uzun süre tok tutacaktır. Öğlende et ve salata tüketmeye devam ederek akşam öğününde tercih edeceğiniz bu ürünler zamanla kilo vermenizi kolaylaşacaktır. Protelan diyeti ile zayıflama kişinin daha uzun süre aç kalmasını sağlamaktadır.

Bu diyet TV ekranlarında çok sık gördüğümüz 33 yıllık hekim Dr. Murat Topoğlu’nun formülüyle oluşturulmuştur. Bu formül sayesinde sürekli acıkan ve bu yüzden az yemek yiyemeyen kişiler daha kolay kilo verebilmektedir. Kilo sorunu olan birçok kişi gibi siz de bu tür takviye edici gıdalarla protein tüketiminizi arttırırken kilo verirken kas kaybı yaşamazsınız.

Düzenli egzersiz ya da yürüyüşlerle desteklenmesi gereken bu süreçte kilo vermek, ideal kiloya yakın bir kiloya ulaştıktan sonra bile yasaklı gıdaların tüketilmemesine özen göstermek gerekir. Kilo sorunundan kalıcı olarak kurtulmak istediğinizde birçok kişi gibi siz de problemlerinizin çözülmesini sağlayacak bir beslenme düzeni oturtmuş olacaksınız.

İçeriğinde vitamin, mineral ve protein bulunan protelan ürününün herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Hekim güvenle kullanılabileceğini ve öğün aralarında pratik biçimde tüketileceği için kilo vermekte yardımcı olacağını ifade etmiştir. Kullanıcılara göre değişen yorumları olduğu da bilinmektedir.

Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamak sandığınız kadar zor olmayacaktır. Çünkü hayatınızdaki zararlıları çıkararak kilo sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Zarar veren insanları ve yiyecekleri hayatınızdan çıkarırsanız bedenen ve ruhen hafiflemiş olursunuz. En etkin kilo verme ve zayıflama yöntemleri arasında bulunan uyarılar size kolaylık sağlayacaktır.

 • Yemeklerden evvel bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin
 • Canınız çok tatlı istediğinde ufak bir parça bitter çikolata veya bir kaç hurma tüketin
 • Porsiyonlarınızı küçültün
 • Kola, meyve suyu gibi şekerli içecekleri tüketmeyin
 • Atıştırmalık olarak protein içeren besinleri tercih edin
 • Spor yaparken müzik dinlemek enerji ve motivasyonunuzu arttıracaktır
 • Bol bol ızgara et tüketin
 • Haftada iki gün balık tüketin
 • Bol meyve ve sebze tüketin
 • Strese girip abur cabura yönelmekten vazgeçin
 • Karbonhidrat ağırlıklı beslenin
 • Aç kalarak zayıflanmayacağını unutmayın

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir