Connect with us
Protelan Zayıflama Ürünü

ZAYIFLAMA

Hızlı Zayıflama

Hızlı Zayıflama Nedir ? İstenmeyen kilolarınızdan bir çırpıda kurtulmak ve zayıf bir vücuda sahip olmak için işte Hızlı Zayıflama listemiz…

Published

on

Hızlı Zayıflama

Hızlı Zayıflama

Hızlı Zayıflama Nedir ? Zayıflamak istiyorsunuz; ancak hızlı zayıflama ile bir an önce fazla kiloların gitmesini mi istiyorsunuz? Peki, yapmanız gereken nedir?

Hızlı zayıflama için önerilen çok sayıda şey var. Acil zayıflamak istiyorsanız… Kişinin hızla kilo vermesini sağlamak açısından yapacağı diyete ek olarak uygulaması gerekenler öneriliyor. Örnek Hızlı zayıflama önerileri;

 • Örneğin ek gıdaların alınması,
 • Bitkilerin kilo vermeyi desteklemesi açısından düzenli şeklide tüketilmesi gibi öneriler olabiliyor.

Zayıflamak isteyen kişiler diyetin yanında ek programları da tercih ediyor. Dilediğiniz uygulamaları tercih ederek, bir an önce fazla kilolardan uzaklaşmak adına gerekeni yapabilirsiniz.

Hızlı Zayıflama Nasıl Olur ?

Elbette hızlı bir şekilde zayıflamanın gerçekleşmesi açısından hızlı zayıflama nasıl olur? Sorusunu sorabilirsiniz. Hızlı şekilde zayıflamanın olması için ilk olarak alınan kalorinin azaltılması gerek. Aksi durumlarda tartıda kilolarınız azalıyor gibi gözükse de bu verilen kilolar aslında vücudunuzun kaybettiği sudur. Halbuki olması gereken vücuttaki yağlardan gidecek kilolar kalıcı olur ki buda ancak kalori yakılmasıyla mümkün olur. Basit bir şekilde anlatmak gerekirse vücudumuzun kalori ihtiyacı tükettiğimiz besinler sayesinde karşılanır. Kalori tüketmek ise yapılan hareketler sayesinde gerçekleşir. Bu hareketleri sadece spor olarak düşünmeyin, aslında günlük yaşantınızda yaptığınız her şey harekettir. Şimdi gün içinde yediğiniz içtiğiniz besinlerden 1000 kalori aldığınızı ve yaptığımız hareketler ile 900 kalori harcadığınızı düşünürsek gün içinde 1000-900=100 kalori fazla almış olursunuz. Bu fazla kalan kaloriler zamanla birikerek size kilo olarak dönecektir. Çünkü vücut bu fazlalıkları atmayıp stok yapmaktadır.

Zayıflamak için bu stokta birikenleri yapmak gereklidir. Buda alınan kaloriden daha fazla kalori yakmak anlamına gelir. Yani 1000 kalori alıyorsanız 1100 kalori yakmalısınız ki vücudumuz ihtiyacı olan ekstra 100 kaloriyi daha önce biriktirdiği yağlardan kullanabilsin. Bu şekilde ilerlediğiniz sürece yani alınan kaloriden daha fazla harcadığınız sürece hızlı zayıflama mümkün olacaktır.

Gün içinde yapılan her şey kalori yakılmasını sağlıyor. Fakat bunu hızlandırmak için örneğin ip atlamak, koşmak gibi kalori yakılmasını hızlandıran eylemler de bulunabilirsiniz. Bunu sağladığınızda sorun yaşamadan hızlı şekilde kilo verilmesini yağlar üzerinden sağlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir; 30 Dakikada Ne Kadar Kalori Yakılır?

Doğru Yöntemler ve İstikrar

Hızlı zayıflamanın en önemli niteliği, kişinin uygulamayı doğru şekilde belirlemiş olması. Bunun için uzman desteği almak avantajlı olabilir. Sizin mevcut olan bir sağlık probleminiz varsa ona uygun yapılan bir yöntem belirlenerek, kilo vermenizin hızlı şekilde olması sağlanabilir. Bunun dışında istikrar da önemli olduğundan, eğer kişinin zayıflamasının hızlandırılması gerekiyor ise bunun için yapılması gereken, uygulayabileceği bir yöntemin belirlenmesi. Gerek diyet programı gerekse uygulaması gereken zayıflama yöntemleri buna uygun şeklide seçilecektir.

Beslenme Düzeni

İlk etapta kişinin zayıflaması için gerekli olanlar beslenme düzeninin kontrol altında olması gerekiyor. Hızlı şekilde zayıflama için belirlenmiş olan protein diyeti, karbonhidrat diyeti gibi diyetler faydalı olabilir. Bunun dışında çok sayıda diyet çeşidi olduğundan, direkt olarak uygulamanın gerçekleşmesini sağlayarak, sizin için en iyi şekilde oluşturulan diyet programının uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Hızlı zayıflamak için diyet önerileri sunulabilir. Kişiye özel olan diyetlerin de doktor tarafından oluşturulması sağlanabilir. Bu durumda çok daha hızlı şekilde diyet ile zayıflama mümkün olacaktır.

Hızlı Zayıflamada Ek Gıda Önerileri

Genel anlamda hem yağların erimesini hızlandırması hem de kalorinin hızla yakılması gibi durumları sağlamak açısından ek gıda önerileri yapılır. Doktorunuzun onaylamış olduğu bu gıdaları kullanmayı deneyebilirsiniz. Sizin için uygun olması halinde, yağ yakılmasının hızlandırılması desteklenmiş olacak. Ek gıda önerilerini kontrol altında tutarak, diyet ile birlikte zayıflamanın olmasını destekleyebilirsiniz.

Chia Tohumu

Son dönemde en çok tercih edilen chia tohumu ile hızlı zayıflamak mümkün mü sorusuna yanıt arayabilirsiniz. Bakıldığında ek gıda tüketimleri içinde sunulup, zayıflamanın hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlamak açısından etkili olabiliyor. Çok sayıda faydası olduğu söylenen bu bitki için aynı zamanda hızlı zayıflamaya destek olması da söz konusu olabilir. Düzenli tüketim, doğru ve etkili kullanım gibi durumları göz önünde bulundurup, zayıflamanın hızla gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bitki Çayları

Bitki Çayları Ek gıda tüketimi ile zayıflama da mutlaka önerilenler arasında çay var. Çayın sindirimi hızlandırması aslında kişinin varsa boşaltım sorununun ortadan kalkmasını sağlar. Bu durumda kişinin zayıflamasına da faydalı olabilir. Güvenli bir şekilde zayıflamanın olması için ek gıdaların doğru şekilde kullanılması önemlidir. Papatya çayı, doğal bitki çayı gibi çay tüketiminin olması durumunda zayıflamaya faydası olabilir. Doktorunuzdan da bilgi alarak, kişisel problemleriniz varsa hastalığınız göz önünde bulundurularak zayıflamanın gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Hızlı Kalori Yakmak

Zayıflamanın olması için gereken kalori yakmak. Bunun için direkt olarak kalorinin yakılmasını sağlamak açısından spor önerilir. Spor yaparak aldığınız kalorilerin yakılan kaloriden az olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca zayıflamanın etkisini en hızlı şekilde görmek açısından vücudun sıklaşması da önemlidir. Verilen kilonun durumuna göre ve kişinin sahip olduğu kiloya göre önerilen sporlar olacaktır. Belirlenen spor seçenekleri üzerinden, kalorinin yakılması için harekete geçebilirsiniz. Kalori yakılmasını hızlandırmak açısından ek gıda dışında mutlaka kişinin sporu hayatının bir parçası haline getirmesi öneriliyor.

Düzenli yürüyüş;

Düzenli olarak yürüyüş yapılması, hızlı kilo vermek hakkında tüyo almak isteyenler için doktorlar tarafından mutlaka önerilir. Zayıflamanın olması için hareket son derece önemli olduğundan, mutlaka hareketin gerçekleşmesini sağlayarak kişinin zayıflamak adına önlemini alması gerekiyor. Bunları göz önünde bulundurarak hızla kalorinin yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Egzersizler;

Egzersizler, Verilen kiloların vücutta eşit şekilde dağılması, bölgesel kilo problemine dönüşmemesi açısından mutlaka egzersiz yapılması gerekiyor. Vücudun kendini salmaması açısından, sık bir vücuda sahip olmak için mutlaka egzersizler yaparak vücudunuzun verdiğiniz kiloya hazır hale gelmesini sağlayın. Bunun kontrol altında olmasını sağlamak açısından, direkt olarak egzersizler ile kalori yakılmasını da hızlandırmak önemli olacaktır.

Kilo vermek için diyet ve spor kaçınılmazdır. Ancak bunun dışında sunulan ek gıdalar, kürler de etkili olabilir. Kilo vermeniz konusunda sizi hızlandırabilir. Hızlı zayıflamak için yapılması gerekenler arasında olan kriterleri değerlendirip, siz de hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Seçim size bırakılıyor olacak, deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Feridun Kunak Diyeti

208 Görüntülenme

Makalemizi Nasıl Buldunuz?

Lütfen Ne Kadar Sevdiğinizi Gösterin

Ortalama Puan 5 / 5. Oy Sayısı: 2

Çok Şanslısın Senden Önce Kimse Bu Makaleye Puan Vermemiş. İlk SEN OL!

Okumaya Devam Et
Yorumlar İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ZAYIFLAMA

Kilo Veren Ünlüler

Kimi projeleri için aldığı kiloları vermiş olsa da bir çok ünlü sağlık için ideal kilolarına erişebildi. Zayıflayan ünlüler arasında 90 kilodan fazla kilo veren de var 45 kilo verende. İşte zayıflayan ünlülerden sizin için seçtiklerimizden bazıları…

Published

on

Kilo Veren Ünlüler

Zayıflayan Ünlüler Görenleri Şaşırtıyor

Yıllardır tanıdığımız oyuncu ve ünlülerin kilolu hallerinden birden bire zayıflaması, görenlerin ağzını açık bıraktı. Kimi projeleri için aldığı kiloları vermiş olsa da bir çok ünlü sağlık için ideal kilolarına erişebildi. Zayıflayan ünlüler arasında 90 kilodan fazla kilo veren de var 45 kilo verende. İşte zayıflayan ünlülerden sizin için seçtiklerimizden bazıları…

FUAT ERGİN

Ünlü rapçi Fuat Ergin kilo veren ünlüler kervanına en son katılan kişi olarak listemizin başında. Almanya da mide ameliyatı olan ve 153 kilo dan 90 kiloya düşen Fuat Ergin, böylelikle 63 kilo vermiş oldu. Ergin kilo verdikten sonra yaptığı açıklamalar da kilolu insanların sağlığına dikkat etmesi gerektiğini, kendisinin de kilo verdikten sonra sağlığına kavuştuğunu belirtti.

Fuat Ergin’in Çıkardığı Albümler

 • 1999: Hassickdir
 • 2001: Hassickdir 2
 • 2002: Bonobo 1 Panzer
 • 2002: Hassickdir 3
 • 2003: Rapüstad (Killa Hakan ile ortak albüm)
 • 2005: Her Ayın Elemanı
 • 2009: Kalbüm
 • 2019: Omurga 1, Omurga 2

Ünlü rapçi Fuat Ergin kilo veren ünlüler

ŞEYLA HALİS

Ünlü oyuncu Şeyla Halis, Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Piyano Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Tiyatro Bölümünde tamamladı. Dormen Tiyatrosu, Tiyatro Kılçık gibi çeşitli tiyatro topluluklarında görev yaptıktan sonra 1999 yılından itibaren kamera karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde oynadı. Sanatçı ayrıca, çeşitli reklam filmlerinde ve televizyon programlarında oyunculuk ve sunuculuk yaptı. Cennet mahallesi ve avlu dizilerin den tanıdığımız ünlü oyuncu kilo veren ünlüler listesinde yer alıyor. Şeyla Halis 1 yıl da tam 40 kilo verdi ve görenleri çok şaşırtan ünlüler arasında.

Şeyla Halis 1 yıl da tam 40 kilo verdi

Şeyla Halis 1 yıl da tam 40 kilo verdi

 

Şeyla Halis’in Rol Aldığı Yapımlar

 • 1994 – 1995 Beyaz Elbise (Oyun müziği)
 • 1995 – 1996 Prometheus
 • 1996 – 1997 Nazım Hikmet Vatan Haini? (Yön. asist.)
 • 1997 – 1998 Atları da Vururlar
 • 1997 – 1998 Düşler Ülkesi
 • 1997 – 1998 Hababam Sınıfı
 • 1999 – 2000 Fil Hamdi
 • 2000 – 2001 Oz Büyücüsü
 • 2000 – 2001 Lysistrata
 • 2001 – 2002 Takanlar Ve Takılanlar
 • 2002 – 2003 Bak Şu İşe
 • 2003 – 2004 Bak Şu İşe 2
 • 2004 – 2005 Ayşegül Hindistan’da
 • 2005 – 2006 Ayşegül Hindistan’da 2

 

PELİN ÖZTEKİN

Ünlü tiyatrocu Rasim Öztekin’in kızı olarak tanıdığımız ve Çok güzel hareketler bunlar ile televizyon da tanıdığımız Pelin Öztekin İlk tanıdığımız andan itibaren kilolu görüntüsüyle akıllara kazınmıştı ama kilo verdikten sonra görenleri şaşırttı pelin öztekin 20 mart 2014 tarihin de mide ameliyatı geçirdi 6 ayda 153 kilo dan 100 kiloya düşen pelin öztekin 2015 yılına gelindiğin de şubat ayın da 25 kilo daha verip 75 kiloya indi. Toplam da 3.5 yıl da 86 kilo verip 67 kiloya indi ve şimdi pelin öztekin verdiği kilolarla görenleri şaşırtıyor.

Kilo Veren Ünlüler Kimler ?

Kilo Veren Ünlüler Kimler ?

Oynadığı Diziler

 • Aşk Ağlatır 2019
 • NagehanKoca Koca Yalanlar 2018
 • CananYuvamdaki Düşman 2018
 • NilHayat Şarkısı 2016 – 2017
 • Zeynep Zeyrek ile Çeyrek 2015
 • Semanur Sınıf 2008
 • Çok Güzel Hareketler Bunlar 2008
 • Hayat Bilgisi 2003
 • DemetBir Demet Tiyatro 1997

AHMET MÜMTAZ TAYLAN

Ahmet Mümtaz Taylan Kısa sürede verdiği kilolarla hayranlarının dikkatini çekti verdiği kilolar ve yaşadığı gözle izlenebilir değişimin sebebi ve nasıl olduğunun nedeni 8-18 diyeti ile 15 kilo verdi.

 

Kilo veren ünlüler

Kilo veren ünlüler

Rol aldığı dizi filmler

 • Alef : Settar – (2020)
 • Halka : Cemal Sandıkçı – (2019)
 • İnsanlık Suçu : Sami Gökdemir – (2018)
 • Hayat Sırları : Mustafa – (2017)
 • Saruhan : (2016)
 • Hayat Şarkısı : Bayram Cevher – (2016)
 • Çırağan Baskını (2014)
 • Güzel Köylü : Hüsnü Alkan (2014)
 • Cinayet : Serdar Akar – (2014)
 • Ben de Özledim : Onur Ünlü – (2013)
 • İşler Güçler : Selçuk Aydemir – (2012) (Konuk Oyuncu)
 • Kötü Yol : Nisan Akman – 2012
 • Behzat Ç : Serdar Akar – 2011
 • Leyla ile Mecnun : Onur Ünlü – (2010 – 2013)
 • Ateşe Yürümek : Cankat Ergin – (2010)
 • Son Bahar : Nihat Durak – (2008)
 • Hayat Apartmanı : Hüdaverdi Yavuz\Atilla Cengiz – (2007)
 • Başımın Belası : Tuğba German – (2007)
 • Ezo Gelin : Uluç Bayraktar – (2006)
 • Daha Neler : Birkan Uz – (2006)
 • Kınalı Kuzular : Tunç Davut – (2006)
 • Avrupa Yakası : Jale Atabey – 2006

Ümit Erdim

Hayat bilgisi ve pek çok televizyon programları ve filmlerden tanıdığımız Ümit Erdim 45 Kilo verdi mide ameliyatı olan ümit erdim sahip olduğu kiloları hızlıca verdikten sonra şimdi ki görüntüsü takipçileri tarafından dikkat çekti ümit erdim mide ameliyatı olduktan sonra 69 kiloya düştü daha önceden kilo vermem organik diye belirtmişti tekrardan kilo almaya başladığın da mide ameliyatı yaptırıp kilolarından kurtuldu.

 

Ümit Erdim

Ümit Erdim

Rol Aldığı Yapımlar

Oynadığı Diziler

 • Böyle mi Olacaktı? (Konuk) 1997
 • Hayat Bilgisi (Var Mısın Arif) Kanal D – Show TV 2003 – 2006
 • Gönül (Cemali) Kanal D 2006
 • Selena (Zülfikar Yıldız) atv 2006 – 2009
 • Adanalı (Konuk) atv 2008 – 2009
 • Teyzanne (Damperli) Star TV 2009
 • Benzemez Kimse Sana Star TV 2012
 • Doksanlar atv 2013
 • Kapanmadan Kazan (Konuk) atv 2013
 • Şefim (Konuk) atv 2013
 • Doksanlar atv 2013
 • Benzemez Kimse Sana (Juri Üyesi) Star TV 2015
 • Şampiyon 2019-

Sinema

 • Can Tertip – 2015 (Şakir Tahta)
 • Kan Kardeşler – 2016 (Şakir)
 • Bücür – 2018
 • Kim Daha Mutlu – 2019
 • Sunduğu programlar

 

Yeşim Ceren Bozoğlu

Televizyon dizilerinden tanıdığımız Yeşim Ceren Bozoğlu tam 52 kilo verdi mide ameliyatı geçiren yeşim ceren boğzlu kilo veren ünlüler arasında dikkat çekmekte mide ameliyatı olduktan sonra kilo veren bozoğlu şunları söyledi; ”Ben şu an kendimi 23 yaşımda hissediyorum, ama bunu sadece kilo ile bağlamıyorum.” diyen Bozoğlu, ”Hayatımı daha iyi yönettiğimi düşünüyorum. Kendimi daha pozitif, daha dişi hissediyorum. 110 kilodan 58 kiloya düştüm, toplamda 52 kilo verdim.” şeklinde konuştu.

 

Yeşim Ceren Bozoğlu

Yeşim Ceren Bozoğlu 52 KİLO VERDİKTEN SONRA ŞAŞIRTTI

Rol Aldığı Yapımlar 

 • Yüzleşme – 2019 – Zümrüt Karaca
 • Kalbimdeki Deniz – 2016-2018 – Fikriye Yılmaz
 • O Hayat Benim – 2014-2015 – Nuran
 • Güldür Güldür Show – 2013 – Oya
 • Bebek İşi – 2013 (Rahşan)
 • Aldırma Gönül – 2013 – Petek Esrik
 • Elde Var Hayat: Sınav – 2012 – Müdür muavini Zehra Öğretmen (Konuk oyuncu) [1]
 • Ateşin Düştüğü Yer – 2012
 • Elde Var Hayat – 2011 – Müdür muavini Zehra Öğretmen
 • Canım Babam – 2011 – Alev
 • Geniş Aile – 2009-2011 – Sevim
 • Bahtı Kara – 2009
 • Yüreğine Sor – 2009
 • Deli Deli Olma – 2008
 • Kirpi – 2008 – Dilarasu
 • Kısık Ateşte 15 Dakika – 2006
 • Eve Dönüş – 2006
 • Polis – 2006
 • Doktorlar – 2006 – Fikret Eralp

 

Çiçek Dilligil

Kilo veren ünlüler arasında yer alan çiçek dilligil 5 ayda 24 kilo vererek dikkat çekti diğer ünlüler gibi hayranları onun verdiği kiloların nedenini ve nasıl kilo verdiğini merak etti kilo verme nedeni çeşitli hastalıklar dan dolayı sağlıksal sorunlar yaşayan dilligil bunun nedeninin sahip olduğu kilolar olduğunu öğrenince kilo vermenin sağlığı açısından faydalı olucağına karar verdi diyet yaparak 22 kilo verdiğini belirtti şimdi verdiği kilolardan dolayı sağlıklı olduğunu ekledi..

Kilo Veren Ünlüler

Çiçek Dilligil 5 ay da 24 KİLO VERDİ

Rol Aldığı Yapımlar

 • Sil Baştan – 2014
 • Harem (dizi) – 2012
 • Balıketi – 2006
 • Avrupa Yakası – 2004
 • Çaylak – 2003
 • Aşk Olsun – 2003
 • Kuzenlerim – 2002
 • Babamı Arıyorum – 1997
 • Baskül Ailesi – 1997
 • Eltiler – 1997
 • Yüzleşme – 1996
 • Çılgın Bediş – 19
57 Görüntülenme

Makalemizi Nasıl Buldunuz?

Lütfen Ne Kadar Sevdiğinizi Gösterin

Ortalama Puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Çok Şanslısın Senden Önce Kimse Bu Makaleye Puan Vermemiş. İlk SEN OL!

Devamını Göster

Popüler Makaleler